Dětský smích, šachy a poklad Atlantidy

21.08.2012 06:43 | XXXII. Palučinská šachová škola

Ve dnech 28. 7. – 11. 8. 2012 se na Seči uskutečnil další ročník tradičního šachového tábora pro děti. Ty se po rozřazovacím rapidu utkaly ve třech vážných turnajích, jimž byla věnována dopolední část programu. V turnaji A z...

Další šachovou náplní byly rozbory partií ihned po dohrání, řešitelská soutěž zaměřená na taktiku, přednášky, jichž se ujaly i některé návštěvy jako Sergej Movsesjan, Pavel Němec nebo Michal Novotný, simultánka proti Sergejovi nebo Yulii Kochetkové, Memoriál Petra Macha (turnaj v bleskovém šachu) a možnost volného hraní v době osobního volna.

Celá akce se tentokrát nesla v duchu starověkého Řecka. Rekové ze Samu, Efesu, Delf, Milétu a Théb hledali poklad bájné Atlantidy, přičemž museli bohy přesvědčit o své odvaze, síle i moudrosti. Byli cvičeni v boji s mečem, střelbě z luku či šifrování, vyčistili Augiášův chlév, uspali trojhlavého psa Kerbera nebo pomohli Sisyfovi vyvalit obrovský kámen. Kromě toho se v šestnácti individuálních disciplínách snažili dosáhnout kalokagathie, což se třem z nich podařilo. Předposlední večer se od táborového ohně vydali na noční pouť za pokladem, který jim vydal samotný Poseidon. Závěrem se pak na oslavu úspěchu konaly olympijské hry.

Navíc se spolu oddíly utkaly ve fotbale, přehazované, ringu a dvou bojích o vlajky, s papírovými koulemi a sáčky plněnými vodou. A zbyl čas i na šermířské vystoupení a celodenní výlet za lodičkami a koupáním. Velké dík patří Diovi za úžasné počasí, které na celé dva týdny nachystal.

Občanské sdružení Palučinská šachová škola pořádá v průběhu roku několik víkendových akcí. Ty jsou otevřeny všem zájemcům, krom dětí se jedná hlavně o jejich rodiče a trenéry. Nejbližší se uskuteční 7. – 9. 9. 2012 na Seči.

Za PŠŠ Kristýna Stodolová

Více na našem webu www.palucinska-skola.cz
Výsledky turnajů

Úvodní rapid

Simultánka se Sergejem Movsesjanem

Chvilka volna - hurá na obíhačku!

Fotbal a ringo

Vítěz celotáborovky - oddíl Samos

Bojový výcvik

Nejmladší účastníci spolu se šermíři

Vedoucí alias Bohové a hrdinové

Vítězové turnaje A

Ve dnech 28. 7. – 11. 8. 2012 se na Seči uskutečnil další ročník tradičního šachového tábora pro děti. Ty se po rozřazovacím rapidu utkaly ve třech vážných turnajích, jimž byla věnována dopolední část programu. V turnaji A zvítězil Jiří Škuthan, následován Tomášem Hanzlíkem a (Tomášem) Ho Tuan Anh.
0x 974x
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat