Prague International Chess Festival

V úvodní bitce vítězí host (živě od 15:00!)

13.09.2017 04:04 | Novoborská šachová Corrida 2017

Výstřel z pistole Pavla Votruby odstartoval zápas Viktora Lázničky s Markusem Raggerem. Co partie, to řež na obě strany, první třetina vyzněla lépe pro Rakušana 2,5:1,5.

Letošní Corrida si zahrála škatulata na všech frontách. Protočili se hráči, komentátoři, hrací místnost i formát zápasu, jen málo skleniček zůstalo v restauraci Ajeto na svých původních místech. Pouze z rozhodcovského stolku se nehnul hlavní rozhodčí Pavel Votruba, šéfarbitr známý zejména z elitního nizozemského Wijk aan Zee a s úderem třetí hodiny včera zahájil rapidový souboj mezi domácím toreadorem Viktorem Lázničkou a nováčkem Markusem Raggerem.
 Hlavní rozhodčí Pavel Votruba se chystá udeřit do gongu
Hráči sice letos nehrají v bezprostřední blízkosti žhavých pecí, nýbrž v romantické společnosti exponátů sklářského muzea, k vytváření pekelných situací však nepotřebují vnější pobídky. Do úvodní čtveřice partií vkročil Ragger, nejčerstvější posila Novoborského týmu, úderem přímo na solar Lázničky, který však hned vzápětí dokázal popadnout dech i pačesy soupeře. V rychlém tempu si ale málem nechal vyrovnání proklouznout mezi prsty a vše rozhodla jen osudná váhavost rakouského velmistra.

-
. kolo -
I ve třetí partii se opakoval scénář podobný - Viktor z rovné pozice svého soupeře přitlačil až za hranu propasti, jenže pro fanoušky s českými vlaječkami i diváky přímo na místě v Novém Boru byl připraven další infarktový zážitek. Při realizaci výhody neměl Viktor Láznička dostatečně ostré loky a Markusovi dovolil tak tak uniknout ze smrtelného lóže věčným šachem.

-
. kolo -
Poetické prostředí sklářského muzea
Heslu nedáš-dostaneš nakonec bylo dáno zadost v partii poslední. Český hráč se nešikovnou hrou dostal bílými pod tlak, jež vyústil ve ztrátu pěšce a přestože se mu podařilo vyvolat ve zdánlivě beznadějné koncovce nadějné vlnění, nakonec měl jistější rukuRagger, který zapečetil na průběžných 2,5:1,5.

-
. kolo -
Další čtyřkolí nás čeká dnes (a třetí třetina zítra ve stejný čas) od 15:00 hodin v prostorách novoborského restaurantu Ajeto. Na místě je připraven komentátorský tým ve složení Tadeáše Kriebla a autora tohoto článku, pro diváky mimo dojezdovou vzdálenost Nového Boru je pak živý komentář všech partií streamován na internet.
HráčiELO123456789101112Celkem
GM Viktor Láznička2618011/201,5
GM Markus Ragger2653101/212,5

Živě od 15:00

0x 2449x Tadeáš Kriebel
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat
Připravuje se