MČR juniorek a juniorů a MČR mládeže 2022

30.11.2021 01:12 | Zprávy

RP šachy oficiálně splnila slib a poslaly přihlášku do konkurzů na dvě nejdůležitější šachové akce mládeže u nás. Celý rok jsme slyšeli, že není nikdo, kdo by tyto akce chtěl pořádat a proto plníme slib. Zveřejňujeme propozice a říkáme, proč právě my!

Doprovodné turnaje s cenovým fondem 100 000Kč. V případě vítězství v konkurzu chceme sponzorovat Zlínskou krajskou šachovou soutěž a tím podpořit šachy na Zlínsku. Nabízíme luxusní hrací prostory, luxusní ubytování a doprovodný program, který nabídne například: Autogramiádu knihy pana Jansy, přednáška pana Jansy, přednáška Roberta Cveka, přímé komentované přenosy.  Mediální pokrytí skupiny RP šachy, která má měsíčně přes 400 tis zhlédnutí. Zajistíme zpravodajství v místní televizi, novinách a médiích.  Přes vysoké ceny ubytování v Luhačovicích, jsme připraveni dotovat ubytování. Zlínský kraj je kraj, kde vyrostly silné generace šachistů. Pořádání takových turnajů by pomohlo šachům v našem kraji. 

Pro pořádání takové akce máme slíbenou spolupráci v pořádání s TJ Vlčnov, TJ Pozlovice a v případě vítězství, oslovíme více místních oddílů. Tak, aby pořadatelský tým byl doplněn o zkušené organizátory mezinárodních akcí. 

V bodech to vypadá asi takto: 


 • Luxusní hrací prostředí v MD Elektra

 • Doprovodné turnaje s cenovým fondem 100 000 Kč

 • Přednášky s českou šachovou legendou panem Vlastimilem Jansou

 • Výjimečné využití volného času v Luhačovicích

 • Podpora města a místních podnikatelů. 

 • Dotujeme ubytování, tak aby bylo dostupné pro každého.

 • V případě pořádání turnaje, zavazujeme se sponzorovat ZKP pro příští rok a tím podpořit šachy ve Zlínském kraji. 

 • Spolupořádání turnaje s místními oddíly garantuje silný pořadatelský tým

 • Zlínský kraj je kraj s velkou členskou základnou a výbornou práci s mládeži.

 • Bezkonkurenční mediální propagace turnaje

 • Přímé komentované přenosy

 • Na turnaj pozveme vedení ŠSČR, reprezentantní trenéry a osobnosti šachu.


Naše nabídka na pořádání těchto mistrovství je tady: přihláška do konkurzů


Když jsem celý rok kritizoval pořádání těchto turnajů členem VV, často jsem slyšel, že nikdo nechce tyto turnaje pořádat. Často jsem slyšel, že nejsou organizátoři a vlastně i to, že člen VV to pořádá jen protože, to nikdo nechce pořádat. Je tradicí, že každým rokem se pořádají tyto turnaje v Koutech nad Desnou a přes výhrady k jídlu, ubytování  atd, tak stále vyhrával ten stejný pořadatel po mnoho let pořádání tohoto turnaje.  Chceme nabídnout změnu. Jsou tady volání po tom, aby tady byli další organizátoři, kteří chtějí pořádat velké šachové akce. Toto je příležitost, která volá po změně pořadatele tohoto turnaje. 

 Proto je naše nabídka veřejná. Ano, není dokonalá. Dostat se do cenových limitů na ubytování s plnou penzi je v době, kdy se zdražuje elektřina a plyn o desítky procent měsíčně těžký úkol. Když jsme hledali ubytování v Luhačovicích, pak cena za noc začínala na 1400kč a výš. Máme takovou nabídku, která v Luhačovicích dlouho nebyla a nebude. Na druhé straně nabízíme jiné přednosti. Spojit tyto turnaje s turnajem Amatérů, pozvat legendární hráče a hlavně zahrát si šachy v prostorách, kde se hrávaly velké šachové turnaje má své přednosti. 

Když opět vyhraje člen VV a Kouty nad Desnou, řekne nám to, že přihlašovat se do konkurzů nemá cenu. Když to vyhraje jiný pořadatel, určitě pogratulujeme a budeme mu přát jen ten nejlepší turnaj. Tato nabídka je i nabídkou s otázkou, co vlastně chceme a co má a nebo nemá smysl. 

Uvidíme, budeme informovat. 

ps - náš druhý slib jsou volby a ten taky splníme. 

14x 2622x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (14) Aktualizovat
david brazina

nechapu agresivni ton dolezala - takze pokud se jednou neco pokazi tak utrum smitec? Prvni turnaj v pardubicich si vazeny pane dokazete jeste dat dohromady? Ostravsky konik v prostorach stare menzy VSB taky? A jake to jsou dnes zavedene znacky.... Mluvi z vas jen zast a kyselost. Sam jste urcite vsechny sve zkusenosti ziskal hned po narozeni.  jsem si celkem jisty, ze pokud to petr s robertem budou delat sami, tak to bude uplne jinej level. 

+0 /-0 | 30.11.2021 15:51

Petr Koutný

S Petanem souhlasím. Co se stalo nezměníme. Co změníme je dnešek a nebo zítřek. Pro mě to bude jasná zpráva o smyslnosti pořádání turnajů a posílání přihlášek do konkurzů. Buď má cenu pracovat na pořádání turnajů, oslovovat hotely, shnánění sponzorů a nebo je vše předem rozhodnuté. To je to, co mě nejvíc zajímá. 

+0 /-0 | 30.11.2021 11:46

Petan

Kamile já jim přeju aby jim to dopadlo a aby se vrcholné turnaje mládeže odehrávaly v důstojnější kulice. Jen jsem si dovolil upozornit na to, že si pozici na startovní čáře trošku neobratně sami zhoršili

+0 /-0 | 30.11.2021 10:00

Kamil Mihálik

Petan nič v zlom, ale hlúposti. Keď raz bolo to zle nastavené už na začiatku, tak neviem neviem. Hlavne zase šachistom netreba veľa. Stačí len normálne ubytovanie, pekné hracie miestnosti a dobrý bufet. Pokiaľ je aj možnosť voľnočasových aktivít, tak je to plus. Len neviem, ako s voľnočasovými aktivitami v tejto ťažkej dobe. Ja som pochodil dosť turnajov a všade som bol spokojný, aj keď je pravda, že bolo to na veľmi dobrých miestach. Klobúk dole pred organizatormi. Podľa mňa je dobre, že je aj negatívna skúsenosť. Chlapi vedia aspoň, že ako sa nemá to robiť a nabudúce bude to určite lepšie... Teraz nenechali nič na náhodu a zorganizujú to v príjemnom prostredí.

+0 /-0 | 30.11.2021 09:54

Petan

  Je potřeba jít se svou kůží na trh a pokud RP nějaký konkurz vyhrají, tak se do toho pustit naplno a být připraven na to, že když se to povede, máte nastartováno k zářné budoucnosti (schopných organizátorů u nás až tak moc není). A když se to nepovede, všichni vám to, vzhledem k předchozím útokům na osvědčeného organizátora, omlátí o hlavu. Účastníkům bude vesměs jedno, jestli ho pořádá člen VV nebo nečlen, ty bude zajímat  výsledek. Možná se až příliš zaměřujete na útoky na případné konkurenty v konkurzu, měli byste se spíše soustředit na sebe. Právě těmi nepovedenými Herlíkovicemi jste si sami výrazně zhoršili šanci v konkurzech, jelikož jste si vlastně sami na sebe vyrobili negativní reference. Pokud se pod něco podepíšete, nikoho nezajímá, že to ve skutečnosti pořádal Franta Vomáčka nebo Tonda Vopršálek. Je to jako kdybych měl nabídku na stavby domu od 2 firem, od jedné která pracuje tak nějak průměrně, pár domů postavila, mely nějaké chyby nebylo to dokonalé ale ani úplná tragedie a nebo od druhé firmy která to nabízit postavit levněji a modernějšími technologiemi, ale zatím postavila jen 1 dům který spadnul.

+0 /-0 | 30.11.2021 09:36

Petr Koutný

Ano, MČR Amatérů v klasickém šachu, MČR Amatérů v bleskovém šachu a MČR Amatérů v rapid šachu mají cenový fond kolem 122 000Kč. Aktuálně možná vyšší, protože každým novým sponzorem jej budeme navyšovat. První cena v MČR Amatérech je 30 000Kč . 

https://www.nss.cz/otevrene-mistrovstvi-ceske-republiky-v-sachu-amateru-2022

+0 /-0 | 30.11.2021 09:28

Rigos

"Doprovodné turnaje s cenovým fondem 100 000 Kč." Znamená to, že doprovodné turnaje budou mít lepší cenový fond, jak samotné MČR?

+0 /-0 | 30.11.2021 09:23

Kamil Mihálik

Podľa mňa je to super. Miesto musí byť skvelé podľa obrázkov. Hlavne ide o niečo, čo má svoju históriu. Teda pokiaľ som pochopil správne, tak ide o Luhačovice. To je skvelé kúpeľné mesto a rozhodne nie je to žiadna diera. V kúpeľoch sú najlepšie turnaje a je dobre, že môžu si užiť ich detí ako aj dospelí...

+0 /-0 | 30.11.2021 08:48

Petr Koutný

Zkusme se zaměřit na naší nabídku. Nabízíme sponzorování Zlínské krajské soutěže a tím podpořit šachy na Zlínsku. nabízíme pořádání společně s několika místními oddíly a tím podpoříme oddílový život na kraji. Nabízíme doprovodný turnaj s cenovým fondem 100 000Kč. Nabízíme hrací prostory, které jsou určené pro mezinárodní kongresy. Nabízíme krásné prostředí Luhačovic a nabízíme změnu v pořádání tohoto turnaje, který se už několik let pořádá v Koutech. Nabízíme víru, že člen VV by neměl v případě jiné nabídky pořádat turnaj. Nabízíme šanci udělat velký šachový festival. Hotel s bazénem, saunou, fitkem. Nabízíme mediální podporu, živé komentované přenosy. Toto je naše nabídka

+0 /-0 | 30.11.2021 08:43

Petr Koutný

Pane Doležal - pořádání v Herlikovicích vyhrál Pat a Mat, kteří se rozpadli a Michal nás oslovil s tím, že potřebuje společnost, která to papírově převezme. Vše bylo dojednáno předem. Od hracích místností, programu, doprovodných turnajů a dokonce pořadatelského týmu. Michal pořádal několik hodně povedených turnajů ve skupině Pat a Mat, naposledny turnaj v Don Giovanni. RP šachy nezasahovaly do ničeho co bylo připraveno.  Protože chceme pořádat šachové turnaje, byla to příležitost mít v týmu člověka, který umí pořádat turnaje. Souhlasím, ne vše bylo v pořádku v Herlikovicíh, ale spostu věcí bylo svazem odsouhlaseno a spoustu věcí se povedlo. Tak nějak to vyznělo i v dotaznících a reakcích, které mám. Změnou je to, že osobně beru odpovědnost za Amatéry a za pořádání turnaje, tedy já jsem ředitelem turnaje. Osobně si vybírám tým lidí, vybral místo a hotel pro turnaj. Tady pane Doležal pokračujete s něcím, co je skoro faul. Včera se někdo pokusil ukrást youtube kanál, to je jiný příběh a člověkem to opravdu otřese. Nespojoval bych tyto dvě věci dohromady. Podáním přihlášky jasně říkáme, že i toto ustojíme. Bavme se o nabídce, jestli je dobrá, jestli bude lepší než v Koutech a jestli si zaslouží tento turnaj. 

+0 /-0 | 30.11.2021 08:36

dolezal

Pořádat něco jenom papírové zní jako podvod. O tom jste před Herlíkovicema nemluvil. Co nám zamlčujete teď? Pořád je to Koutný a Mach. Hlavně nevím, jak moc je důvěryhodný pořadatel, co ještě dnes po půlnoci psal, že všechno zabalí.

+0 /-0 | 30.11.2021 08:12

Petr Koutný

Herlíkovice RP šachy pořádali  jen na papíře. Převzaly jsme oficiálně pořádání od organizátorů, kteří se rozpadli. Vše bylo připraveno a nachystáno podle vítězné konkurzní nabídky, kterou RP šachy nepodávaly a neměly šanci jí změnit. Ano, papírově jsme to pořádaly, ale jen papírově. Přesto jsme přijali silnou sebereflexi, hodně se poučili z chyb, dostaly pokutu 15 tis Kč a myslím si, že je naprosto jasné, že i když turnaj byl jen průměrným turnajem, tak ten další bude lepší. Hodnotit jednobarevně Herlikovice ani nejde. Spoustu věcí se povedlo, něco se nepovedlo.Ale zpět k této nabídce. Je postavena na Luhačovicích. Toto místo je místem, kde se hrávaly velké šachové turnaje. Překrásné prostředí, neuvěřitelné využití volného času. Luxusní ubytování a hrací podmínky na úrovni mezinárodních turnajů. Jsne přupraveni dotovat ubytování, jsme připraveni sponzorovat Zlínskou šachovou soutěž a podpoit šachy na Zlínsku, nabízíme doprovodný turnaj MČR Amatérů a hlavně, pořadatelský tým bude neskutečně zkušený. Už teď máme slíbenou podporu s pořádáním dvou místních oddílů,další máme taky domluven, ale budu je jmenovat v případě vítězství v konkurzu. Dokonce jsme schopni dát finanční záruky, za povedenou akci. Je tady vlastně otázka, jestlio svaz chce aby tady byl další schopný organizátor a dá mu šanci a nebo dokáže, že tento turnaj je určen jen členům VV. Tu šanci si zasloužíme, tento turnaj si po těch letech co byl v Koutech zaslouží změnu. Po problémech svazu na ME, po šílené komunikaci s vedoucím první ligy by toto mohl být další bod do příštích voleb, proč si šachy zaslouží změnu u nás. Zajímá mě, jestli člověk musí být členem VV aby tento turnaj pořádal, anebo jsou rovné podmínky pro každého.

+0 /-0 | 30.11.2021 07:58

chess64geek

Mně to přišlo, že po Herlíkovicích si začnou junioři vážit Kout :D to byla solidní katastrofa... jednu šanci by ale ještě RaP dostat mohly, otázkou je co když se to ani teď nepodaří.Jestli teda bude KM natrvrdo vybírat Fialovy nabídky, byť by v případě jiných nabídek neměla, nebo nastane to, že Koutný který nadáváním na špatné podmínky v podstatě ještě více trvale zhorší už tak ne dobrou pořadatelskou úroveň juniorských turnajů, jak se zatím děje.

+0 /-0 | 30.11.2021 07:26

dolezal

Pokud to vyhraje člen VV a Kouty nad Desnou, může to taky být známka toho, že nikdo nechce opakovat to fiasko z Herlíkovic.

+0 /-0 | 30.11.2021 06:19