Prague Chess Festival

Zatím podle plánu

13.10.2018 09:19 | Evropský klubový pohár 2018

V prvním kole Evropského klubového poháru favorité naplno potvrdili papírové předpoklady. Jak Nový Bor, tak i jeho rivalové nadělili svým soupeřům kanáry. Jedeme dál!

Rozhodčí udeřili do gongu, v řeckém Porto Carras se začal letošní ročník evropské šachové ligy mistrů. Čeští zástupci v turnaji z Nového Boru nenechali nic náhodě a zatím se jim daří plnit plán na sto procent, v prvním kole i bez prvních dvou šachovnic Wojtaszka a Pentaly zaznamenali povinné vítězství. Česká stopa ovšem nekončí Novým Borem - za Brémy nastupuje Vlastimil Babula (který svého soupeře včera doslova ubil volnými pěšci) a od rozhodcovského stolku diriguje Jiřina Prokopová.
"Do Porto Carras jsme dorazili již ve středu, čtvrtek byl určen pro relaxaci a odpočinek. Na úvod spokojenost s plným bodovým ziskem hlavně co se týče skóre. Snahou je v začátku turnaje prostřídat všechny hráče, jelikož až na Bartela všichni reprezentovali na olympiádě v Batumi a na odpočinek nebylo moc času," podělil se s námi kapitán novoborských Petr Boleslav
Intenzivní příprava v Blue Jacht Club, autor: P. Boleslav
Jak už to v zápasech Davidů s Goliáši bývá, ratingově výrazně slabší protihráči v určitý moment své pozice nezvládli a začaly se jim hroutit jako domečky z karet. Napětí boje v koncovkách nevydrželi jak soupeř Goliáše Navary, tak protivník nováčka týmu Vidita. Chvilinku to vypadalo, že se pod nebezpečný útok dostává rakouská jednička Markus Ragger, jenže několika přesnými tahy iniciativu svého soupeře efektivně zhasil.

-
. kolo -
Přesvědčivě zvítězili i Sasikiran s Bartelem - ten sice, jak zmiňuje kapitán novoborských, na Olympiádě v Batumi přítomen nebyl, prohraná sázka ohledně památného polského zápasu s Američany však na jeho kštici zanechala notnou stopu. Z náročné Olympiády se očividně už na řeckých plážích stihnul zregenerovat Viktor Láznička, který na gruzínskou kuchyni dost trpěl.

-
. kolo -
Novoborští si z klobouku vytáhli norský SK 1911 - jeden z "necarlsenovských" norských týmů (mistr světa podle redakci blízkých zdrojů včera dal přednost plážovému fotbálku). Vzhledem k velké ratingové převaze na všech šachovnicích lze očekávat, že se bude hrát spíše o skóre, které se při krátkém formátu turnaje bude hodit mít co nejlepší, samozřejmě však i slabší týmy umí kousat.
Novoborská výprava, autor: P. Boleslav
(foto v záhlaví: Ofic. web, Niki Riga)
1x 2962x Tadeáš Kriebel
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat
13.10.2018 22:37 | pawel

Zítra proti Magnusovi!

Dnes také kanár, jen se něco zadrhlo, myslel jsem, že se hraje od 22.h., 10 tahů na on-line odkazu teď je vidět. Ále ne, už dohráli, už nalosováno.