Našim se o víkendu dařilo

13.12.2010 09:43 | Německá bundesliga

Před zimní přestávkou jsou na čele prestižní německé soutěže očekávaní favorité – Baden-Baden a o bod zpět Brémy. Bod ztrácí na 2. příčku bronzový Eppingen, další týmy pak mají na Eppingen už ztrátu jednoho celého zápa...

Před zimní přestávkou jsou na čele prestižní německé soutěže očekávaní favorité – Baden-Baden a o bod zpět Brémy. Bod ztrácí na 2. příčku bronzový Eppingen, další týmy pak mají na Eppingen už ztrátu jednoho celého zápasu, tedy dvou bodů. Na opačném konci jsou podle očekávání bez jediného bodu poslední Delmenhorster (ti v sobotu dostali od Aue dokonce kanára) a dvoubodový Mnichov. Zklamáním je 14. místo Remagenu, který má na předních dvou deskách ukrajinské duo Ivančuk-Fedorčuk, které ovšem zatím nenastoupiilo. Poslední sestupovou příčku drží v tuto chvílí Griesheim - o skóre za Emsdettenem.

Dvě vítězství si za Brémy připsal Zbyněk Hráček, Vlastimil Babula získal 1,5 bodu. Soupeřem byly Brémám i Niklárny Aue, za které si 1,5 bodu připsal Martin Petr, který tak zaznamenal premiérové vítězství v soutěži. Dvě remízy zaznamenal Lubomír Ftáčník, soupeřem mu byli velmistři Bacrot a Postny.

Pěkně zakončil Zbyněk Hráček duel s Peterem Prohaszkou (Postavení po 29. Vg2):

Černý pokračoval nekompromisně 29…Vh1+! 30. Kxh1 Jf2+! Dvojité odlákání. 31. Vxf2 Dxg4 32. Jc3 0-0-0 33. Vh2 Vf8. 0 – 1