16.4. bleskáč Městečko Trnávka

11.04.2022 20:23 | Turnaje

Vážení šachoví přátelé, rád bych vás pozval na tradiční bleskový turnaj v malebné obci Městečko Trnávka. Jedná se již o 36.ročník a mezi vítězi můžeme vidět takové playery, jakými jsou například velmistři Honza Bernášek či Vojta Plát, dále třeba ....

.....mezinárodní mistr Martin Červený a mnohonásobný vítěz z dřívějších let, mistr fide Marián Sabol. Jelikož jsem šachově i nešachově vyrůstal v nedaleké Moravské Třebové, tak jsem se poprvé blicáku v Trnávce zúčastnil přesně před 20 lety! Pamatuji, že jsem na turnaji byl několikrát na kole. To se ještě hrávalo v základních skupinách, z nichž poté vždy první postoupili do finálové skupiny A, další do skupiny B, atd...Nepamatuju si samozřejmě přesný počet účastníků, ale tak nějak si vzpomínám, že mnoho ročníků to bývalo určitě přes 150 hráčů. 


Turnaj má tradici díky JUDr. Miloši Izákovi, který do turnaje dokáže sehnat neuvěřitelné množství krásných věcných cen, které jsem nikde jinde na turnaji neviděl. A jak mi Miloš řekl, tak ani není potřeba se hlásit dopředu. Prostě se třeba v sobotu ráno probudíte a budete mít před Velikonoci si chuť zahrát. Určitě není nic lepšího, než si do Trnávky zajet. I díky bezmála 70 sponzorům vyhraje každý cenu, navíc díky místní mlékárně a jejich vyhlášeným sýrům a kefíru s velikonočním mazancem se pohodlně nasnídáte přímo na turnaji. A kdo bude po turnaji chtít poznávat krásy okolí a zpestřit si víkend o výlet, tak se může třeba vydat na zříceninu hradu Cimburk, případně si třeba zajet na nedaleký hrad Bouzov.

Tak v sobotu 16.dubna na viděnou v Trnávce!

Vojtěch Plát

Odkaz na turnaj: 
https://www.chesspce.cz/images/soubory/2022/propozice/Pozv%C3%A1nka%20M%C4%9Bste%C4%8Dko%20Trn%C3%A1vka.pdf

1x 1506x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat
golemcz

Ach jo, to mě bude zle ještě ve středu...

+1 /-0 | 12.04.2022 22:20