Začal program prvního víkendu

15.07.2018 14:27 | CZECH OPEN 2018

Na Czech Openu 2018 začal program prvního víkendu, v sobotu se rozehrály další šachové turnaje, ale také další hry. Většina rozehraných turnajů pomalu vrcholí do svého konce, nedělní odpoledne tak bude zejména ve znamení vyhlašování.

V sobotu dopoledne se rozehrálo 4. kolo turnaje ČESKÝ LEV KOLEŠOVICE OPEN - MČR 4členných družstev, v němž si suverénně počínala favorizovaná družstva Moravské Slavie Brno A a 2222 ŠK Polabiny A. Kolo bylo ale jinak plné překvapení. Ruský Yamal 1 remizoval s německým celkem Schachgemenschaft Leipzig, k čemuž mu pomohl i skvělý výkon čtrnáctiletého Alexe Dac-Vuonga Nguyena, jenž si vyšlápl na zkušeného ruského velmistra Alexandera Potapova. Brněnské Cerebro porazilo obhájce prvenství ŠK Zikudu Turnov A, ve skvělých výkonech pokračovaly KS 1925 Říčany A, které zdolaly osmý nasazený TJ Pankrác. V 5. kole ztratily domácí Polabiny remízou s Cerebrem svůj první bod na turnaji, čehož využila 1. nasazená Moravská Slavia Brno A, ta tak dvě kola před koncem získala náskok před řadou pronásledovatelů. Zpět do hry o přední příčky se vrátil Yamal 1, společně s ním také Unichess A a ŠK Zikuda Turnov A. Po pěti odehraných kolech jsou stále dva hráči s plným bodovým ziskem, a to velmistři Pavel Potapov s Tomášem Polákem.

Pokračoval také RSM CZ OPEN, v němž favorité potvrdili své pozice. Překvapením se ale stalo vítězství gruzínské hráčky Ekateriny Pipii s ratingem 1750, jež porazila sedmého nasazeného Nizozemce Ymeho Brantjese s ratingem 2021. V sobotu se odehrálo také MČR v holanďanech, které nese podtitul PILSNER URQUELL. Na prvním místě se umístila dvojice Ivoš Šlesinger - Jiří Jezbera, druhé bylo duo Martin Tajovský - Pavel Menčík a na třetím místě skončil Dušan Škaloud (simultánně).

Již jsou známé výsledky prvních dvou turnajů bridže, YETTI SPORT OPEN, což je 1. vedlejší turnaj dvojic, ovládlo duo František Hruška, Jan Martynek. P. MINISTR OPEN, který je 2. vedlejším turnajem dvojic, si podmanila dvojice Jiří Kopřiva, Otakar Svoboda.

Dvěma kvízy pokračovalo v sobotu Albi Mistrovství České republiky v Hospodském kvízu. Dařilo se Plavcům Apokalypsy, kteří ovládli oba sobotní kvízy a s celkovým skóre 121 mají před nedělním závěrečným kvízem velice dobře nakročeno k celkovému vítězství. Ve třetím kvízu zabodovalo také domácí družstvo, Hroši vybojovali druhé místo, za nimi skončily Tlusté kočičky. Přesně v nedělní poledne vypukne poslední IV. kvíz a v 15:00 by již mělo jedno z družstev slavit historicky první titul mistra České republiky v Hospodském kvízu.

Průběžné výsledky šachových turnajů a další informace naleznete na festivalových stránkách.