Zkušenost znovu otestuje dravé mládí

20.08.2009 00:48 | NH Chess Tournament

Dnes od 13:30 začíná v Amsterodamu další ročník turnaje sponzorovaného hotely skupiny NH. V Grand hotelu Krasnapolsky zasednou k šachovnicím dva týmy. Tým zkušených zastupují velmistři Svidler, Nielsen, van Wely, Beljavski a Ljubojevi

Hraje se každý den od 13:30, volné dny jsou naplánované příští týden v úterý a ve čtvrtek. Tempo je 2 hodiny na 40 tahů, poté se přidá půlhodina a začnou naskakovat bonusy 30s na tah.

Odkazy:

web
on-line
výsledky
Dnes od 13:30 začíná v Amsterodamu další ročník turnaje sponzorovaného hotely skupiny NH. V Grand hotelu Krasnapolsky zasednou k šachovnicím dva týmy. Tým zkušených zastupují velmistři Svidler, Nielsen, van Wely, Beljavski a Ljubojevič. Nastupující hvězdy reprezentují Nakamura (foto), Caruana, Hou Yifan a domácí Stellwagen a Smeets. Přestože mladým bude nakonec chybět Wang Yue, který vloni zaznamenal nejlepší výsledek (8,5b/10) a vysloužil si tak vstupenku do turnaje Amber, jsou mladíci podle mě opět favorité. Vloni zvítězili přesvědšivě 33,5 – 16,5, podaří se jim zopakovat takový fantastický výkon i letos? Uvidíme na konci srpna. Vzhledem k omlazení zkušených bude ale zápas zřejmě mnohem vyrovnanější. Družstva se utkají dvoukolově scheveningským systémem – dvakrát s každým hráčem druhého týmu.
0x 427x Viktor
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat