Tereze Olšarové se závěr nevydařil

08.03.2011 07:36 | 11. Mediterranean Flower

Turnaj v chorvatské Rijece jsme opustili po 6. kole, kdy Tereza Olšarová s 5 body útočila z průběžné vedoucí pozice na prvenství. V následujících třech kolech však pouze dvakrát remizovala a v kole závěrečném dokonce prohrála. V

Turnaj v chorvatské Rijece jsme opustili po 6. kole, kdy Tereza Olšarová s 5 body útočila z průběžné vedoucí pozice na prvenství. V následujících třech kolech však pouze dvakrát remizovala a v kole závěrečném dokonce prohrála. Výsledkem je třetí místo, se kterým by před začátkem turnaje jistě panovala spokojenost, při takto dobře rozjetém turnaji však zůstává i trocha zklamání.

Suverénní vítězkou se stala se 7,5 body Irina Vasilevich (2327), hlavní favoritka turnaje, která se jako jediná ze startovního pole může pochlubit titulem IM. Velkým překvapením turnaje se stala Švédka Inna Agrest (2190), která se jako 7. nasazená prosadila na stříbrný stupínek, přičemž porazila jak vítězku, tak v posledním kole právě Terezu Olšarovou. Její mladší sestře Karolíně se naopak turnaj nepovedl, a to zejména bílými, kterými při dvou porážkách porazila pouze beznadějně poslední Loru Kukič.