Na šachy do muzea

18.03.2011 07:43 | Bundesliga

O víkendu se hraje 12. a 13. kolo nejvyšší německé soutěže družstev. Soutěže, která si právem přisuzuje titul nejkvalitnější soutěže světa. A to nejen proto, že na soupiskách najdete ty nejlepší hráče. Chcete sledovat všechn...

O víkendu se hraje 12. a 13. kolo nejvyšší německé soutěže družstev. Soutěže, která si právem přisuzuje titul nejkvalitnější soutěže světa. A to nejen proto, že na soupiskách najdete ty nejlepší hráče. Chcete sledovat všechny ligové partie živě? Není problém! Shlédnout videa o bundeslize na YouTube? Jistě, jsou tam. Dozvědět se o soutěži podrobnosti? Hurá na Facebook, bundesliga je tam také.

Sergej Movsesjan

Nejatraktivnější zápas víkendu se odehraje v Mülheimu, kam zavítá hvězdný Baden-Baden. Všichni hráči hostů patří mezi stovku nejlepších hráčů světa. A vzácná návštěva si zaslouží také náležité přivítání: hrát se bude v budově místního Muzea moderního umění, které zve všechny fanoušky nejen na ligový zápas, ale také na šachovou výstavu. Po partii se může uměním kochat také GM Sergej Movsesjan (2723), který tentokrát bude hájit třetí desku hvězdného týmu za GM Alexejem Širovem (2749) a GM Peterem Svidlerem (2731). Další zajímavý duel se očekává v Delmenhorstu, kde budou čelit Brémy silnému týmu Solingenu. Pokud chtějí Brémy, za které hrají čeští velmistři Babula a Hráček, dál prohánět na čele tým Baden-Badenu, budou muset zvítězit. V mnichovských zápasech se čeká zvýšená hladina nervozity, hned tři (Bayern Mnichov, Aue, Griesheim) ze čtyř zúčastněných manšaftů jsou načichnuty druholigovým odérem a budou se jej ze sebe horečnatě snažit odstranit a zůstat voňavou extraligovou květinkou.

12. kolo (sobota 19. 3. 2011)  
Delmenhorster SK SK Solingen
Werder Bremen SC 1950 Remagen
SV Mülheim Nord OSG Baden-Baden
SF Katernberg SC Eppingen
SK Turm Emsdetten Hamburger SK
SV Wattenscheid 1930 SF Berlin 1903
FC Bayern München SG Trier
ESV Nickelhütte Aue SV Griesheim
13. kolo (neděle 20. 3. 2011)  
SG Solingen Werder Bremen
SC 1950 Remagen Delmenhorster SK
OSG Baden-Baden SF Katernberg
SC Eppingen SV Mülheim Nord
Hamburger SK SV Wattenscheid 1930
SF Berlin 1903 SK Turm Emsdetten
SG Trier ESV Nickelhütte Aue
SV Griesheim FC Bayern München

Odkazy:

Stránky soutěže
On-line
Bundesliga na Facebooku
Bundesliga na YouTube
0x 1125x Aleš Kubeczka
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat