Vítr do plachet

16.10.2018 11:04 | Evropský klubový pohár 2018

Novoborský sice chvíli škádlil nervy diváků, nakonec však potvrdil roli favorita a pokračuje ve stíhací jízdě. Není čas ani na jediné zaváhání. Taktické perličky z pobřeží egejského moře.

Po nepříjemné ztrátě ze třetího kola proti týmu Magnuse Carlsena musí tým Nového Boru pořádně šlapat do pedálů. Řecký tým Soluně vyšperkovaný polskou reprezentantkou Zawadzkou měl být poměrně snadným soustem. Ačkoliv zdroje blízké turnaji hovoří o jistých problémech v hrací místnosti - od nízké teploty po nedostatek oblíbené šachistické drogy kávy, hypotenze se novoborský kapitán Petr Boleslav bát nemusel.
Rozehrávka čtvrtého dějství turnaje se totiž nevyvíjela pro české barvy ani trochu příznivě. Rychlá remíza Wojtaszka na první desce by snad ani tolik nevadila, ale do problémů se opět dostal David Navara. Přespříliš optimistická hra naší jedničky nakonec naštěstí zůstala nepotrestána a partie skončila remízou, doufejme, že se Davidovi opět podaří nabrat výšku.

-
. kolo -
Nemastně a neslaně se dařilo také Harikrisnovi Pentalovi, jenž bílými jistě toužil po větším úspěchu než remíze, od pasu dolů se však Novoborákům dařilo mnohem lépe. Triumf ducha nad hmotou předvedl zatím stoprocentní Vidit, když si zgustnul na soupeřových černých polích.

-
. kolo -
Hari ani David se ještě nechytli, Ofic. web
Podíváme se ještě na pro změnu bělopolný koncert dalšího Inda ve službách týmu z krajiny sklářských pecí Krishnana Sasikirana. Stav na konečných 4,5:1,5 pro žluté barvy zkorigoval Ragger, jenž v dlouhatanánské koncovce řeckého soka nakonec překabátil.

-
. kolo -
Plný počet bodů už mají jen dva týmy, favorizovaný Alkaloid a italská Padova, které si dnes zahrají o trikot lídra soutěže. Před souboji s nejlepšími o všechno v posledních dvou kolech musí Nový Bor projít ještě zatěžkávací zkouškou s izraelskou Beer Shevou. A pak děj se vůle Caissina...
6x 4425x Tadeáš Kriebel
Fotogalerie
Komentáře (6) Aktualizovat
17.10.2018 07:07 | Pavel Ch

Také ke kalendáriu:

Zmíněných 200 let od narození Tassilo von Heydebranda. V pátek večer si trénink pro klub připravil Václav Kupšovský. A právě na toto téma, měl sebou osmé vydání této knihy ze začátku minulého století a malou knížku studií autora. Kdo přišel, nezaváhal, moc zajímavé.

Foto knihy a tréninku na mém fcb

17.10.2018 04:18 | pushtaq

Ke kalendáriu: Falko hrál Bundesligu už od 2006, zato nehrál na olympiádě 2009 (protože žádná nebyla). Jeho matka má české kořeny, což může být zvláštní důvod jej sem zařadit. Na druhou stranu dopingová kauza může být argumentem proti.

16.10.2018 22:06 | Pavel Ch

Zítra se těšme na finálový boj, ikdyž pro vítěze stejně silné druhé finále čeká i v posledním kole.

Očekávám 1.-6. z obou stran, pokud není někdo zdravotně indisponován.

Na 6. desce poradí David Navara Markusovi na Davida Alberta. Toho vytrénoval Vlastimil Jansa o několik set elobodů výše, za ta léta co LUX trénoval, byl to jeho snaživí žák, ale určitě nějaké slabinky mu tam zbyly

16.10.2018 21:26 | Pavel Capek

Pan Kalogeris neví, že domovník se v Benoni nedává za žádnou cenu ???

16.10.2018 19:16 | ...

Dnes výhra po napínavém průběhu. Na 4.stole Svidler připsal svou 4. nulu v řadě.

16.10.2018 17:23 | Pavel Ch

Nadejne to vypada po letmem nahledu do mobilu. Vidit to je posila 24.tahu a vyhra. Dnes time-out pro Davida.