Naši na medaile v Liberci nedosáhli

21.02.2016 21:03 | Czech tour 2015-2016

Suverénním vítězem 16. ročníku mezinárodního šachového festivalu OPEN LIBEREC 2016 se stal favorizovaný německý mezinárodní mistr Plischki. Svým soupeřům povolil pouze tři remízy a získal 7,5 bodu.

O druhé místo se rozdělili Polák Balinski a druhý nasazený Nor Mikalsen, kteří získali po 7 bodech. Z našich hráčů se nejlépe dařilo Moravcovi z Kutné Hory, když obsadil 4. příčku. Z místních hráčů byl nejúspěšnější Kadeřábek hrající nyní za Bakov nad Jizerou (9. místo), Duda (Jablonec, 12.) a Paldus (Lokomotiva Liberec, 19.).

Stupně vítězů (zleva): 2. místo Damian Balinski, 1. místo Sebastian Plischki, 3. místo Erlend Mikalsen (zdroj: FB Czech Tour)

Open Liberec byl posledním dílem seriálu CZECH TOUR 2015/2016. Celkové vítězství suverénně obhájil ruský mezinárodní mistr Chudinovskikh ziskem 40,5 bodu, který v Liberci obsadil 5. místo ziskem 6,5 bodu. Druhou příčku obhájil Bartoš s 35,5 body a třetí místo obsadil Řek Ilandzis s 34,5 body.