LCWL - srbská šance

02.12.2021 13:22 | Domácí zprávy

Zápasy s Rumunskem jsme před dvěma týdny dokončili evropskou ligu LCEL, minulý týden se bojovalo v týmovém Geriho turnaji a teď už nás do Vánoc čekají jen dvě poslední utkání ligy světové (LCWL).

A nebudou to utkání ledajaká - dříve než se v závěrečném derby utkáme se Slováky, čeká nás

chesspawn.png v sobotu (!) 4. prosince 2021 od 20:30 chesspawn.png

chesspawn.png utkání s týmem Srbska chesspawn.png

Srbové jsou v letošní sezóně naprosto suverénní - vyhráli zatím všechny zápasy ve světovém i evropské lize a to téměř vždy jasným, více než dvacetibodovým rozdílem. Jen náš tým jim dokázal alespoň částečně konkurovat - nejvíce v evropském bulletu, který jsme prohráli jen těsně 64.5 ku 67.5.

Takže tuto sobotu se můžeme pokusit na tento výkon navázat a jako první vzít Srbům alespoň nějaký ten zápasový (dvoj)bod. Ten by nám zároveň mohl pomoci ve finálové tabulce, neboť by nám zachoval naději na stříbrné medaile. Za druhou Bosnou totiž aktuálně zaostáváme o 7 bodů a jen zisk se Srbskem nám umožní ji přeskočit.

Dá se očekávat, že Srbsko nás rozhodně nepodcení, takže postaví opět silnou a početnou soupisku - navíc určitě v mnohých z nich pořád doutná slavná finálová prohra s naším týmem z minulé sezóny.

Máme se tedy na co těšit - utkání bude mít určitě náboj a kvalitu, soupeřů bude dost, takže je na nás, abychom je dorovnali nebo ještě lépe překonali.

můžeme to dokázat - ještě dnes ve mne rezonuje nedávné utkání LCWL s Bosnou, které jsme vyhráli, i když soupeř postavil znatelně silnější tým (aspoň podle ratingu).

Je na tom vidět, že "Češi jsou národ týmový" a tak si pojďte prakticky vyzkoušet, že když hrajeme společně za reprezentaci, tak jsou naše výsledky mnohem lepší.

Na toto utkání budeme opět potřebovat co nejpočetnější a nejsilnější sestavu, kterou dokážeme sehnat. Oslovte proto prosím své kamarády, kolegy z klubů a další šachisty všech úrovní - od těch nejlepších přes klubové hráče až po začátečníky, protože každý hráč může zlomit toto důležité utkání na naší stranu.

Odměnou za to bude nejen ten nevšední pocit reprezentovat Českou republiku na nejvyšší světové úrovni, ale v případě dobrého výsledku i reálnou možnost získat světovou medaili.

A jak to bude konkrétně v sobotu probíhat?

Jde se zúčastnit i jen některého z nich - ale budeme samozřejmě raději, když si je dáte všechny.

Zápasy se hrají tak, že se podle příslušného ratingu seřadí hráči obou týmů a tím se vytvoří dvojice soupeřů, které budou hrát proti sobě - jednu partii bílými a jednu černými.

Pokud jde všechno dobře, tak by oba hráči proti sobě by měli být zhruba stejně silní - proto se týmových soutěží mohou účastnit všichni!

Pokud však má jeden tým více hráčů než druhý, tak se bohužel na ty přebývající nedostane. Navíc se tím mohou prohloubit rozdíly v ratingu u jiných partií, takže je dobře, pokud je nás co nejvíce.

Připomínám, že další podrobnější informace o obou ligách včetně aktuálních tabulek najdete v průběžně aktualizovaných diskusních fórech

9x 1717x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (9) Aktualizovat
rohlíkpuklej

Dneska se SVK,už se těším. :-)

+0 /-0 | 12.12.2021 18:41

ivoshm

Zatím je nás méně, takže se pojďte rychle přidat ... stačí kliknout na https://www.chess.com/club/team-of-the-czech-republic, požádat o vstup do týmu (pokud už členem nejste) a pak už vás to navede.

+0 /-0 | 04.12.2021 20:18

rohlíkpuklej

Taky jsem zvědavej kolik se nás tam zjeví,a hlavě kolik se jich tam zjeví těch Srbů silných,minule jich tam bylo kotel.

+0 /-0 | 04.12.2021 19:24

malajsky.tygr

ThePot - díky!

+0 /-0 | 02.12.2021 19:30

Carlos

Taky se už těším. Minulé zápasy byly fajn.

Teď trochu odbočím. Byl jsem překvapený, že dnes Prima informovala o Deklaraci lékařů k nátlaku na očkování https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Deklarace-lekaru-k-natlaku-na-ockovani-685120. Snad se do médií konečně dostanou i názory opačné, než razí Kubek z Lékařské komory a ministr Vojtěch.

 

+0 /-0 | 02.12.2021 19:09

ThePot

Malajsky.tygr - tady : https://www.chess.com/insights

+0 /-0 | 02.12.2021 19:08

malajsky.tygr

ThePot a kde je najdu-(ty statistiky)? Díky!

Už se těším na Srby -  dáme jim "do řepy" :-)

 

+0 /-0 | 02.12.2021 18:36

ThePot

Sorry za offtop, viděli jste někdo nové Insights od chess.com? Můžete směle rušit prohlídky u lékaře. Takhle do takových detailů vyzkoumat Váš (šachový) život, to jsem ještě opravdu neviděl. Vůbec v IT takto hlubokou a detailní analýzu vašeho působení na nějaké platformě. Neskutečná síla.

+0 /-0 | 02.12.2021 17:45

Marek007

Srbi sú veľmi silní. Najprv prehráte sa nimi, a potom so Slovákmi ;-)

+0 /-0 | 02.12.2021 16:47