V Pelhřimově se opět bojovalo o obřího pěšce

14.06.2017 08:56 | ostatní turnaje

Již čtvrtým rokem se na konci šachové sezóny druhou sobotu v červnu 10.6.2017 v Pelhřimově bojovalo o pěšce. Místní šachový oddíl TJ Spartak Pelhřimov z.s. pořádal přátelský šachový turnaj v rapid šachu pod názvem "O Pelhřimovského pěšce".

Letošní pěšec byl sponzorským darem společnosti Kostelecké uzeniny a.s. a byl vyskládán z balíčků mini-salámků. Turnaj se tradičně konal na VOŠ a Střední škole hotelové Pelhřimov v rámci festivalu Pelhřimov - město rekordů a v rámci projektu ČUS "Sportuj s námi".

Zúčastnilo  se ho 92 hráčů a hráček nejen z kraje Vysočina různých věkových kategorií. Hrálo se na 9 kol tempem 2x15min pro každého hráče a vyhodnocovalo se dle kategorií daných propozicemi. Pro malé hráče a jejich doprovod byl o přestávkách mezi jednotlivými koly k dispozici dětský koutek a zdravotní monitoring, který zajišťovaly velice ochotné a milé pracovnice VZP.  Po odehrání všech kol a před vyhlášením výsledků byli za svoji statečnost vyhlášeni nejmladší účastníci. Nejmladším účastníkem byl Mikeš Šedý ŠK Světlá nad Sázavou, nejmladší účastnicí Veronika Brzková  Spartak Vlašim, dále byli vyhlášeni nejmladší hráči z Pelhřimova - Samuel Matejka a Vendula Hůlková. A na důkaz toho, že turnaj byl pro všechny věkové kategorie, byl vyhlášen i nejstarší účastník tohoto turnaje - Miroslav Holata TJ Jiskra Havlíčkův Brod.

Každý soutěžící obdržel mini-salámky z obřího pěšce, věcnou cenu, první tři v kategorii diplom a medaile a první tři v celkovém pořadí pohár. Celkový vítěz vybojoval i cukrářského pěšce, který byl v hlavičce obřího pěšce a tím byl se ziskem 7,5 b Robert Pavlíček z TJ Jiskra Humpolec. Na druhém až sedmém místě byli hráči se ziskem 7b a  rozhodovaly pomocné body a nejvíce  pomocných bodů a pohár za druhé místo si domu odnesl domácí hráč Pavel Slavík TJ Spartak Pelhřimov. Třetí pohár za celkové 3.místo obsadil Antonín Hloucal TJ Jiskra Tanvald.Výsledky dle kategorií jsou přiloženy v příloze. Hezkého výsledku dosáhl domácí hráč kategorie H15  Lukáš Kaňka, který se ziskem 7b obsadil celkové 5.místo. Do celkového 10.místa se umístnili hráči kategorie ELO nad 1500.

Organizátoři turnaje děkuji všem zúčastněným za bezproblémový chod turnaje, svým členům za vzornou reprezentaci a rodičům/doprovodu malých/mladých hráčů, že se také zúčastnili bojů na černobílých polí a ač nejsou tak zkušení, jako někteří aktivní hráči, statečně bojovali a zapojili se do hry. Zároveň velký dík patří všem partnerům a sponzorům, bez kterých by se turnaj neuskutečnil a nebo by se neuskutečnil v takové míře. Všem přejeme krásné léto a spoustu krásných zážitků.