100% drží pouze Tomáš Kraus

28.11.2012 09:54 | MČR juniorek a polofinále juniorů 2012

V Havlíčkobrodském hotelu Slunce, bylo v neděli zahájeno za účasti starosty města Havlíčkova Brodu Mgr. Jana Tecla, zástupce hlavního partnera Pribiny - TPK Ing. Vladimíra Čejny, tajemníka TJ Jiskra Havlíčkův Brod, ředitelky hotelu ...

V Havlíčkobrodském hotelu Slunce, bylo v neděli zahájeno za účasti starosty města Havlíčkova Brodu Mgr. Jana Tecla, zástupce hlavního partnera Pribiny - TPK Ing. Vladimíra Čejny, tajemníka TJ Jiskra Havlíčkův Brod, ředitelky hotelu Slunce paní Ladislavy Novákové a dalších zástupců partnerů, MČR dorostenek a juniorek, společně s polofinálem MČR dorostenců a juniorů, za účasti osmdesáti čtyř hráčů, z toho dvacet jedna děvčat. Hraje se na devět kol až do soboty, kdy proběhne dopoledne poslední kolo a od 13,15 hodin slavnostní vyhlášení vítězů, postupujících.

Děvčata bojují na šedesáti čtyřech šachových polích o mistrovské tituly v kategoriích do 18 a 20 let, současně i o postup na MS a ME. Chlapci o účast ve finále MČR, když z každé kategorie postoupí tři nejlepší. Mistrovství se hraje jako jeden společný turnaj pod názvem hlavního partnera Pribina - TPK Cup.

Půvabná Eliška Johnová v prvním kole porazila jednoho z aspirantů na medailové umístění Jakuba Rabatina

Po čtvrtém kole je jediným stoprocentním hráčem se 4 body nejvýše nasazený a jeden z hlavních favoritů Tomáš Kraus z TJ Jiskra Hořice v Podkrkonoší. S půlbodovou ztrátou za ním je pětice pronásledovatelů Tadeáš Baláček, Stanislav Stárek, Adam Gabriel, Martin Krejčí a Adam Čáp. Z děvčat je příjemným překvapením Natálie Kaňáková z Beskydské šachové školy, která společně s Lenkou Šroubovou z TJ Košutka Plzeň jsou na čele pořadí děvčat se ziskem 2,5 bodu. S půlbodovou ztrátou je stíhá šestice Eliška Johnová, Michaella Štaffová, Martina Fusková, Nataša Richterová, Anna Steinhauserová, Kristýna Sabolová. Hlavní favoritka na titul Jana Maříková z TJ Náměšť n/Oslavou ztrácí na vedoucí dvojici bod.

O překvapení v dosavadním průběhu nebylo nouze. Rozhodně se nečekalo vítězství Elišky Johnové nad Jakubem Rabatinem, Natálie Kaňákové nad Janou Maříkovou, nejmladšího účastníka turnaje desetiletého Petra Brože ze ŠK SB Světlá nad Sázavou nad Františkem Hánlem, porážka Simony Suchomelové od bratra Jana ze ŠK Světlá n/Sázavou, stejně jako porážka Štěpána Seidla z Gambitu Jihlava s Josefem Krátkým z Lokomotivy Česká Třebová. Natálie Kaňáková pokračovala v sérii vítězství a porazila Natašu Richterovou z Brna.

Mistrovství pokračuje dnes pátým kolem. Ve čtvrtek se hraje dvoukolo, které napoví více o možném konečném pořadí. V pátek od 9,00 hodin se uskuteční pro žáky do 16 let tradiční turnaj v rapid šachu "PRIBINÁČEK", na který je přihlášeno více jak sto žáků - šachistů od pěti do šestnácti let.

Vyhodnoceno bude 8 kategorií děvčat a chlapců do 10, 12, 14, 16 let, nejlepším v kategoriích předány medaile, diplomy, všichni pak obdrží věcnou cenu. Všichni zájemci z řad příznivců šachu jsou zváni do hotelu Slunce.

Petr Walek z TJ Náměště nad Oslavou je želízkem Vysočiny na MČR

nejmladší účastník mistrovství desetiletý Petr Brož ze ŠK SB Světlá nad Sázavou

Pohled do sálu

Odkazy

Podrobnosti, výsledky, partie
2x 2246x
Fotogalerie
Komentáře (2) Aktualizovat
28.11.2012 17:58 | Autor neznámý

To je opravdu škoda, zvláště na přednich šachovnicích se hrají zajímavé partie.

28.11.2012 15:48 | Autor neznámý

 Škoda, že není alespoň pár šachovnic online, takováhle akce by si to zasloužila.