Rozjetý Nakamura, Karpov trpí

10.07.2009 11:16 | Donostia 2016 European Cultural City

Tři úvodní kola 4 turnajů byly odehrány v San Sebastianu v rámci Šachového festivalu Donostia. Hlavní turnaj se hraje pod názvem Donostia – evropské kulturní město 2016 a účastní se ho 3 bývalí mistři světa a další hráči šir...

Tři úvodní kola 4 turnajů byly odehrány v San Sebastianu v rámci Šachového festivalu Donostia. Hlavní turnaj se hraje pod názvem Donostia – evropské kulturní město 2016 a účastní se ho 3 bývalí mistři světa a další hráči širší světové špičky, vzpomeňme např. Svidlera či Movsesjana. Velmi dobře si vedou mladí – Francouz Maxime Vachier-Lagrave porazil bílými už 2 mistry světa, Kasimdžanova a Karpova, černými ale prohrál s dosud vedoucím mužem, Hikaru Nakamurou z USA. Sergej Movsesjan zatím předvedl pouze 3 krátké remízy, stejný výsledek drží zatím v ženském turnaji jeho reprezentační kolegyně Regina Pokorná. Uvidíme, co s jejich výkony udělá dnešní volný den.

Fotografie:

San Sebastian je oblíbené přímořské středisko. (autor: WGM A. Karlovich, zdroj: Chessbase)

Anatoly Karpov se svým sekundantem Alexandrem Rjazancevem. (autor: WGM A. Karlovich, zdroj: Chessbase)

Rustam Kasimdžanov se svou ženou Firuzou v přátelském hovoru s Peterem Svidlerem. (autor: WGM A. Karlovich, zdroj: Chessbase)

V ženském turnaji se snoubí šachová síla s krásou – WIM Vesna Rozič ze Slovinska. (autor: WGM A. Karlovich, zdroj: Chessbase)

Partie:Odkazy:

web
on-line
výsledky
2x 640x Viktor
Fotogalerie
Komentáře (2) Aktualizovat
11.07.2009 12:57 | Autor neznámý

Proč ne?

11.07.2009 12:55 | Autor neznámý

proti Vesně rozičové bych teda nechtěl hrát