My-Chess, můj šachový trenér do kapsy

09.06.2021 08:07 | Turnaje

„Potěšení šachové hry spočívá v pocitu, že lidská mysl vdechuje do neživých kusů šachových figurek dech života.“, prohlásil kdysi dávno Richard Réti. V týmu My-Chess to vnímáme podobně. Proto jsme pro vás připravili nový online tréninkový systém

Kdo jsme?

Mé jméno je Martin Beil a pohled na šachovnici mě provází takřka celým životem. Jen máloco mi proto dělá takovou radost, jako šance předávat své znalosti dál, podněcovat zájem o šachy u dalších lidí a obohacovat tak jejich život o něco nového, nevšedního. Mým snem už dlouho bylo vytvoření šachového trenéra "do kapsy", jakéhosi šachistova průvodce po galaxii, který by zastával roli osobního mentora a pomocníka. Před několika měsíci jsme s několika přáteli založili společnost My-Chess, ve které se právě takového užitečného parťáka snažíme vytvořit.

Vycházíme při tom z dlouholetých zkušeností s šachovým tréninkem dětí i dospělých. O řadě našich aktivit se můžete dočíst na webu Šachy Dolmen, kde v současnosti působíme. Najdete tam šachové cvičebnice pro děti, překlady knih šachových klasiků, online šachové testy i výuková šachová videa, ale také edukativní encyklopedii šachu – Šachopedii.

Co je naším cílem?

Rádi bychom popularizovali šachy, přivedli k nim nové zájemce a současně nabídli aktivním šachistům efektivní nástroj pro další zlepšování. Náš systém je ideální jak pro šachové trenéry a jejich skupinky, tak pro oddílové hráče, samouky i nové talenty. Dít by se tak mělo zábavnou a motivační formou, a to v češtině i angličtině, ideálně tak, aby každý mohl mít svého kapesního šachového trenéra kdykoliv po ruce.

Systém My-Chess je určený především pro děti ve věku 10 až 16 let. Zajímavý a obohacující ale bude pro každého zájemce o šachy, od začátečníků až po středně pokročilé, pro děti i dospělé.


Ukázka procvičování v My-Chess

Jak toho chceme dosáhnout?

Díky bohatým zkušenostem s šachovým tréninkem umíme nabídnout vhodné procvičování, výuku i aktivity soutěžního charakteru. Vytvořili jsme vlastní řadu metodických materiálů, pracujeme s inovativními tréninkovými nápady a postupy. V rámci systému My-Chess se vždy snažíme využívat pečlivě promyšlených funkcí, mezi něž patří:

Procvičování s bohatou databází příkladů;

Učení, jež probíhá přímočaře a efektivně díky zpracovaným výukovým tématům;

Soutěžení prostřednictvím cvičných klání, ve kterých můžete změřit síly s dalšími uživateli a hlavně pracovat sami na sobě;

Šachopedie coby výuková encyklopedie šachu s řadou odkazů na literaturu i procvičování;

Tréninkové plány kladoucí důraz na důkladné propojení výuky a procvičování, navíc jsou koncipovány na motivačním principu, jenž umožňuje postupné odemykání dalšího atraktivního obsahu krok za krokem;

Trenérské účty jako přehledný nástroj pro kontrolu studia svěřenců i celých tréninkových skupin;

Herní měny čili prémie za tréninkovou aktivitu, konkrétně půjde o zlaťáky a diamanty, za které si uživatel odemkne další zajímavý obsah.

Unikátní je ale hlavně náš přístup k uživatelům. Jde nám o vytvoření systému, který bude přehledný, zábavný a v neposlední řadě motivující. Máme za to, že radost z každého kroku je tím nejlepším způsobem, jak zvládnout celou cestu. Těšit se na trénink znamená těšit se na nové vědomosti a jejich procvičování v praxi. Jinými slovy, děláme vše pro to, aby radost z dosažených úspěchů byla pro každého hnací silou do dalšího trénování.

V realizaci ambiciózních plánů nám pomáhá náš technologický partner PixelfieldSystém spustíme v srpnu letošního roku!


Ukázka grafiky mobilních screenů - stále ještě ve vývoji :-)

Spolupráce a odkazy

Dáváme dohromady tým lidí ochotných testovat a připomínkovat závěrečnou fázi vývoje systému. Odpovídat na dotazníky, testovat nové verze systému a konzultovat další vývoj či odebírat náš pravidelný newsletter. Pokud máte chuť se do závěrečné fáze vývoje tréninkového systému zapojit, navštivte náš web My-Chess.com. Tam rovnou můžete vyplnit náš úvodní dotazník. Staňte se konzultanty a betatestery systému, který obohatí celý šachový svět.

Martin Beil
3x 3870x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (3) Aktualizovat
VesJ39

trénink by mohl být zajímavý,  ale proč mi po otevření web stránky my-chess.com prohlížeč hlásí phishing - klamavý obsah a web nejde otevřít?

+0 /-0 | 10.09.2021 17:06

Martin Beil

Díky Peťo, vážím si toho a těším se na další spolupráci.

+0 /-0 | 10.06.2021 02:52

Petr Koutný

Já doplním můj komentář pod článek, který mi poslal Martin. Znám Martina několik let a obdivuji ho za to vše, co pro šachy dělá. Když jsem pořádal on-line turnaje, zavolal jsem mu a zeptal se ho, jestli by nechtěl věnovat pár knížek do cen. Nikdy neodmítl a vždy pozitivně řekl " jasně". Říkal, že rád podpoří šachy a dobrou věc. Trénuje děti a i tímto článkem jsem rád, že jej můžu podpořit v tom co dělá. Petr Koutný

+0 /-0 | 09.06.2021 08:12