Mostecká věž

30.06.2010 06:43 | Mostecká věž

V sobotu 20.června 2009 se konal devátý ročník turnaje pro šachovou veřejnost Mostecká věž. V letošním roce se na turnaji představilo 77 šachistů z České republiky, Slovenska a Polska. Kvalitou se turnaj posunul opět výše, když do...

V sobotu 20.června 2009 se konal devátý ročník turnaje pro šachovou veřejnost Mostecká věž. V letošním roce se na turnaji představilo 77 šachistů z České republiky, Slovenska a Polska. Kvalitou se turnaj posunul opět výše, když dokázal přilákat 8 FIDE mistrů, 2 mezinárodní mistry a jednoho velmistra.

Za šachovnicemi se odehrávaly napínavé boje, zejména na prvních deskách, kde šlo o celkové vítězství. To si nakonec zajistil ziskem 8 bodů z devíti partií Jozef Michenka (Šachový klub Geofin Ostrava). O půl bodu méně získal druhý Vojtěch Plát (TJ TŽ Třinec). O třetím místě muselo rozhodnout pomocné hodnocení, protože 6,5 bodu dosáhla šestice hráčů. Nejlepším z nich byl a pomyslný bronzový stupínek obsadil Petr Kičmer (Baník Havířov). Mezi mladými hráči do 15 let dominoval teprve osmiletý Jerguš Pecháč (TJ Mladosť Žilina), který se s 5,5 body umístil v popředí i v hlavním turnaji. Kategorii hráčů s ELO do 2000 opanoval se ziskem šesti bodů Wojciech Grygierczyk (UKS Palac mlodziezy Katowice), v kategorii hráču s ELO do 1800 byl nejlepší domácí šachista Jiří Bury s pěti body. Turnaj neregistrovaných vyhrál se ziskem 5 bodů Stephen Paul Sienczyk z Čadce. V ACF-Cz Cupu (oddílový přebor) obhájil vítězství se ziskem 6 bodů Petr Kantor.

Oba turnaje by se nemohly konat bez podpory Obecního úřadu Mosty u Jablunkova, Tj Sokol Mosty u Jablunkova a sponzorů: ACF-Cz spol. s r.o., SKI Beskydy s.r.o. a Tritreg Třinec s.r.o. Tímto všem děkujeme.

Fotografie

Sál sokolovny v Mostech u Jablunkova zaplnili šachisté všech věkových kategorií

Vítěz turnaje Jozef Michenka za šachovnicí

Nejlepší tři hráči domácího oddílu, zleva: Jiří Bury, Martin Cupek, Petr Kantor

Nejlepší tři z turnaje Mostecká věž, zleva: Petr kičmer, Jozef Michenka, Vojtěch Plát

Medailisté z kategorie mládeže do 15 let, zleva: Patrik Melzer, Jerguš Pecháč, Martin Fargač