Mistrovství světa v Bleskovkách den druhý

30.12.2021 20:23 | Zahraniční zprávy

Už máme uděláno, už máme hotovo. Dnešním dnem končí velká šachová show, mistrovství světa v rapidu a bleskovkách. Dnešním dnem známe šachového krále bleskovek!

Nebývalé drama přinesl druhý den o bleskového šachového šampióna. Dlouho vedl celkem suverénně Levon Aronian, ale pak prohrál tři partie po sobě! Před posledním kolem hned šest hráčů mělo 14 bodů z 20 partií. Poslední kolo bylo krvavé, kdy Duda porazil Artemieva, Firouzja Aroniana a MVL porazil Carlsena. Tím pádem první trojka byla MVL, Duda a Firouzja. A stejně jako u rapidů, sehráli první dva hráči tiebreak. Takže drama dospělo do finále. MVL nebo Duda, kdo je ten vyvolený?

Byl to tvrdý boj, ale nakonec vyhrál Maxime Vachier-Lagrave! A stává se tak mistrem světa v bleskovkách. Gratulace!