Dokonáno jest! Wijk aan Zee 12.kolo

26.01.2020 07:10 | Zahraniční zprávy

Ve Wijku je rozhodnuto! Fabi Caruana již kolo před koncem proběhl cílem. Udělat 5,5 bodů ze 6 partií na takovém turnaji je mimořádný výsledek.

Nevím co se děje s Viši Anandem, ale velmi rychle skončila jeho partie (bílými) s Kovalevem. Podle mě mohl a měl Viši hrát dále, ale možná mu není fyzicky dobře. 


Firouzja -nová šachová kometa! Foto Alina l'Ami/Tata Steel Chess.


Van Forrest bílými se Soem zvolil krotkou variantu, která celkem logicky skončila remízou. Remízou skončila i partie Vitiugov Firouzja. Nikita měl ze hry více, ale mladý Ali Firo byl pozorný a konečně zatrhl příval nul.

Mistr světa Magnus Carlsen vyvinul na svého protivníka Vladislava Artemieva silný tlak. Ale mladý Rus odolal a byla z toho remíza, se kterou určitě Magnus spokojený nebude.Dlouho se hrálo mezi Xiongem a Girim. Giri získal (černými!) výhodu, kterou se dlouho snažil uplatnit, ale marně. Xiong udržel.

A nyní výhry. Tak nějak "nenápadně" Dubov porazil Yu Yangyiho. Na partii se samozřejmě podíváme, mimochodem hezký poziční výkon ruského mladíka.


Vítěz Wijk aan Zee - kolo před konce turnaje! Foto Alina l'Ami/Tata Steel Chess.


A to nejlepší nakonec. Fabi Caruana je opravdu ve výtečné formě a odskákal to JK Duda. Pokud mu fandíte, tak musíte být velmi spokojení. Kéž by Fabimu vydržela forma i na turnaj kandidátů. 

Osobně bych si přál, aby turnaj kandidátů vyhrál někdo z dvojice Fabi Caruana nebo Ding Liren, protože (podle mě) jen oni mají šanci Magnuse ohrozit. A tím pádem zatraktivnit boj o šachovou korunu. 


-
. kolo -

Fotky: chess.com

Video bylo nahráno pro Youtube kanál Robert a Petr šachy a nss.cz

Komentáře jsou k dispozici na Facebooku těchto stránek, kde bude článek sdílen.

Oficiální stránky pořadatele jsou: https://tatasteelchess.com/#

0x 3099x Robert Cvek
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat