Prague Chess Festival

Vypukl bleskový maratón

17.07.2018 12:06 | CZECH OPEN 2018

Po hektickém víkendu tempo v ČSOB Pojišťovna areně poněkud ubralo na obrátkách. I tak ale není na Czech Openu o zábavu nouze, v pondělí v 19:00 vypukl bleskový maratón v šachu, který se bude hrát nepřetržitě 24 hodin.

Pátým kolem pokračoval ratingový turnaj RSM CZ Open, vedoucí příčka prozatím patří druhému nasazenému hráči z Ukrajiny, kterým je Viktor Skliarov. Toho následuje český zástupce – velmistr Petr Neuman, jenž má se Skliarovem shodně 4,5 bodu. V pátém kole uhájil svou pozici, když porazil čtvrtého nasazeného Igora Varitskiho. Dalším českým šachistou je se 4 body na čtvrtém místě Milan Kotva, který si naposledy poradil s Natalií Karevou, ta má o tři sta vyšší ELO. V úterý je na programu předposlední kolo, o konečném pořadí se pak rozhodne ve středu.

Dále se odehrál otevřený turnaj dvojic v rapid šachu hraný pod názvem Dopravní stavby Brno Open. Z vítězství se nakonec radovalo první nasazené ukrajinské duo Viktor Skliarov – Danylo Shkuran, které předčilo indickou dvojici Sundar Shyam – Bharathakoti Harsha. Druhá nasazená dvojice složená ze dvou ruských velmistrů Sergeye Domogaeva a Alexandera Zaitseva skončila na třetí pozici. První česká dvojice skončila těsně za stupni vítězů, čtvrté místo obsadilo duo Radoslav Doležal – Jaroslav Kroužel.

V pondělí v 19:00 odstartoval bleskový maratón v šachu nesoucí název Bulinský, Vávra & Partners Open, ten se bude hrát nepřetržitě 24 hodin. Turnaje, jenž je zároveň přeborem České republiky, se účastní celkem 88 hráčů. Nejlepším českým hráčem, jenž se v této soutěži představí, je reprezentant a velmistr Peter Michalík, který má rating 2470.

V úterý startují další dva šachové turnaje, a to Otevřené mistrovství České republiky ve Fischerových šachách, což je zároveň Memoriál Vladimíra Nováka a nese název STEN.CZ OPEN. Druhým začínajícím turnajem je Otevřený bleskový turnaj dvojic pod názvem NSS.CZ OPEN. Výsledky těchto turnajů budou vyhlášeny ještě v úterý večer. Pokračují také další hry – mankala, quartino, thajská dáma.

Průběžné výsledky šachových turnajů a další informace naleznete na festivalových stránkách http://www.czechopen.net/.


Adam Joska
tiskový mluvčí Czech Open 2018

1x 1943x
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat
17.07.2018 14:09 | Playboy

Je až tristní, že chybí uvedené startovní listiny!no