Stupně vítězů obsadili Beneš, Sodoma, Petuchov

18.12.2012 16:11 | 42. ROČNÍK VÁNOČNÍHO BLESKU V SENDRAŽICÍCH

42. ročník vánočního bleskového turnaje jednotlivců se uskutečnil v sobotu 15. 12. 2012 tradičně ve velkém sále hostince "U Černohlávků" v Sendražicích za pořadatelství místního šachového oddílu. V příjemné atmosféře, př

42. ročník vánočního bleskového turnaje jednotlivců se uskutečnil v sobotu 15. 12. 2012 tradičně ve velkém sále hostince "U Černohlávků" v Sendražicích za pořadatelství místního šachového oddílu. V příjemné atmosféře, přátelském ovzduší a za dobré organizace proběhl turnaj ke spokojenosti všech zúčastněných. Hrálo se švýcarským systémem na 17 kol za účasti 40 šachistů.

Po velmi vyrovnaných bojích v turnaji zvítězil velmi dobře hrající Petr Beneš (Sokol Kolín), který dosáhl 13,5 bodu. Druhou příčku obsadil Jan Sodoma (Zikuda Turnov), který získal 13 bodů. Na třetím místě skončil Sergej Petuchov (Rapid Pardubice) se ziskem 11,5 bodu. Pořadí na dalších místech bylo následující: 4. Srba (Praha - Vršovice) 11,5 bodu, 5. Zelenka (Bohemia Pardubice), 6. Růžička (Loko Praha), 7. Jelínek, 8. Daněk (oba Bohemia Pardubice), 9. Kastner (JOLY Lysá nad Labem), 10. Kaplan (Bohemia Poděbrady) všichni 10 bodů. Nejlepší domácí hráči obsadili 18. -20. místo v pořadí Jan Hamrník, Jiří Novák a Aleš Lukša se ziskem 9 bodů. Všichni účastníci turnaje obdrželi věcné ceny.

K úspěchu turnaje přispělo zejména pochopení sponzorů, jejichž reklamy byly uveřejněny v brožurce vydané k turnaji (KOPOS Kolín, JEDNOTA, družstvo v Kolíně, Barvy Sendražice, Drogerie a parfumerie "U Blažků", Květiny „U Bláňi“, Jansta Martin – bílá technika, Autodílna Zmátlo, MITOP HB, Benzinová stanice OJL Sendražice, A-plus Kolín, Autodoprava Soukup, HEKOM s.r.o., Šanda.

Poděkování patří též MěÚ v Kolíně, který prostřednictvím sportovní komise poskytl na tento tradiční šachový podnik finanční příspěvek. Příští 43. ročník vánočního bleskového turnaje v Sendražicích se uskuteční v sobotu 21. prosince 2013.

Hlavní pořadatel Z. Jelínek upravuje rozmístění cen.

Vpravo vítěz turnaje kolínský Petr Beneš

Petra Krošová při předávání cen obdržela kytičku jako jediná žena v turnaji.

Stupně vítězů: zleva Sergej Petuchov (3.místo), vítěz Petr Beneš a druhý v pořadí Jan Sodoma.