Malenovice 2008

05.09.2008 08:00 | Malenovice 2008

V tradičním prostředí Hotelu Petr Bezruč v Beskydech proběhla další ze seriálu akcí šachové přípravy mládeže se světovými trenéry. Soustředění se zúčastnilo mnoho reprezentantů, kteří budou hájit Českou republiku na bl...

V tradičním prostředí Hotelu Petr Bezruč v Beskydech proběhla další ze seriálu akcí šachové přípravy mládeže se světovými trenéry. Soustředění se zúčastnilo mnoho reprezentantů, kteří budou hájit Českou republiku na blížícím se ME a MS. Tentokráte byly hlavním bodem programu přednášky Zigurda Lanky na téma stavby repertoáru s přechodem do typických pozic střední hry a koncovky.
Přítomní tak měli možnost navázat na již proběhlé akce a doplnit do svého repertoáru další nové informace.Nyní se jednalo o varianty klasické sicilské, v některých vybraných směrech za obě strany a systémy na motivy Nimcovičovy indické z pohledu černého. Probíhalo rovněž rozehrávání tréninkových partií na probírané pozice a trénink taktického a strategického postřehu, propočtu variant, koncovek. V rámci fyzické přípravy se podle počasí konaly mezi ranním a odpoledním tréninkem procházky přírodou. Večer měli účastníci možnost relaxace v hotelovém bazénu, či tělocvičně. Na tuto akci budou navazovat další soustředění tak, aby měli mladí hráči možnosti doplnění a prohloubení svých již nabytých znalostí.

Nejbližší plánované termíny do konce kalendářního roku:
8. - 12. 10. - královská indická (Z.Lank )
5. - 7. 11. - hlavní varianty španělské, ruská (Z. Lanka)
1. - 4. 12. - poziční hra (V. Dydyshko)
17. - 20. 12. - Caro-Kann, dračí varianta sicilské (Z. Lanka)

Ke každé z těchto akcí budou vydány samostatné propozice.

více informací získáte na stránkách Beskydské šachové školy

1x 7539x
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat
05.09.2008 09:37 | Autor neznámý

Minule tu probíhala diskuze, zda se na tréninky může přihlásiit kdokoliv - odpověď je ano, i když by to chtělo i odpovídající věk a výkonnost - každopádně to stojí za pokus! Připomínám, že oba přednášející velmistři jsou i extraligovými hráči BŠŠ.