Česko v nejstarších kategoriích těžce krvácí

20.08.2012 12:11 | ME mládeže 2012

Turnajové hemžení si po čtyřech dnech našlo své pevné koleje a řád, za pravdu dává sympaticky vyhlížející statistika. „Během tří kol nemáme žádnou kontumaci,“ zní z řad rozhodčích. Organizátoři k nastaveným povinnostem...

Ale zpět do hracího prostoru, ve kterém čeká přes tisícovku mládežníků rozdělených do dvanácti kategorií ještě šest kol. Po třech dějstvích se na čele průběžných pořadí v jednotlivých kategoriích zabydlují především reprezentanti Ruska, nejpočetnější výpravy šampionátu. V nejstarší dívčí kategorii okupují ruské šachistky hned prvních pět míst, v H18 svede doposud bezchybný Vadim Moiseenko (2454) souboj s druhým tříbodovým hráčem IM Zaurem Mammadovem (2431) z Ázerbájdžánu.

Van Nguyen Thai Dai

Z hlediska celkového bodového přísunu z třetího kola můžeme nedělní den české výpravy považovat za doposud nejúspěšnější. Mohlo být i lépe, kdyby bodovali hráči, od kterých se to čekalo. „Kategorie H18 není žádná procházka růžovým sadem, ani významnější rozdíl v ratingu není zárukou, že se bude partie vyvíjet tak, jak si člověk myslí,“ komentuje turnajové tápání Vojtěcha Pláta a Tadeáše Kriebla reprezentační trenér IM David Kaňovský. Těžce krvácíme i v kategorii D18, kde se našim čtyřem reprezentantkám v náročné konkurenci vůbec nedaří.

Skvěle si zatím počíná Van Nguyen Thai Dai, který kategorií H12 dál kráčí s plným bodovým ziskem. Nečekaně dobrý výkon odvádí i Patrik Melzer (2,5/3) v H16, který se po včerejší výhře nad maďarským FM Balazsem Csonkou objeví v dnešním kole na on-line stolech. Plusový výsledek má na svém kontě ještě dalších 28 chlapců a dívek.

Fotografie

Poslední rady před zahájením kola (zdroj: Oficiální fotogalerie)

Filip Nový se svým otcem (zdroj: Oficiální fotogalerie)

Rodičovský servis (zdroj: Oficiální fotogalerie)

Šéf ruské výpravy GM Mikhail Kobalia (2652) (zdroj: Oficiální fotogalerie)

Šéfa rozhodčích IA Andrzeje Filipowicze byl pozdravit reprezentační kapitán IM Michal Konopka (zdroj: Oficiální fotogalerie)

10 minut po zahájení kola se rodiče a doprovody přesunou do "čekacích koutků" (zdroj: Oficiální fotogalerie)

Koho má pod dozorem Kateřina Němcová není třeba uvádět (zdroj: Oficiální fotogalerie)

Po bitvě (zdroj: Oficiální fotogalerie)

"Už tu čekám přes hodinu. Kdy ten mladej asi přiskáče?" (zdroj: Oficiální fotogalerie)

Výkonná jednotka turnaje, bez které by to rozhodně nešlo, dobíjí energii. (zdroj: Oficiální fotogalerie)

Odkazy

Oficiální stránky Mistrovství Evropy mládeže 2012
Průběžné výsledky všech kategorií
On-line přenos (15.00 hodin)

Video reportáže
Turnajové hemžení si po čtyřech dnech našlo své pevné koleje a řád, za pravdu dává sympaticky vyhlížející statistika. „Během tří kol nemáme žádnou kontumaci,“ zní z řad rozhodčích. Organizátoři k nastaveným povinnostem postupně přidávají i nabídku vyžití ve volném čase, což se setkává s velkou odezvou. „Během týdne probíhají každodenní výlety, například dnes je cílem pražské zoo,“ informuje zástupce ředitele Petr Laušman. Největší výletní akce proběhne poslední den mistrovství Evropy mládeže, kdy si účastníci turnaje budou moci vychutnat nejznámější památky Prahy.
3x 1396x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (3) Aktualizovat
21.08.2012 11:25 | Autor neznámý

Here in Prague, there is the “Czech” city and the “chess” city. The Czech city is the historic, medieval centre, a 20 minute tube ride to the old central square – a beautiful landscape of hills, feudal castles and village districts along a river, and paved squares and ancient streets bustling with Roman-style commerce. The chess city is where we are housed in the top hotel, in a suburban, superblock district, Praha 4. 

There are fountains, oil portraits of Czech figures and sculptures. One, in the welcome foyer, is called “Love” and if viewed sideways, unmistakably resembles a fallen king chess piece, lying in resignation on a stone plinth.  

English spring in Prague

Love-video

 

20.08.2012 16:47 | Autor neznámý

 TOP CONGRESS HALL,4th Round, Starring Boleslav Petr

20.08.2012 13:28 | Autor neznámý

  Keďže hlavná stránka občas nezvláda zátaž a online prenosy bežia na nezávislých serveroch, tu sú adresy: