Vzpomínka na Petra Locha

01.10.2008 07:10 | Liberecký kraj

Jsou zprávy, které se nám píší s těžkým srdcem.S politováním oznamujeme všem kolegům šachistům, přátelům a známým, že nás náhle navždy opustil jeden z nejlepších šachistů Českolipska, výborný kamarád Petr Loch. V posled...

Na květnové konferenci klubu slavil Petr Loch se svými spoluhráči z "c-týmu" postup do 2.ligy

Z jeho mnoha úspěšných zápasů uvádíme na ukázku následující partii:

Děkujeme všem, kteří si na Petra vzpomenete.
Šachisté České Lípy a Nového Boru

Jsou zprávy, které se nám píší s těžkým srdcem.S politováním oznamujeme všem kolegům šachistům, přátelům a známým, že nás náhle navždy opustil jeden z nejlepších šachistů Českolipska, výborný kamarád Petr Loch. V posledních letech mu osud příliš nepřál - staral se o těžce nemocnou manželku, a tak musel několik šachových sezón oželet. Po smrti své ženy začal opět hrát za ŠK Česká Lípa a zároveň hostoval ve svém původním šachovém oddíle - Novém Boru. Šachy mu pomáhaly získat opět chuť do života, a když už se zdálo, že je z nejhoršího venku, zasáhla ho náhle smrt. Mezi jeho největší úspěchy patří titul přeborníka okresu, dokázal sehrát řadu vyrovnaných partií v 1. lize.
2x 1648x
Fotogalerie
Komentáře (2) Aktualizovat
01.10.2008 12:27 | Autor neznámý

Opravdu smutná zpráva,já jsem sehrál s Petrem Lochem první partii,když např.Vojta byl ještě dávno "na houbách" :-),je to hodně dávno.Pamatujeme si v Děčíně Petra (když jsme mnohokrát hráli s českolipskými)jako velmi kamarádského a skromného člověka,jehož porazit nebylo snadné a vyžadovalo to značný kus umění.Nevěděl jsem,jakými peripetiemi procházel,díky za článek.Budeme na Petra vzpomínat a připojuji se k Vojtovi.

01.10.2008 08:24 | Autor neznámý

Ačkoliv jsem tohoto pána neznal,čest jeho památce!