Mezinárodní soustředění mládeže

13.06.2007 08:00 | Turnaje

Ve dnech 26.- 30. 5. proběhlo na hotelu Petr Bezruč v Malenovicích mezinárodní soustředění za účasti reprezentantů ČR i SR a také členů vrcholového střediska Beskydské šachové školy. Hlavním lektorem byl někdejší trenér Kas...

Ve dnech 26.- 30. 5. proběhlo na hotelu Petr Bezruč v Malenovicích mezinárodní soustředění za účasti reprezentantů ČR i SR a také členů vrcholového střediska Beskydské šachové školy.
Hlavním lektorem byl někdejší trenér Kasparova, se kterým dobyl šachový trůn, „ Zasloužený trenér Azerbajdžánu“, GM Gennadij Timoščenko.
Soustředění bylo zaměřeno na stavbu repertoáru černými proti zavřeným hrám. V prvním tréninkovém bloku probíhala přednáška GM Timoščenka a ve druhém bloku byly vytvořeny dvojice, které spolu sehrály tématické partie na pozice, probírané na přednášce, s následným rozborem. Každý z účastníků také obdržel příručku s teorií a partiovým materiálem na dané téma.

Časový program byl následující:
7:30 budíček
8:00 – 8:30 snídaně ( švédské stoly )
9:00 – 13:00 první tréninkový blok
13:00 – 13:30 oběd
14:00 – 15:30 fyzická příprava ( procházky v přírodě )
16:00 – 19:00 druhý tréninkový blok
19:00 – 19:30 večeře
20:00 - 21:00 fyzická příprava ( bazén, tělocvična)
21:30 večerka

V průběhu dne byly podle potřeby zařazeny ještě dvě svačiny a po celý den měly děti v rámci pitného režimu k dispozici čaj.



Celou akci hodnotím jako velmi vydařenou. Díky spolupráci s panem Timoščenkem se naši mládežníci dostanou k informacím nejvyšší světové kvality. I na dalších akcích je v plánu spolupráce s profesionály podobného formátu, GM Viacheslav Dydyshko, GM Zigurds Lanka, GM Igors Rausis, IM Mikhail Kislov a další.

Jako velmi přínosnou rovněž vidím možnost komunikace a sparingu mezi českými a slovenskými reprezentanty a dalšími talentovanými juniory. Myslím, že i toto je cesta, kterou bychom se měli ubírat. Předpokládám, že v současné době nemá žádná světová šachová velmoc k dispozici tým spolupracovníků takové kvality, který se nám podařilo za relativně krátkou dobu dát dohromady. Pokud bude některý z našich talentů mít předpoklady, chuť a zájem zopakovat například cestu Kasparova, s tímto týmem k tomu bude mít dobré podmínky.

Finanční situace ve které se dnes nacházíme nám zatím neumožňuje zaplatit pouze z prostředků jediného subjektu tyto profesionály. My však nemůžeme čekat na lepší období, či náhodného sponzora. Musíme umět navázat s těmito lidmi spolupráci, při využití prostředků kterými disponujeme. Praxe ukazuje, že je to možné a funguje to. Dveře do tohoto systému jsou otevřeny pro každého, komu se líbí tento způsob spolupráce a bude přínosem.

Podívejte se na tabulku účastníků.
Fotografie ze soustředění je možno nalézt na internetových stránkách Beskydské šachové školy
0x 972x
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat