LCWL - medaile za vítězství nad Rumunskem

17.06.2022 21:44 | Turnaje

Celé jaro jsme bojovali v live soutěžích národních týmů a nyní nám už zbývá jen poslední utkání, abychom uzavřeli další sezónu.

Konkrétně se utkáme

chesspawn v sobotu 18. června 2022 od 19:00 chesspawn
chesspawn s týmem Rumunska chesspawn

Bude se jednat o poslední duel ve finálové skupině první divize světové ligy LCWL a ten rozhodne, zda si i v této sezóně odneseme světovou medaili.

DIVIZE 1 - FINÁLOVÁ SKUPINA

  1. Srbsko ... 30 bodů / 8 utkání (zbývá BIH)
  2. Bosna a Hercegovina ... 23 bodů / 8 utkání (zbývá SRB)
  3. Česká republika ... 14 bodů / 8 utkání (zbývá ROU)
  4. Rumunsko ... 10 bodů / 8 utkání (zbývá CZE)


Pohled na tabulku ukazuje, že o zlatu i stříbru je již rozhodnuto a na nás je přetlačit Rumuny alespoň v jednom dílčím zápase, abychom získali nedostižitelný náskok a tedy bronzovou medaili.

S týmem rumunské šachové federace jsme před několika týdny úspěšně hráli v utkání evropské ligy LCEL a teď budeme mít proti sobě jinou sestavu. Rumunsko totiž v každé ze soutěží reprezentuje jiný tým.

A právě ten ze světové ligy (Team Romania) mi přijde trochu silnější - nejen pro celkově vyšší počet hráčů (průměrmý počet nastoupivších Rumunů je 53, pro srovnání my máme přesně 50), ale i početnější skupinu hráčů s titulem.

V posledním vzájemném utkání v dubnu (základní skupina LCWL) jsme sice všechny dílčí zápasy vyhráli, ale třeba v blitzu byl rozdíl na šachovnicích jen jeden (!) bod - 63.5 ku 62.5 - při našem ratingovém průměru o 42 bodů nižším.

Takže to rozhodně nebude snadné utkání - takže potřebujeme jako obvykle: vysoký počet hráčů a vysokou bojovnost. O to druhé se nebojím, to jsme v sezóně prokazovali pořád - ale je třeba mít i rezervu na šachovnicích.

Na prvních šachovnicích hrává za Rumunsko pět titulovaných šachistů (3x IM, 2x FM) - takže o kvalitní soupeře pro naše top hráče nebude nouze.

Určitě bude důležité přetlačit Rumunsko na dalších šachovnicích - čím silnější hráče tam budeme mít, tím více můžeme posunout soupisku níže v náš prospěch. Takže hráči na úrovni okolo 1800-2200, potřebujeme Vás!

No a poslední šachovnice budou také důležité - dá se očekávat podobný počet hráčů na obou stranách, což jednak znamená, že je velká šance, aby si všichni zahráli, ale také že každý hráč navíc může být tím rozhodujícím - třeba i ten na poslední šachovnici.

Toto je poslední příležitost si zahrát před prázdninami špičkové mezinárodní šachy - další sezóna LCWL i LCEL bude začínat  až na konci srpna. Letos se navíc totiž nebude konat letní pohár ve fišerkách, takže repre zápasy budou mít dlouhou letní přestávku.

A jak to bude v sobotu probíhat?

Jde se zúčastnit i jen některého z nich - ale budeme samozřejmě raději, když si je dáte všechny.

Zápasy se hrají tak, že se podle příslušného ratingu seřadí hráči obou týmů a tím se vytvoří dvojice soupeřů, které budou hrát proti sobě - jednu partii bílými a jednu černými.

Pokud jde všechno dobře, tak by oba hráči proti sobě by měli být zhruba stejně silní - proto se týmových soutěží mohou účastnit všichni!

Pokud však má jeden tým více hráčů než druhý, tak se bohužel na ty přebývající nedostane. Navíc se tím mohou prohloubit rozdíly v ratingu u jiných partií, takže je dobře, pokud je nás co nejvíce.

Připomínám, že další podrobnější informace o obou ligách včetně aktuálních tabulek najdete v průběžně aktualizovaných diskusních fórech


4x 1437x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (4) Aktualizovat
sarmatam
.....divoké partije jsem měl......jedna výhraa, druhá prohra a přitom to ták nemuselo být .-)......divokej saláte ? a co vy ? jak jste zahrál ?........
+0 /-0 | 19.06.2022 22:41

doživotní salát :-)
Vložte obsah
+0 /-0 | 18.06.2022 21:29

doživotní salát :-)
Vložte obsah
+0 /-0 | 18.06.2022 21:29

sarmatam
..........já si zítra určitě příjdu zahrát, asi tak..........
+0 /-0 | 17.06.2022 22:13