Ukrajinská nadvláda potvrzena

13.03.2013 15:13 | MS ženských týmů 2013

Soutěž družstev podtrhla situaci z mistrovství světa jednotlivkyň: Čína opouští trůn. Ztráta dvou opor (Hou Yifan, Zhao Xue) byla pro asijskou zemi příliš citelná, a tak poprvé v historii mistrovství světa družstev žen vystoupilo ...

Soutěž družstev podtrhla situaci z mistrovství světa jednotlivkyň: Čína opouští trůn. Ztráta dvou opor (Hou Yifan, Zhao Xue) byla pro asijskou zemi příliš citelná, a tak poprvé v historii mistrovství světa družstev žen vystoupilo na nejvyšší příčku jiné reprezentační družstvo.

Anna Ušeninová

Ukrajinky udělaly klíčový krok na cestě za titulem v pátém kole, kdy porazily Čínu 3:1. V sedmém kole zdolaly Gruzii rovněž 3:1, v kole posledním remizovaly s Ruskem 2:2. Rusky ztratily prohrou v sedmém kole se Spojenými státy. Těm na druhé šachovnici zahrála výtečně Irina Krush (2448), která dosáhla nejlepšího individuálního výsledku (7/9). Mistryně světa Anna Ušeninová (2477) hrála o partii méně a získala o bod méně. Na první šachovnici byla nejlepší Číňanka Ju Wenjun (2505), která uhrála 7/9. Vítězné Ukrajinky podržela na první šachovnici Kateryna Lahno (2547) se ziskem 5,5/8. Na třetí šachovnici byla nejlepší Číňanka Tan Zhongyi (2471), která uhrála 7/9, na čtvrté Ukrajinka Natalia Žukovová (2471) se ziskem 6/8. Nejlepší náhradnicí byla Ruska Olga Girya (2440) se 6,5/8.