Ohlášen útok na medaile

06.10.2011 12:43 | Mitropa Cup 2011

Letošního klání reprezentačních družstev středoevropských zemí známého pod názvem Mitropa cup se dočkáváme oproti tradičnímu jarnímu termínu až na podzim. Sedmikolový turnaj každý s každým odehraje v mužské a ženské čás...

Přesun termínu

IM Michal Konopka

Mitropa má ve svých stanovách, že by se měla každoročně konat v termínu květen - červen. Francouzi už v létě 2010 hlásili, že nebudou schopni v tomto termínu v roce 2011 Mitropu zorganizovat, údajně kvůli organizaci mistrovství Evropy jednotlivců v Aix les Bains a tím pádem termínovému posunu jejich domácích soutěží. Navrhli Chorvatům, kteří by měli organizovat Mitropu v roce 2012, aby si pořadatelství prohodili. Ti však odmítli. "Aby se nakonec vůbec letos hrálo, souhlasili účastnické státy s kompromisem, že se letošní ročník odehraje na podzim," informuje reprezentační kapitán Michal Konopka a dodává: "Naboural se tím tradiční turnajový kalendář a v neposlední řadě za pár týdnů startuje ME družstev v Řecku. To také ovlivnilo sestavy týmů v tomto roce." Navíc se před měsícem odhlásili Chorvaté a Slovinci. Místo nich budou hrát rezervní týmy Francie. Zcela jiná situace je u žen, kde bude hrát šest týmů dvojkolově. Petr Hába vybral do týmu slečny Terezu Olšarovou a Martinu Marečkovou. "Právě Tereza je jedna z mála účastníků letošní Mitropy, která odehraje obě týmové soutěže - tedy Mitropu i ME družstev," připomíná Michal Konopka.

Hrajeme o medaile

Mužský tým vyráží ve složení Martin Petr (2526), dvojice Jan Krejčí (2489) a Štěpán Žilka (2517), která pamatuje loňské sněhy, David Kaňovský (2462) a Jaroslav Bureš (2415). V ženské části nás budou reprezentovat Tereza Olšarová (2244) a Martina Marečková (2153).

"Podařilo se nám sestavit silný tým," předesílá Michal Konopka a dodává: "Nominace nebyla jednoduchá, protože všech osm hráčů z širší nominace chtělo startovat a navíc všichni podávali během letních turnajů dobré výsledky." Důvodem, aby se vyšetřilo jedno místo pro hráče, je absence klasického postu kapitána, který by se staral o týmy a v případě nutnosti odehrál dvě tři partie. "Dohodli jsme se s Martinem Petrem a Davidem Kaňovským, že společnými silami budou tuto funkci zastávat oni. Nepochybuji o tom, že to zvládnou dobře."

Ale zpět k samotné nominaci. Konkurence na pouhých pět míst v sestavě byla veliká, což je ale potřeba brát pozitivně. "Jarda Bureš je sice nováček, ale turnaje v Pardubicích a Olomouci zahrál tak přesvědčivě, že by nebylo správné ho nenominovat," říká Michal Konopka. Do sestavy se nakonec nevešli Pavel Šimáček, Vojta Plát a Ríša Biolek jr., ale bylo to jenom proto, že na soupisce je prostě jenom pět míst. "Doufám, že právě tito hráči by mohli tvořit osu týmu pro příští Mitropu." Cíl týmu je jasný - získat medaili. "Na tom budou všichni pracovat. Jenom připomínám, že Česká republika Mitropu nikdy nevyhrála, máme na kontě jen pár druhých míst."

GM Martin Petr

Motto? "Jedeme tam jako tým," uvedl Martin Petr a nastiňuje ambice letošní výpravy: "Chceme získat medaili, i v dívčí kategorii. Podle soupisek je to zcela reálný cíl." Týmů, které budou chtít uspět, bude ale samozřejmě více. Které budou patřit mezi největší soupeře? "Společně s námi budou mezi favority patřit Němci, Italové a Maďaři, ale tahle soutěž je vzhledem k mládí účastníků docela nevyzpytatelná a překvapit můžou i jiné týmy," konstatuje kapitán a pumpuje do družstva dobrou náladu: "Za sebe můžu říct, že se do Francie fakt těším, bude to hezký turnaj!"

Odkazy

Oficiální stránky
Předběžné sestavy
Mitropa cup 2010 - výsledky muži
Mitropa cup 2010 - výsledky ženy
On-line muži 1
On-line muži 2
On-line ženy
Letošního klání reprezentačních družstev středoevropských zemí známého pod názvem Mitropa cup se dočkáváme oproti tradičnímu jarnímu termínu až na podzim. Sedmikolový turnaj každý s každým odehraje v mužské a ženské části osm výběrů Rakouska, České republiky, Francie, Německa, Maďarska, Itálie, Slovenska a Švýcarska. Loňský výsledek českých barev ve Švýcarsku nijak nevybočil z průměru, letos ve Francii budou ambice určitě větší.
5x 1166x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (5) Aktualizovat
08.10.2011 23:08 | Autor neznámý

Naši fotbalisté také ohlásili útok na remízu se Španělskem. Výsledkem byla urputná a beznadějná obrana a jasná porážka.

08.10.2011 20:07 | Autor neznámý

Útok na medaile sice ohlášen..Ale první kolo nevyšlo, ženy prohrály.. a muži asi prohrají..

06.10.2011 14:37 | Autor neznámý

pardon

.......Martina Petra a slovenské......

06.10.2011 14:36 | Autor neznámý

V soupiskách najdete i dvojníky Martina Petra slovenské Machalové

06.10.2011 14:26 | Autor neznámý

martin je už veľmajster