Vstup do druhé poloviny

29.11.2012 09:35 | MČR juniorek a polofinále juniorů 2012

Mistrovství ČR juniorek a polofinále juniorů v šachu pokračovalo v havlíčkobrodském hotelu Slunce pátým kolem a přehouplo se tak do své druhé poloviny. První nasazený a hlavní favorit na vítězství v "Pribina - TPK Cup" Tomáš Krau...

Mistrovství ČR juniorek a polofinále juniorů v šachu pokračovalo v havlíčkobrodském hotelu Slunce pátým kolem a přehouplo se tak do své druhé poloviny. První nasazený a hlavní favorit na vítězství v "Pribina - TPK Cup" Tomáš Kraus z Jiskry Hořice v Podkrkonoší pokračoval ve vítězném tažení a porazil Adama Gabriela z SK Boršice. Nesmlouvavý pětapůl hodinový boj svedli na druhé šachovnici Tadeáš Baláček s Adamem Čápem, kde partie skončila po vyčerpání všech možností smírem.

Velmi blízko k vítězství nad Václavem Růžičkou měla Eliška Johnová, v derby Vysočiny se z výhry radoval Štěpán Seidl z Gambitu Jihlava, nad Rudou Zezulou z Náměště n/Oslavou. Určitě úspěchem jsou remizy Jakuba Půlpána s Vojtěchem Strakou, Aničky Steinauserové s Martinem Pospíšilem, výhra Davida Výprachtického s Jakubem Rabatinem a Petra Brože s Petrou Tobiškovou.

V tabulce má Tomáš Kraus po pěti kolech jednobodový náskok před sedmičkou čtyřbodových pronásledovatelů Martinem Krejčím, Tadeášem Baláčkem, Stanislavem Stárkem, Janem Rubešem, Adamem Čápem, Jakubem Hamanem a Davidem Výprachtickým.

Z děvčat je na vedoucí pozici Nataša Richterová ze ŠK Lokomotiva Brno se 3 body, následují Natálie Kaňáková, Eliška Johnová, Lenka Šroubová, Anna Steinhauserová, Jana Zpěváková, Jana Maříková a Lenka Rojíková, všechny se 2,5 body.

Dnešní čtvrteční dvoukolo jistě mnohé napoví a to jak u chlapců, tak u děvčat, kdo bude před zívěrečnými dvěmi koly sahat na tituly, postupy.

Výsledky, partie, informace

Marek Malý ze Sokola Lázně Velké Losiny má určitě čance v boji o přední umístění

Vlevo Tadeáš Baláček z Joly Lysá n/Labem, jeden z favoritů polofinále MČR juniorů.

7x 1894x
Fotogalerie
Komentáře (7) Aktualizovat
01.12.2012 17:08 | Autor neznámý

Těžko uvěřit, že Pavel Ch (Cháron?) tak odfláknul online komentování. Kdyby aspoň psal průběžně tahy z prvních deseti šachovnic... Takhle bezostyšně selhat je neslýchané.

01.12.2012 14:09 | Autor neznámý

Dobojováno.

Čekalo se na pět a půlhodinovou poslední partii Výprachtický-Rubeš. Remízou bohužel pro ně nepostupuje ani jeden,  šestku postupujících tak (k pěti níže uvedeným) doplní Stan. Stárek z Velkých Losin. Tedy místu pořádání jarního MČR zajistil domácí zastoupení.

Oprávnění účastníci jarního MČR (krom 1+1 DK): http://www.chess.cz/www/souteze/mcr-junior/2013/seznam-opravnenych-ucastniku.html

Mistryní juniorek D20 se stala Jana Zpěváková a mohla by reprezentovat na MS D20. Mystryní dorostenek D18 Jana Maříková s postupem na MS do S.A.E. Na ME se může představit vicemistryně dorostenek Nataša Richterová.

01.12.2012 13:06 | Autor neznámý

... ještě upřesním: V případě výhry Výprachtického se stává "čtvrtou dvacítkou" v první šestce, postupují pouze tři, tak jeden vypadává (Vý., Braun, Malý, Straka) a naopak postoupí nejvýše umístěná "osmnáctka"  z šestibodových.

01.12.2012 13:00 | Autor neznámý

Sice tam není on-line ani kamera, alespoň on-line chess-ress, ale jistě drama vrcholí. Postup mají též po výhrách Braun, Malý, Straka. O šestém postupu rozhodne partie Výprachtický-Rubeš. Kdo vyhraje postoupí. Při remise pouze jediný z mnoha; a to z obou aktérů, ale v tom případě teprve jde do hry o nejlepší B-h Haman a také někteří co vyhráli s pěti body před tímto kolem.

I u juniorek se čeká na poslední důležitou partii, jak dopadne Sabolová.

01.12.2012 12:13 | Autor neznámý

... a na dálku fandíme z našeho kraje Honzovi R., černými to bude mít těžké, jistě to zvládne.

01.12.2012 12:09 | Autor neznámý

..  a zasloužený vítěz Tomáš Kraus (8,5/9), příkladný bojovník, nedaroval nikomu nic.

V 7.kole by mu remis jistila postup, v osmém by mu remis zajistila první místo a v devátém mu již o nic nešlo. Přesto všechny tři své soupeře porazil.

Tím je dnešní poražený odsouzen do role čekatele, jak dopadnou ostatní výsledky, na horší B-H moc spoléhat nemůže. A soupeři Tomáše z 7. a 8. kola hrají spolu kdo z koho.

On-line sice není, ale po každé skončené partii aktualizace na chess-ress.

01.12.2012 11:53 | Autor neznámý

Koukám, že o těch 6 postupových míst na uzavřené finále je to dnes obrovský boj.

3.-14. mají 5,5 bodu.

2. Haman 6 b. hraje s jistým vítězem Krausem (7,5)-

Zatím ke Krausovi přibyl Baláček po výhře s Půlpánem a zajistil si i nejspíš medaili.

V juniorkách to bude také těsné na medailích.