Prague Chess Festival

Ve finále Vachier-Lagrave a Mamedyarov

21.07.2019 09:40 | FIDE Grand Prix 2019

Semifinálové souboje FIDE Grand Prix v Rize se překvapivě obešly bez tiebreaku. Každý den byl k vidění jeden rezultát a tak si oba finalisté zajistili jeden volna navíc a tím i bonusový bod do celkového pořadí GP.

Mamedyarov – So 1,5:0,5

V první partii vznikla netradiční pěšcová struktura, v pozici se lépe orientoval Mamedyarov, především 15...c3 se Wesleymu moc nepodařilo a od této chvíle získal Mamedyarov dva střelce za věž a svou převahu přesvědčivě dovedl do celého bodu.


Před první partií měl ještě So úsměv na tváři (zdroj: oficiální web)

V odvetě se Mamedyarov snažil pozici co nejvíce zjednodušovat, ale So celkem umě vytvářel zápletku, až získal zajímavou dámskou koncovku. V této však až příliš odhalený bílý král neměl šanci utéct z věčného šachu. 


-
. kolo -

Vachier-Lagrave – Griščuk 1,5:0,5


Maxime má v turnaji prozatím perfektní bilanci (zdroj: oficiální web)

Francouz prozatím v turnaji vždy postoupil bez tiebreaku. Po první zajímavé partii však bílými odcházel pouze s remízou. V odvetě však Saša trošičku nezvládl tlak soupeře, a přestože už to vypadalo, že se soupeři po opakování tahů dostanou do rozstřelu, tak Maxime nakonec svou malou výhodu černými využil a zvítězil. V Rize má tak fantastickou bilanci tří postupů po základní hrací době.


-
. kolo -

Finálový souboj začíná v pondělí 22. července a hraje se stejným systémem jako předchozí kola, tedy dvě partie a případný tiebreak za stavu 1:1. Dnes, tj. v neděli mají hráči plánovaný volný den.

Odkazy:

oficiální web s přenosem

1x 1676x Jozef Valenčík
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat
21.07.2019 11:15 | Ota Válek

Suverénní postup MVL do finále potvrzuje, že GM Navarovi vylosovali přetěžkého soupeře.