LCWL - všichni jsou už v Mexiku

22.10.2022 15:49 | Turnaje

Minulý týden jsme ve velkém čtyřzápase se Srbskem téměř uhájili neporazitelnost v aktuální sezóně.

Podařilo se nám zvítězit v bulletu a rapidu, blitz skončil v náš prospěch s odřenýma ušima a až v posledním dílčím zápase (konkrétně ve fišerkách) nás Srbové překonali.

To ale nic nemění na tom, že hlavní soutěž světové ligy LCWL máme rozjetou na jedničku a v evropské lize LCEL už můžeme pomýšlet nejen na medaili, ale pokud dokážeme uspět ve zbývajících dvou utkáních (s Bosnou a Itálií), tak můžeme myslet i na zlato.

Ale na další evropské utkání dojde až v listopadu a nás teď čeká světový soupeř, konkrétně se

chesspawn v neděli 23. října 2022 od 20:40 chesspawn

chesspawn utkáme s týmem Mexika chesspawn

Mexičané zatím jako nováček po návratu do první divize LCWL v hlavní soutěži nebodovali ani v jednom dílčím zápase, ale to neznamená, že to nebudou chtít v neděli změnit. Pro nás by to byla naopak zbytečná ztráta, když to máme tak pěkně rozehráno ...

Zvláštní náboj bude mít také připojený zápas ve fišerkách (přesněji řešeno LCWL Chess960 Div.1), kde zatím Mexičané sice stejně jako my prohráli se Srbskem, ale vyhráli nad Uruguay - navíc při slušné účasti 24 fišerkových hráčů.

Takže Vás chci požádat o nepodcenění soupeře ve všech čtyřech dílčích zápasech - a to zvládneme  jedině vyšší účastí a také naší tradičními zbraněmi - bojovností a šachovým umem.

Udělejte si proto všichni čas na týmové on-line šachy v národním dresu.

A když na Vás nevyjde soupeř, tak můžete sledovat, kibicovat i fandit.


A jak to bude v neděli probíhat?

Jde se zúčastnit i jen některého z nich - ale budeme samozřejmě raději, když si je dáte všechny.

Zápasy se hrají tak, že se podle příslušného ratingu seřadí hráči obou týmů a tím se vytvoří dvojice soupeřů, které budou hrát proti sobě - jednu partii bílými a jednu černými.

Pokud jde všechno dobře, tak by oba hráči proti sobě by měli být zhruba stejně silní - proto se týmových soutěží mohou účastnit všichni!

Pokud však má jeden tým více hráčů než druhý, tak se bohužel na ty přebývající nedostane. Navíc se tím mohou prohloubit rozdíly v ratingu u jiných partií, takže je dobře, pokud je nás co nejvíce.


Připomínám, že další podrobnější informace o LCWL lize včetně aktuálních tabulek najdete v průběžně aktualizovaných diskusních fórech:

Obrázek: Mexický národní tanec Concheros

0x 1305x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované