Únor 2010

01.02.2010 07:02 | Pravidelný přehled

Stejně jako minulý měsíc Vás i tentokrát upozorníme na jeden superturnaj. Po lednovém Wijk aan Zee se totiž ke slovu hlásí španělské Linares (12. – 25. 2.), kde se představí Veselin Topalov, Levon Aronian, Alexander Grischuk, domác

Stejně jako minulý měsíc Vás i tentokrát upozorníme na jeden superturnaj. Po lednovém Wijk aan Zee se totiž ke slovu hlásí španělské Linares (12. – 25. 2.), kde se představí Veselin Topalov, Levon Aronian, Alexander Grischuk, domácí Francisco Vallejo Pons, Boris Gelfand, který nahradil původně avizovaného Magnuse Carlsena, a ve své superturnajové premiéře (pokud nepočítáme uvadnuvší sérii turnajů Grand Prix, kam byl jako zástupce pořadatelského města Baku nominován ještě coby prakticky neznámý hráč) i Vugar Gashimov.

Nejsilnějším domácím hráčem na Openu Nový Bor bude Jan Vrána (2298)

Mezi únorové TOP události zařaďme i již probíhající festival na Gibraltaru (26. 1. – 4. 2.), kde se z pozice turnajové dvojky o vítězství snaží Sergej Movsesjan, nebo moskevský Aeroflot Open (8. – 19. 2.), kde si v nezvykle silném otevřeném turnaji plném hráčů 2600+ vítěz může zajistit vstupenku do superturnaje v Dortmundu. Po lednové pauze si hned dvě víkendová dvoukola přichystala německá bundesliga (5. – 7. a 27. – 28. 2.), navíc první z nich bude ještě obohaceno o dohrávky kola, které si řada týmů odehrála již v prosinci. Podobná situace je i v české Extralize (13. – 14. 2.), kde ze zápasů spárovaných týmů zbývá odehrát ještě dvojici utkání.

Rychlé tempo nabírají i zbylé české ligové soutěže – první (7. a 21. 2.) i druhé ligy (14. a 28. 2.) mají na programu po dvou kolech, v zahraničí se poté ještě podíváme na nejvyšší soutěž u našich východních sousedů.

Na ME seniorských družstev bude 2. šachovnici českého týmu hájit GM Lechtýnský

Z dlouhodobých turnajů je u nás na programu jediný, avšak z pohledu našeho serveru nesmírně zajímavý – do stále rozrůstající se série Czech Tour se premiérově zařadí Open Nový Bor (13. – 20. 2.), během kterého si náš pořadatelský tým připravil několik lákadel v podobě tréninků s GM Markem Vokáčem nebo online přenosu 8 šachovnic. Další probíhající sérií je Rapid Grand Prix, jejíž další pokračování se přesouvá do středočeské Dobrovice (27. 2.). Na další zpravodajství už zamíříme do zahraničí. O startu silně obsazeného turnaje v Moskvě (29. 1. – 8. 2.) jsme Vás již informovali, v dalších dnech k němu přiřadíme i hojně navštěvovaný open v Cappelle-la-Grande (13. – 20. 2.) či pro našince exotičtější open v islandském hlavním městě Reykjavíku (24. 2. – 2. 3.). V neposlední řadě si pak zvláštní pozornost zaslouží i ME seniorských družstev (10. – 18. 2.), na které je do německých Drážďan přihlášeno i české družstvo ve složení GM Jansa, GM Lechtýnský, IM Přibyl, IM Trapl a FM Pacl.

2x 705x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (2) Aktualizovat
01.02.2010 11:38 | Autor neznámý

romison: Oficiální informaci nemám, nicméně Magnus poslední dobou hraje skoro tak často jako Chucky, takže nějaký odpočinek mu jistě neuškodí:-)

01.02.2010 10:54 | Autor neznámý

btw. proc nehraje Carlsen v tom Linares nakonec?