Hurá na prázdniny !

03.07.2011 04:43 | Šachové letní hrátky

Hned s prvním prázdninovým dnem začala také letní sezóna jihomoravských šachistů. Start tábora v Domašově byl „zkontrolovat“ i šéf Brněnské šachové školy Miroslav Hurta. Spolehlivý a osvědčený organizátor Richard Biolek m

Hned s prvním prázdninovým dnem začala také letní sezóna jihomoravských šachistů. Start tábora v Domašově byl „zkontrolovat“ i šéf Brněnské šachové školy Miroslav Hurta. Spolehlivý a osvědčený organizátor Richard Biolek měl vše připraveno a očekával příjezd svých trenérů a 35 přihlášených dětí.

Po návratu z Domašova již 1. července musel pan učitel Hurta chystat potraviny, pojištění „svých“ rekreantů a zařizovat vše na první běh tábora šachistů u moře v Caorle. Vedoucí turnusu Libor Diviš z Tetčic u brněnského Tesca přivítal i staré tábornické harcovníky, třeba Michala Blumela nebo Tomáše Práška.

Druhý italský turnus vyjíždějící k moři za týden, má nejméně 10 silných praktických šachistů a 10 mládežníků z Brna a okolí, kteří využili grant Lokomotivy Brno.

V polovině prázdnin odjíždí organizátor Jan Gorčák s 25 turisty do slovenských Chočských vrchů a Roháčů. Na tento týdenní pobyt může ještě i na poslední chvíli nabídnout několik volných pokojů. Kromě túr, vycházek a turnajů v rapid šachu nabízí navíc také relaxaci v termálních koupalištích, prohlídku Oravského Podzámku, skanzenu oravské dědiny nebo salaše s pravými bačovskými specialitami z ovčího mléka.

Poslední dva týdny prázdnin budou patřit 26. ročníku tábora jihomoravských šachistů ve Vřesovicích. I zde k 35 přihlášeným chlapcům může být ještě přijato asi 5 zájemců. Šachový výcvik zde povede i velmistr Velička a mistr Biolek. Program celotáborové hry připravuje vedoucí Karel Jančařík s kolegy, v plánu je i návštěva folkloristického festivalu Slovácký rok v Kyjově nebo dobytí nejvyššího vrcholu Chřibů.

Propozice i s odkazy na historii táborů na jižní Moravě a s kontaktem na organizátory najdete na stránkách Lokomotivy Brno.

0x 1048x
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat