Odpočítávání k pokusu o Guinnessův světový rekord začíná!

22.06.2024 09:00 | Zahraniční zprávy

Odpočítávání začalo! Přesně za měsíc, dne 20. července 2024, se chystáme uskutečnit pokus o vytvoření nového Guinnessova světového rekordu na oslavu Mezinárodního dne šachu a 100. výročí FIDE.

Tento ambiciózní podnik sjednotí milovníky šachu z celého světa a vyzývá organizátory i hráče k účasti na této historické události.

"Jsme nadšeni, že můžeme šachovou komunitu spojit pro tuto mimořádnou událost. Naším cílem je stanovit nový standard a oslavit hru, kterou všichni milujeme. Vaše účast je zásadní a těšíme se na vás 20. července 2024," říká Laurent Freyd, hlavní rozhodčí projektu.

Vyzva pro organizátory

Organizátoři z celého světa jsou vyzváni, aby se připojili a pořádali turnaje dne 20. července 2024. Vaše účast nejenže přispěje k překonání světového rekordu, ale také oslaví bohatou tradici šachu. Některé prestižní turnaje se již připojily k naší iniciativě, včetně renomovaného vysokoúrovňového Biel Chess Festivalu ve Švýcarsku, Liaocheng Festivalu v Číně, který si klade za cíl přivést dohromady 2000-3000 hráčů OTB a 5000 online účastníků, Turnier auf der Schallaburg v Rakousku v krásném zámku Schallaburg a další.

Registrace turnajů, které se pokusu zúčastní, probíhá do 15. července 2024 na: https://100.fide.com/gwr/. Upozorňujeme, že událost musí být registrována rozhodčím FIDE, který následně provede proces hlášení, aby pokus zaznamenal.

Pozvánka pro hráče

Všichni šachoví hráči jsou vyzváni, aby podpořili náš pokus o rekord účastí v turnajích nebo hraním online na Chess.com, Lichess nebo FIDE Online Arena. Vaše účast nám pomůže dosáhnout tohoto pozoruhodného cíle a ukázat jednotu a vášeň šachové komunity. Seznam registrovaných turnajů naleznete zde, takže si vyberte, hrajte a účastněte se historie!

Pro fanoušky šachu

Pro fanoušky šachu budeme mít živé vysílání pokusu na YouTube kanálu FIDE, kde vystoupí hráči, influenceři, představitelé a organizátoři z celého světa. Bude to skvělá příležitost být svědky toho, jak se globální šachová komunita spojuje. Vysílání bude zahrnovat živé zpravodajství o účastnických událostech pořádaných po celém světě na oslavu Světového dne šachu a našeho pokusu o světový rekord.

Připojte se k nám

Připojte se k nám při tomto historickém úsilí a buďte součástí šachové historie! Pro více informací a registraci vašeho turnaje navštivte FIDE Guinness World Records Attempt. Pojďme společně tvořit historii 20. července 2024!

O Guinnessových světových rekordech

Guinnessovy světové rekordy, původně známé jako Guinnessova kniha rekordů, se staly definitivní autoritou v oblasti překonávání rekordů, pocházející z myšlenky řešení sporů v hospodách pomocí knihy faktů. Dnes je to globální značka s kancelářemi v Londýně, New Yorku, Pekingu, Tokiu a Dubaji, spolu s celosvětovou sítí ambasadorů značky. Její poslání sahá daleko za stránky ikonické knihy a nyní zahrnuje televizní pořady, sociální média a živé akce, vše s cílem dokumentovat mimořádné.

https://fide.com/news/3076

0x 1570x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované