Turnaj škol

25.06.2009 16:59 | Pražský šachový festival

V pondělí 22. června začal Pražský šachový festival turnajem mládeže, kterého se účastnilo 17 škol z Prahy, Středočeského a Ústeckého kraje. 75 žáků základních a středních škol bylo rozděleno do dvou skupin. Studenti střed...

V pondělí 22. června začal Pražský šachový festival turnajem mládeže, kterého se účastnilo 17 škol z Prahy, Středočeského a Ústeckého kraje. 75 žáků základních a středních škol bylo rozděleno do dvou skupin. Studenti středních a odborných škol hráli uzavřený turnaj a zvítězili studenti z Gymnázia Český Brod – Jan Fiala a Ondřej Šedivý před Vítem Dalimanem z Hořovic. V otevřeném turnaji žáků startovalo 68 hráčů a ziskem 6,5 bodu ze 7 partií zvítězila Nani Unapkošvili (G Arcus) před Jakubem Strnadem (ZŠ Satalice) 6, o třetí místo se rozdělili Jiří Zadina (ZŠ Jince), Daniel Rous (Gymnázium Arcus), Tomáš Zadina (ZŠ Jince) a Vojtěch Pařízek (ZŠ Satalice).

V soutěži družstev na prvním a druhém místě o pořadí rozhodl vzájemný zápas v bleskové hře časem 5 minut na partii v němž družstvo ZŠ Satalice zvítězilo 3 : 1 při vítězství na 1.,3. a 4. šachovnici. Třetí místo obsadila ZŠ Jince a čtvrtí bylo družstvo Povrly.
Pořadatelé děkují DDM Praha 9 za prostory, sdružení Habeas Corpus a časopisu Československý šach za podporu a ceny pro soutěžící, rozhodčím a zástupcům škol za pomoc při organizaci turnaje. Těšíme se na setkání v příštím školním roce. Fotografie najdete na stránkách www.chessacademy.cz.