ČEZ novým titulárním partnerem MČR v bleskovém šachu

26.11.2021 23:32

Jsme velice rádi, že se Skupina ČEZ stala novým titulárním partnerem otevřeného MČR v bleskovém šachu 2021, které plánujeme na sobotu 11. prosince v Brně.

Spolupráci se podařilo domluvit díky Pavlu Matochovi a společnosti Šach Mat s. r. o. a přinesla mimo jiné výrazné navýšení cenového fondu.

Cenový fond se rozšiřuje i o ratingové kategorie a podstatně se navyšují i ceny pro vítěze a další v pořadí. Celkově je cenový fond turnaje navýšen o 100.000 Kč na celkových 230.000 Kč. Detaily si můžete přečíst v nových propozicích zde. Současný stav přihlášek najdete na tomto odkazu. Turnajový vklad zůstává stejný jako v minulých ročnících a v rámci podpory funkcionářů mají opět celorepublikoví a krajští funkcionáři účast zdarma. Přihlášky do turnaje se zasílají přes online přihlašovací formulář. Turnajový vklad se platí až na místě v hotovosti.

Pokud by zhoršující se epidemiologická situace zabránila v konání tohoto mistrovství či si vyžádala nějakou modifikaci podmínek účasti, budeme o tom zde na webu a také přímou emailovou zprávou všem přihlášeným informovat. Za současných opatření (systém O – N, detaily zde) jsme připraveni akci uskutečnit. Těšíme se na setkání!článek převzat ze stránek pořadatele ŠSČR

10x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (10) Aktualizovat
28.11.2021 14:26 | david brazina

Matochu osobně neznám, tak mi nezbývá než vám věřit. Matochovi fandim kvůli CT, a tak je můj názor taky ovlivněn. MCR bude snad ale ok a nemusíme do toho plést naše osobní postoje. :)

28.11.2021 13:03 | Petr Koutný

Davide  a Vojto. Jsem na polovině cesty. ČEZ super a Matocha přesně jak píše Vojta. Kdyby to byl jen ČEZ pak VOW, ČEZ s Matochou asi tak, že peníze nesmrdí, ale Matocha nehraje nikdy fér. To co píše Vojta, to podepisuji. 

28.11.2021 12:35 | david brazina

Možná bych jen dodal, ze tvůj názor je silně zkreslen vzájemnou nevraživost mezi Matochou a tebou. Ty do něj rejes tady on do tebe na chess cafe. To nic ale nemění na tom, ze CEZ je tak silný partner ze toto lze považovat za velký uspech, který je skutečně jeho zásluhou, kterou je třeba ocenit.

28.11.2021 11:13 | platini23

Mně je rozhodně více sympatický někdo nezaujatý a neutrální a ideálně z prostředí šachu. ČEZ prolezlej korupcí a ještě k tomu Matocha? Svaz nám tím vlastně oznámil, že Matocha ovládá svaz. U těchto lidí to funguje prostě: Já vám zařídím pár šušňů(z vlastní kapsy ale ani korunu), ale jednou mě v budoucnu naštvete a neuvidíte už ani korunu a pořádně vám zatopím. Ostatně tyto praktiky nejsou nijak neznámé a hezky je popisuje například Šlachta ve své knize. Matocha fakt ne. A není to poprvé, kdy mu svaz leze do zadku. Viz jeho zasedání v radě ČT, kam mu svaz pomohl. Někteří diskutující jsou tak naivní a hloupí, ale hlavně že ví, jak to bylo s mojí cestou domů, viď PN?

27.11.2021 13:21 | david brazina

tak podle me je spis soucasny nazev extraligy odmena za zdrzenlivost a obhajobu kontroverzi svazu, a snaha za odmenu pomoci jim v jejich businessu a taky nalakat sachisty na svazu podlezajici a svaz obhajujici stranky. Mel jsem vzdy za to, ze sponzor ve sportu by mel spis slouzit ke zkvalitneni samotne souteze. pokud zkvalitneni znamena ignoraci svazovych preslapu, ktere hybou sachovou komunitou, nebo tleskani kazdemu, i kdyz nepochopitelnemu napadu svazu, pak je to z meho pohledu minimalne trapas. 

27.11.2021 12:23 | Petr Koutný

Platini - Současný sponzor extraligy je dle mě degradace značky extraliga. To už může kdejaký ( omlouvám se za tento výrok) sedlák sponzorovat extraligu. Sponzor by měl nejen dávat peníze, ale i své jméno a říkat, že i tím jménem posouvá tuto soutěž výš. ČEZ je jiná liga a když se svazu podaří uchopit tuto spolupráci za správný konec, pak to bude skvělá zpráva pro šachy u nás. Nemám rád Matochu, ale za ČEZ tleskám. Toto jsem vyčítal svazu, hodně jsem se smal za extraligu, ale dnes tleskám. 

27.11.2021 09:50 | Dědek Plesnivý

Já bych vyčkal, zda si od nich někdo vůbec nějakou korunu vezme. Turnaj je ještě daleko a sponzorské dary nakonec mohou zcela nečekaně skončit v peněžence předsedy svazu. "Jak se ty tisícovky tady vzaly, to jsem blázen..." laughyes

27.11.2021 09:40 | platini23

Petře, nenávist stranou. Pro mě je tisíckrát lepší Jílek se Zimniokem než Matocha a ČEZ...Zrovna od těch bych si nevzal ani korunu...

27.11.2021 08:29 | Petr Koutný

Tady obrovská gratulace svazu. Konečně skvělá práce a partner, který si zaslouží být partnerem šachového svazu. To co jsem tak řasto vyčítal, že svaz nemá partnera, tak dnes mi udělalo velkou radost. Víte partner musí být sinou značkou, velkou firmou a měl by svým jménem dělat ze svazu a jeho produktů něco vyjímečného. Nejenom peníze, ale i jeho jméno je hodnota. Proti extralize, kde se to opravdu nepovedlo  tady potlesk a respekt. Po dlouhé době, mám ze svazu radost. Petr