Alien Chess

Velmistrovská pětiletka

11.09.2018 12:02 | Fejfarův memoriál 2018

Tradice Fejfarova memoriálu odstartovala v roce 1962 a nepočítaje několik "hluchých let" nakousl tradiční severočeský bleskový turnaj svou pátou desítku. Vítězem se stal GM Štěpán Žilka, kterému v rozstřelu s GM Vlastimilem Babulou stačila remíza.

Na velmistrovské vavříny, které sbíral v letech 1972, 1974, 1976 a 1977 Jiří Lechtýnský a vůbec první v roce 1963 Miroslav Filip, navázali současní držitelé nejcennějšího titulu až v roce 2013, jmenovitě Miloš Jirovský, dále Peter Michalík (2014), Robert Cvek (2015), Ján Markoš (2016) a šestiletou pětiletku velmistrovských vavřínů letos uzavřel Štěpán Žilka. (historická tabulka vítězů Fejfarova memoriálu)

20. ročník Fejfarova memoriálu 1981

K potěše organizátorů a v neposlední řadě i samotných účastníků, nabobtnala letošní startovní listina na téměř padesátku hráčů. Po základní jedenáctikolové části následoval postup první osmičky do finálových skupin. Vítězové si zahráli o celkové prvenství.



Finále

GM Štěpán Žilka 1/2 GM Vlastimil Babula

Finále - skupina A

Poř.JménoRtgFED1234Body PH 1  PH 2  PH 3 
1GMZilka Stepan2511CZE*1½12,53,03,52,75
2FMVrbata Zbynek2319CZE0*1½1,54,04,51,75
3GMSimacek Pavel2489CZE½0*11,54,04,51,75
4Paulus Vaclav1932CZE0½0*0,54,05,50,75

Finále - skupina B

Poř.JménoRtgFED1234Body PH 1  PH 2  PH 3 
1GMBabula Vlastimil2553CZE*1113,03,03,03,00
2Kratochvil Karel2147CZE0*112,04,04,01,00
3Benes Petr2075CZE00*11,05,05,00,00
4Babula Vlastimil1834CZE000*0,05,06,00,00

Pořadí po základní části 11 kol

Poř. St.č.
Jméno Rtg FED Klub Body BH.
1 2 GM Zilka Stepan 2511 CZE 1. Novoborsky Sk 10 70
2 1 GM Babula Vlastimil 2553 CZE 1. Novoborsky Sk 73½
3 4 FM Vrbata Zbynek 2319 CZE Unichess 8 70
4 10
Kratochvil Karel 2147 CZE Sachovy Klub Lokomotiva Brno, 65½
5 24
Paulus Vaclav 1932 CZE 1. Novoborsky Sk 7 73½
6 31
Babula Vlastimil 1834 CZE Sk Stare Mesto 7 71½
7 3 GM Simacek Pavel 2489 CZE Sk Zikuda Turnov, Z.S. 7 70
8 14
Benes Petr 2075 CZE Sk Dopravni Podnik Praha 7 67
9 5
Sindler Michal 2218 CZE Sk Loko Praha Z.S. 7 64½
10 8
Soural Jan 2188 CZE Tj Praha-Pankrac 7 61
11 6
Slampa Jan 2206 CZE Unichess 72
12 7
Bores Miroslav 2191 CZE Sk Decin 68
13 11
Brejnik Gustav 2132 CZE Sk Slavoj Litomerice, Z.S. 67½
14 37
Werner Hong Quan Dan 1685 CZE Sk Spartak Usti Nad Labem 62
15 20
Papay Jindrich 1998 CZE Sk Decin 6 66½
16 17
Spirek Adam 2039 CZE 1. Novoborsky Sk 6 61
17 29
Hurtik Matej 1853 CZE 1. Novoborsky Sk 6 59½
18 23
Vladyka Vaclav 1940 CZE Sk Ceska Lipa 6 59½
19 15 CM Vykydal Frantisek 2073 CZE Sk Lokomotiva Brno, Z.S. 6 59
20 19
Babicka Michal 2038 CZE Sk Decin 6 59
21 13
Hlavsa Petr 2104 CZE Sk Sokol Vysehrad 6 56½
22 9
Hadraba Vladimir 2183 CZE Sk Teplice 6 55½
23 26
Hofman Krystof 1905 CZE 1. Novoborsky Sk 66
24 21
Palas Ales 1989 CZE Tj Kralupy Nad Vltavou 60
25 12
Bores Roman 2125 CZE Sk Decin 59½
26 28
Hyrs Martin 1856 CZE Sk Duras Bvk 54
27 27
Burgermeister Michal 1858 CZE Sachy Povrly 54
28 16
Byma Pavel 2069 CZE So Tj Velka Polom 5 59½
29 32
Kriebel Rudolf 1811 CZE Sk Tj Dolni Benesov 5 59½
30 34
Kucera Tomas 1778 CZE Sk Tj Dolni Benesov 5 53½
31 22
Malec Jan 1968 CZE Tj Uranove Doly Hamr 5 50
32 36
Eichler Bretislav 1730 CZE Moravska Slavia Brno 5 47½
33 45
Vaclavik Jan 1507 CZE Sk Teplice 5 46
34 18 CM Chrz Pavel 2038 CZE Sk Spartak Usti Nad Labem 58½
35 46
Hrazdira Matyas Josef 1469 CZE Tj Slovan Varnsdorf Z.S. 55
36 25
Ricanek Miloslav 1913 CZE Tj Uranove Doly Hamr 46½
37 40
Smajzrova Katerina 1643 CZE Sk Usti Nad Orlici, Z.S. 46
38 33
Krieblova Blazena 1805 CZE Sk Tj Dolni Benesov 44½
39 38
Purkyt Jaroslav 1664 CZE Sk Decin 44½
40 30
Zapletal Martin 1843 CZE Tj Slovan Varnsdorf Z.S. 4 53½
41 41
Skuthan Radek 1611 CZE Sk Teplice 4 48½
42 39
Grindler Vaclav 1663 CZE Sk Ceska Lipa 4 48
43 35
Divis Jiri 1743 CZE Sk Decin 3 47½
44 44
Capek Vladimir 1544 CZE Tj Uranove Doly Hamr 3 44½
45 42
Voleman Milan 1595 CZE Tj Csad Libouchec 3 39
46 48
Mrkvan Frantisek 1141 CZE Sk Spartak Usti Nad Labem 42
47 47
Spyrka Jakub 1261 CZE Tj Slovan Varnsdorf Z.S. 41
48 43
Majstrova Alzbeta 1582 CZE 1. Novoborsky Sk 40

Kompletní výsledky a pořadí


Pravidelný účastník a vítěz seniorské kategorie František Vykydal

Rozhodčí Pavel Votruba přihlíží tahům Kateřiny Šmajzrové

Jídelna ZŠ U lesa v obležení šachistů

Českolipský Miroslav Boreš

Od pracovních aktivit v Novém Boru si odskočil brněnský Břéťa Eichler

Boris Gelfand sleduje partii trojnásobného vítěze (1985, 1986 a 1988) FM Zbyňka Vrbaty

Duo Vlastimil Babula

GM Pavel Šimáček (vpravo) prověřuje, co se Václav Paulus naučil na Gelfand Campu

Stupně vítězů (zleva): bronzový FM Zbyněk Vrbata, vítězný GM Štěpán Žilka a stříbrný GM Vlastimil Babula


autor fotografií: Vladimír Jagr


DALŠÍ FOTOGRAFIE NALEZNETE NÍŽE VE FOTOGALERII


0x 1582x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat
Připravuje se