Olympiáda s palcem uprostřed

04.08.2022 15:38

Jak zatím hodnotit výkon našeho týmu na Olympiádě? Budu se bavit o mužském týmu. V prvé řadě bych rád uvedl, že nemám nic proti ženskému týmu (šachu), naopak, držím jim palce, ale baví mne asi 10 x více sledovat mužské šachy a stejně tak o tom psát.

Pokud bych měl použít jedno slovo, pak rozpaky.

Ale

Je tu jedno velké ALE. Pro náš tým, v čele s kapitánem Pavlem Šimáčkem, bylo velmi nepříjemné, když nemohl nastoupit Vlasta Babula. Všimněte si, že prohry byly těsné a s Vlastou by být nemusely.

To není  nic proti Vojtovi Zwardoňovi, naopak, je borec, že dokázal takto narychlo naskočit "do rozjetého vlaku" - je to spíše fakt, jako že 1+1 = 2. Vojta se určitě cíleně nepřipravoval, musel vyřídit narychlo dost věcí (olympiáda je dlouhá), jinak řečeno, časová tíseň a hodně problémů. Z toho pohledu smekám.

více na:

https://www.sachycvek.cz/trenink/olympiada-s-palcem-uprostred

2x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (2) Aktualizovat
05.08.2022 13:01 | Petr Koutný

Jednou za dva roky se hraje olympiáda. Je to nejdůležitější akce roku a to, že nemáme nejlepší hráče na olympiádě jde jednoznačně za někým. Je to škoda, bohužel je to tak. 

05.08.2022 11:55 | xdavx x

vetsinou to ale vsude byva tak, ze nahradnici na repre akci jsou dani treba uz mesic dopredu... takze tohle jde opet za neschopnym svazem