My-Chess, můj šachový trenér do kapsy

09.06.2021 08:07 | Turnaje

„Potěšení šachové hry spočívá v pocitu, že lidská mysl vdechuje do neživých kusů šachových figurek dech života.“, prohlásil kdysi dávno Richard Réti. V týmu My-Chess to vnímáme podobně. Proto jsme pro vás připravili nový online tréninkový systém

Kdo jsme?

Mé jméno je Martin Beil a pohled na šachovnici mě provází takřka celým životem. Jen máloco mi proto dělá takovou radost, jako šance předávat své znalosti dál, podněcovat zájem o šachy u dalších lidí a obohacovat tak jejich život o něco nového, nevšedního. Mým snem už dlouho bylo vytvoření šachového trenéra "do kapsy", jakéhosi šachistova průvodce po galaxii, který by zastával roli osobního mentora a pomocníka. Před několika měsíci jsme s několika přáteli založili společnost My-Chess, ve které se právě takového užitečného parťáka snažíme vytvořit.

Vycházíme při tom z dlouholetých zkušeností s šachovým tréninkem dětí i dospělých. O řadě našich aktivit se můžete dočíst na webu Šachy Dolmen, kde v současnosti působíme. Najdete tam šachové cvičebnice pro děti, překlady knih šachových klasiků, online šachové testy i výuková šachová videa, ale také edukativní encyklopedii šachu – Šachopedii.

Co je naším cílem?

Rádi bychom popularizovali šachy, přivedli k nim nové zájemce a současně nabídli aktivním šachistům efektivní nástroj pro další zlepšování. Náš systém je ideální jak pro šachové trenéry a jejich skupinky, tak pro oddílové hráče, samouky i nové talenty. Dít by se tak mělo zábavnou a motivační formou, a to v češtině i angličtině, ideálně tak, aby každý mohl mít svého kapesního šachového trenéra kdykoliv po ruce.

Systém My-Chess je určený především pro děti ve věku 10 až 16 let. Zajímavý a obohacující ale bude pro každého zájemce o šachy, od začátečníků až po středně pokročilé, pro děti i dospělé.


Ukázka procvičování v My-Chess

Jak toho chceme dosáhnout?

Díky bohatým zkušenostem s šachovým tréninkem umíme nabídnout vhodné procvičování, výuku i aktivity soutěžního charakteru. Vytvořili jsme vlastní řadu metodických materiálů, pracujeme s inovativními tréninkovými nápady a postupy. V rámci systému My-Chess se vždy snažíme využívat pečlivě promyšlených funkcí, mezi něž patří:

Procvičování s bohatou databází příkladů;

Učení, jež probíhá přímočaře a efektivně díky zpracovaným výukovým tématům;

Soutěžení prostřednictvím cvičných klání, ve kterých můžete změřit síly s dalšími uživateli a hlavně pracovat sami na sobě;

Šachopedie coby výuková encyklopedie šachu s řadou odkazů na literaturu i procvičování;

Tréninkové plány kladoucí důraz na důkladné propojení výuky a procvičování, navíc jsou koncipovány na motivačním principu, jenž umožňuje postupné odemykání dalšího atraktivního obsahu krok za krokem;

Trenérské účty jako přehledný nástroj pro kontrolu studia svěřenců i celých tréninkových skupin;

Herní měny čili prémie za tréninkovou aktivitu, konkrétně půjde o zlaťáky a diamanty, za které si uživatel odemkne další zajímavý obsah.

Unikátní je ale hlavně náš přístup k uživatelům. Jde nám o vytvoření systému, který bude přehledný, zábavný a v neposlední řadě motivující. Máme za to, že radost z každého kroku je tím nejlepším způsobem, jak zvládnout celou cestu. Těšit se na trénink znamená těšit se na nové vědomosti a jejich procvičování v praxi. Jinými slovy, děláme vše pro to, aby radost z dosažených úspěchů byla pro každého hnací silou do dalšího trénování.

V realizaci ambiciózních plánů nám pomáhá náš technologický partner PixelfieldSystém spustíme v srpnu letošního roku!


Ukázka grafiky mobilních screenů - stále ještě ve vývoji :-)

Spolupráce a odkazy

Dáváme dohromady tým lidí ochotných testovat a připomínkovat závěrečnou fázi vývoje systému. Odpovídat na dotazníky, testovat nové verze systému a konzultovat další vývoj či odebírat náš pravidelný newsletter. Pokud máte chuť se do závěrečné fáze vývoje tréninkového systému zapojit, navštivte náš web My-Chess.com. Tam rovnou můžete vyplnit náš úvodní dotazník. Staňte se konzultanty a betatestery systému, který obohatí celý šachový svět.

Martin Beil
3x 2784x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (3) Aktualizovat
10.09.2021 17:06 | VesJ39

trénink by mohl být zajímavý,  ale proč mi po otevření web stránky my-chess.com prohlížeč hlásí phishing - klamavý obsah a web nejde otevřít?

10.06.2021 02:52 | Martin Beil

Díky Peťo, vážím si toho a těším se na další spolupráci.

09.06.2021 08:12 | Petr Koutný

Já doplním můj komentář pod článek, který mi poslal Martin. Znám Martina několik let a obdivuji ho za to vše, co pro šachy dělá. Když jsem pořádal on-line turnaje, zavolal jsem mu a zeptal se ho, jestli by nechtěl věnovat pár knížek do cen. Nikdy neodmítl a vždy pozitivně řekl " jasně". Říkal, že rád podpoří šachy a dobrou věc. Trénuje děti a i tímto článkem jsem rád, že jej můžu podpořit v tom co dělá. Petr Koutný