Již brzy: 1. Šampionát ChessKidu

14.12.2021 13:37 | Turnaje

Máme radost, že můžeme oznámit 1. Šampionát ChessKidu v České republice! Turnaj se uskuteční 18. prosince 2021 ve 13:00 a bude jím provázet česká mezinárodní velmistryně Kateřina Němcová. Turnaj je podpořen grantem pro popularizaci šachu od ŠSČR

Šampionát ChessKidu je určen pro všechny děti mladší 12 let, kteří navštěvují školu v České republice nebo mají české občanství. --> Šampionát ChessKidu se hraje ve dvou kategoriích: děti narozené 2013 a mladší a 2009 - 20013. Turnaj je určen pro všechny děti, které navštěvují školu v České republice nebo mají české občanství.

Všichni hráči, kteří se zaregistrují na tento turnaj, získají dva měsíce zlatého členství ChessKid ZDARMA!

Seznam aktuálně přihlášených hráčů:

Mladší kategorie 2013 a mladšíMatyášRaab2014

JindřichTrejbal2014

TsyrenBerdnikov2013

Ondřej Šípek2015

ŠimonGalia2013

DianaRomanko2013

TomášZelenka2014

Jakub Surý2014

LukášCrha2013

Ondřej Hrádek2013

MartinHrádek2014

Richard Plic2013

LukášKřivka2014

RadomírVoráček2014

BarboraTykalová
Starší kategorie 2009 - 2012JakubBerkovec2010

JeremyChon2010

SofiiaMarkina2011

ZuzanaStará2011

Daniel Zavřel2012

David Osipyan2009

NikolaKůsová2012

WilliamPorter2011

AndrejSouček2010

LindaŠtěpánková2012

VladimírŠkil2012

EllenLukášková2010

OlgaKatasanová2011

KirillSboev2011

MarekGarabík2009

Eliška Janoušková2012

MatějKřivka2011

BorisPogorelskiy2011

MartinMikulka2011

VítZischka2012

RichardŠulc2012

AlešZrůst2010

LukášZrůst2012Základní informace a ceny

 • Místo: online platforma ChessKid.com

 • Kategorie: Turnaj má dvě kategorie: hráči do 8 let a hráči ve věku 9-12 let

 • Hrací systém: Obě kategorie odehrají 5 kol s tempem hry 10+2 (10 minut na partii s bonusem 2 sekundy na každý provedený tah). Předpokládaná celková délka turnaje pro všechny hráče je přibližně 3,5 - 4 hodiny.

 • Začátek turnaje: Obě kategorie se začnou hrát 18. prosince 2021 ve 13:00.

 • Ceny: Prvních 10 hráčů v každé kategorii vyhraje senzační online šachový kemp s velmistryní Kateřinou Němcovou! Kromě kempu s Kateřinou získá prvních 10 hráčů v každé kategorii také šest měsíců zlatého členství na ChessKidu! Celkový vítěz každé kategorie a nejlepší dívka v každé kategorii obdrží věcnou cenou, která bude zaslaná poštou. ChessKid si vyhrazuje právo požádat o prokázání totožnosti u všech výherců cen.

 • Další: Pořadí zobrazené po turnaji není oficiální, dokud ChessKid neprovede všechny své kontroly fair play a případné úpravy skóre. Toto může trvat až tři týdny.

 

Registrace

 • Startovné: 175 Kč a je nutné jej uhradit do úterý 14. prosince do 12:00 hod. Po 14. prosinci již nebude možné se do turnaje přihlásit.

 • Zaplacení startovného: částku prosím zašlete na účet 1657132002/5500, do poznámky uveďte jméno a příjmení dítěte

 • Přihláška: Na email tereza@chesskid.com zašlete jméno a příjmení dítěte a datum narození. Nepovinnou informací je jméno trenéra nebo šachového klubu/školy.

 • Pro trenéry: Pokud plánujete přihlásit větší počet dětí, je možné udělat hromadnou přihlášku a platbu. Pro více informací, kontaktujte Terezu Přibáňouvou na emailu tereza@chesskid.com 

 • Na turnaj se dá také přihlásit a zaplatit startovné skrz tento formulář, který je ale bohužel v angličtině: registrační stránka zde.

Zvláštní pravidla, kategorie a časté dotazy

·        Turnaj  má dvě kategorie: děti do 8 let a děti ve věku 9-12 let.

·        Hráči nesmí hrát ve starších kategoriích. Musí hrát v kategorii, do které věkově patří.

·         ChessKid hráčům založí jednorázové účty a přiřadí k těmto účtům nejlepší možné ELO pro účely vytvoření dvojic (FIDE nebo online rating). Hráči nebudou moci používat svůj běžný účet na ChessKidu, takže pokud jste nikdy předtím nebyli členem ChessKidu, není to problém.

·         Pokud hráč nemá ELO nebo online ELO, ChessKid hráči přiřadí ELO 400.

 

 

Pravidla fair play

·         Každá odehraná partie bude předmětem kontroly systémů fair play ChessKidu, pracovníků ChessKidu a ředitele turnaje.

·         Hráči nesmí mít žádnou externí výpomoc jakéhokoli druhu.Tím se rozumí: počítačová pomoc, lidská pomoc, sledování živého přenosu turnaje, různé databáze, knihy, poznámky, zápisy partií, šachovnice k analýze variant.

·         Hráči mohou mít ve svém prohlížeči otevřeno pouze jedno okno, na kterém hrají. Během turnaje nesmějí být otevřené žádné jiné webové stránky. Hráči, kteří by měli otevřených více oken, porušují pravidla fair play tohoto turnaje a mohou být na základě toho diskvalifikováni.

·         Pokud hráč porušuje pravidla fair play, může být z turnaje diskvalifikován, mohou mu být anulovány výsledky partií, může být trvale vyloučen z ChessKidu i Chess.com. Hráči se mohou proti rozsudku odvolat, ale poté, co dojde k druhému přezkoumání, bude rozhodnutí ChessKidu konečné. Poté již nebude žádné další odvolání možné.

·         Rodičům doporučujeme, aby si před turnajem promluvili se svými dětmi a probrali, co není povoleno. Připojte se k nám a pomozte dětem pochopit, že šachy učí poctivosti a integritě. V rámci registrace musí rodič i dítě souhlasit se všemi těmito podmínkami fair play.

Technicke informace

·         Všechny hry se budou hrát na živém serveru ChessKid.com. Není potřeba mít žádný účet na ChessKidu, a pokud jste již zaregistrováni, nebudete svůj účet  potřebovat. Pro všechny hráče budou vytvořeny speciální jednorázové turnajové účty.

·         Každá kategorie bude pro hráče otevřena asi 30 minut před začátkem prvního kola, aby se k turnaji připojili. Zde je video o tom, jak se hráč připojí k živému turnaji na ChessKidu. Pokud se přihlásíte po začátku turnaje, je možné, že vám nebude povolen přístup. Je nutné, abyste se připojili před začátkem turnaje.

·         ChessKid doporučuje hrát turnaj na notebooku/stolním počítači a ne na tabletu. WiFi je obvykle silnější na počítači a web funguje lépe. Je lepší, pokud máte možnost se připojit k ethernetovému portu. Pokud hrajete online, i s mistrem světa, pak selhání vašeho připojení k internetu může ovlivnit výsledek turnaje.

·         Pokud musíte hrát na tabletu, musíte se přihlásit přes webovou verzi (otevřít prohlížeč a přejít na chesskid.com na vašem tabletu). Prozatím není možné hrát turnaje na naší mobilní aplikaci.

·         Preferované prohlížeče jsou Chrome, Firefox nebo Safari.

·         Jedním z dalších skvělých ochranných opatření je vymazání cache na vašem prohlížeči

·         Pokud během partie nebo turnaje budete mít problém, první věc, kterou musíte udělat, je kliknout na tlačítko „Obnovit“ ve vašem prohlížeči. Pokud budete  „aktualizovat“ váš prohlížeč uprostřed hry, ze hry vás to nevyhodí, může vám to jen pomoci.

·         Dvě děti nemohou hrát současně na stejném zařízení.

·         Pokud má rodina nějaké problémy s přihlášením, hraním atd., hodinu před začátkem prvního kola otevřeme živě podporu na Slacku, kde se nás budete moci na cokoliv zeptat.


0x 2378x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat