Prague International Chess Festival

Začaly letní Openy

02.07.2018 10:00 | Domácí zprávy

Se začátkem prázdnin přicházejí i první letní Openy. Zahájeno je v Klatovech, Karviné, Praze i Krásné Lípě.

Klatovy

Hned v úvodu prázdnin začal turnaj v Klatovech. V Klatovech se hrají dva turnaje a letos se přihlásil rekordní počet účastníků. V turnaji A je to 95 hráčů, jediným velmistrem ve startovním poli je druhý nasazený GM Petr Neuman, který obhajuje loňské suverenní vítězství. Letos je však konkurence větší. V turnaji B hraje 144 hráčů, celkový rekordní počet tedy je 239 hráčů. Oba turnaje se hrají švýcarským systémem na 9 kol tempem 2 hodiny na partii + 30 sekund za provedený tah. Od 30. 6. do 8. 7. se hraje každý den jedno kolo. Pokud jste to do Klatov nestihli a přesto si zde chcete zahrát, ještě je příležitost v bleskovém turnaji, který se koná v pátek 6. 7. 2018.

Startovky a výsledky na Chess-Results

Pořadatelský web


Karviná

Na opačném konci republiky se ve stejném termínu tedy 30. 6. – 8. 7. koná Karviná Open 2018. Hrací systém a počet kole je stejný jako v Klatovech. Mírně odlišné však je tempo hry, které je 90 minut na 40 tahů + 30 minut na dohrání + 30 sekund za provedený tah. V 50členém startovním poli je i v Karviné jeden velmistr, tím je GM Alexey Kislinsky, který stejně jako Petr Neuman v Klatovech bude obhajovat vítězství. Loni soupeřům povolil pouze jedinou remízu. Tu s vítězem uhrál celkově druhý IM Vojtěch Zwardoň, který letos hraje také.

Startovky a výsledky na Chess-Results

Pořadatelský web


Praha

Stejný termín má také pražský šachový festival Zlatá Praha. V rámci tohoto festivalu se hraje uzavřený turnaj pro 10 hráčů s možností zisku normy mezinárodního mistra. O tu se bude mimo jiné snažit například mladý Jan Miesbauer, který po ní sahal již na turnaji v Českých Budějovicích, kde však doplatil na nízký počet cizinců. To se mu v tomto případě stát nemůže. V openu je přihlášeno 40 hráčů v čele s FM Jiřím Gregorem. Tempo hry je v Praze o něco kratší: 90 minut na partii + 30 sekund za tah. Silnější obsazení bude v Praze mít také turnaj v rapidu, kde je přihlášen například GM Vladimir Sergeev nebo IM Sebastian Plischki.

Startovky a výsledky na Chess-Results

Pořadatelský web


Krásná Lípa

Posledním turnajem v tomto termínu je Open České Švýcarsko. I zde se bude hrát švýcarským systémem na 9 kol tempem 90 minut na 40 tahů + 30 minut do konce + 30 sekund za tah. Ovšem turnaj bude o den kratší než všechny předešlé protože na pátek 6. 7. je plánované dvoukolo. Obhajovat loňské prvenství bude domácí hráč Tomáš Buchcar, který i v letošním startovním poli o 37 hráčích bude patřit k favoritům.

Startovky a výsledky na Chess-Results

Pořadatelský web


  *pozn.: údaje platné k 30. 6. 2018
0x 2056x Zuzana Červená
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat
Připravuje se