LCWL - čtyřboj s Uzbekistánem

07.10.2022 15:26 | Turnaje

Další víkend, další mistrovské utkání ... podzimní šachové ligy v živých šachách se rozjely a nám se v nich zatím daří. Dokázali jsme totiž kombinací šachových schopností a vysokého počtu hráčů přetlačit všechny soupeře.

Minulý týden to odneslo Španělsko - a to je tým s nejpočetnější účastí v lize. Postavil proti nám dokonce 123 (!) protivníků a i nás bylo mnoho - takže se hrálo dokonce na 67 (bullet), 76 (blitz) a 59 (rapid) šachovnicích.

Tuto neděli nás čeká další soupeř, který takto početný s velkou pravděpodobností nebude, ale silný bude rozhodně. Šachy jsou u nich na velkém vzestupu, koneckonců letos překvapivě vyhráli i šachovou olympiádu a tady v LCWL se stali nováčkem první divize.

chesspawn V neděli 9. října 2022 od 17:30 chesspawn

chesspawn se utkáme s týmem Uzbekistánu chesspawn

který zatím ve světové lize LCWL získal čtyři body ze tří utkání (porazil 3x Mexiko a ukradl bod v bulletu Rumunsku, prohrál s Bosnou).

S ohledem na postup do finálové skupiny bude pro nás důležité zvítězit - získáme tak na Uzbeky náskok, který už budou těžko stahovat.

Protože jsou oba týmy součástí také nedávno rozehrané vedlejší soutěže LCWL ve "fišerkách" (Chess960), tak jsme se s kapitány soupeře dohodli, že si nedělní šachový program prodloužíme ještě o čtvrtý dílčí zápas právě v této modifikaci šachu.

Takže na nedělní podvečer je toho spousta - a pokud by na Vás nevyšel soupeř, tak můžete fandit, sledovat partie a učit se z nich.

Udělejte si proto čas na špičkové týmové on-line šachy v národním dresu.

A jak to bude v neděli probíhat?


Jde se zúčastnit i jen některého z nich - ale budeme samozřejmě raději, když si je dáte všechny.

Zápasy se hrají tak, že se podle příslušného ratingu seřadí hráči obou týmů a tím se vytvoří dvojice soupeřů, které budou hrát proti sobě - jednu partii bílými a jednu černými.

Pokud jde všechno dobře, tak by oba hráči proti sobě by měli být zhruba stejně silní - proto se týmových soutěží mohou účastnit všichni!

Pokud však má jeden tým více hráčů než druhý, tak se bohužel na ty přebývající nedostane. Navíc se tím mohou prohloubit rozdíly v ratingu u jiných partií, takže je dobře, pokud je nás co nejvíce.


Připomínám, že další podrobnější informace o LCWL lize včetně aktuálních tabulek najdete v průběžně aktualizovaných diskusních fórech:

  • světová liga: LCWL 2022-S2
  • světová liga ve fišerkách: LCWL Chess960 2022-S2
    (omlouvám se, zatím tam není kompletní popis soutěže, ale rozpis a tabulky jsou aktuální)
  • evropská liga: LCEL S6
2x 1000x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (2) Aktualizovat
xdavx x

nectu, zase lhal?

+0 /-1 | 07.10.2022 16:09

Poutnik

Pro ty, které zajímal rozhovor na Seznamu ohledně podvádění dávám odkaz. Vládám jej pod tento článek, aby byl dobře na očích.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/sport-skandal-ve-svete-sachu-zpetne-podvod-nedokazete-rika-cesky-sachista-216256#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

+0 /-0 | 07.10.2022 16:08