Za české barvy nejlépe Kristýna Novosadová

23.07.2015 12:39 | Czech Open 2015

Během středečního tropického dne se zapotili také hráči na ploše Tipsport areny. Ve 14 hodin skončil ratingový turnaj Infinity Open, odehrál se superbleskový turnaj a diváci byli také svědky zahájení prestižního turnaje v rapid šachu.

Ratingový turnaj Infinity Open začal již v pátek, jeho poslední kolo se pak odehrálo ve středu. O vítězství mohla ruského velmistra Daniila Lintchevského připravit právě v posledním kole pouze Kristýna Novosadová, ale duel skončil remízou. Ruský šachista tak potvrdil pozici nasazené jedničky. Obsazení zbylých medailových pozic bylo čistě švédské. Druhou příčku obsadil Jonathan Westerberg, třetí pak skončil Sam Kassani. Nejlepším českým zástupcem byla na osmém místě Kristýna Novosadová.

V podvečerních hodinách odstartovala trojice turnajů v rapid šachu. Nejatraktivnějším z nich je turnaj G1, které se hraje jako otevřené MČR pod názvem Pardubický kraj Open. V něm se představí kromě 22 velmistrů také dva nejlépe nasazení na hlavní turnaj festivalu, a to Sergej Movsesjan a Viktor Láznička. Sekundovat jim budou kupříkladu ukrajinský velmistr Dmitrij Kononěnko či český mezinárodní mistr Vojtěch Plát. Turnaj se hraje tempem 2x15 minut + 10 sekund na tah. V dosavadním průběhu si drží osm šachistů bilanci 3/3, mezi nimi najdeme hned šest Rusů. Nejlepším Čechem je prozatím na deváté příčce Vojtěch Plát. Turnaj vyvrcholí ve čtvrtek závěrečnými šesti koly.

53 hráčů se zúčastnilo jednodenního superbleskového turnaje. Za zmínku stojí účast velkého slovenského talentu čtrnáctiletého Jerguše Pecháče, který byl před začátkem druhý nasazený. V tomto klání se však absolutní favorité turnaje mezi tři nejlepší nevešli, turnaj opanovali ruští šachisté. Triumf si připsal Maxim Lugovskoy, který ve včerejším maratonu skončil na třetím místě. Následovali ho krajané Kirill Kotlyar a Miran Oganian. Nejlepším z Čechů byl na šestém místě bleskový specialista a mezinárodní mistr Vojtěch Zwardoň.