V Koutech nad Desnou zahájeno

28.08.2014 12:44 | Mistrovství evropské unie mládeže 2014

Ve středu 27. srpna 2014 bylo v Hotelu Dlouhé Stráně v Koutech nad Desnou zahájeno 12. Mistrovství Evropské unie mládeže do 8, 10, 12, 14 a 16 let.

Mistrovství EU mládeže 2014 pořádá po úspěšném loňském ročníku z pověření Evropské šachové unie opět Šachový klub Světlá nad Sázavou ve spolupráci s Šachovým svazem ČR.

Chlapci a děvčata hrají v každé věkové kategorii společný turnaj. Následně budou vyhodnoceni zvlášť chlapci a zvlášť dívky. Turnaje se hrají švýcarským systémem na 9 kol, kromě turnaje do 16 let, který se hraje kruhovým systémem každý s každým. Tempo hry je 90 minut na partii plus 30 sekund na tah. Každý den se hraje jedno kolo. Tato prestižní akce přilákala řadu šachistů, účastní se jí 115 hráčů a hráček z 16 národních federací.


Hráči a hráčky ŠSČR budou své partie rozebírat s reprezentačními trenéry MEU, kterými jsou Pavel Benčo, IM Pavel Šimáček a FM Michal Novotný. Pro účastníky turnajů a jejich doprovody pořadatelé připravili šachový i nešachový doprovodný program.

Pro rodiče účastníků a další šachové příznivce připravili pořadatelé on-line přenos ze všech šachovnic! Se zajištěním přenosu nám pomáhají kolegové ze Slovenského šachového svazu. Diváci v místě konání mají taktéž možnost sledovat partie v promítacím sále.

Všichni účastníci mohou využít možnosti hotelu pro aktivní odpočinek a rekreaci. V hotelu je k dispozici bazén, wellness, bowling, billiard, stolní tenis a další aktivity.

Ve čtvrtek 4. září budeme znát 10 nových mistrů a mistryň EU pro rok 2014. Na nejlepší hráče a hráčky čekají hodnotné věcné ceny, mimo jiné 10 notebooků a 20 kusů digitálních hodin. Všichni účastníci si odvezou pamětní diplom a medaili za své umístění. Každý hráč obdrží minimálně jednu věcnou cenu, neboť již před zahájením MEU všichni účastníci obdrželi dres s logem MEU. Po každém kole bude vyhodnocena nejlepší partie jednotlivých kategorií a vítěz partie obdrží věcnou cenu.

Na webu ŠK Světlá nad Sázavou budeme informovat o aktualitách z místa konání. Mimo jiné můžou diváci očekávat i fotogalerii.

 

Zdeněk Fiala, ředitel
Šachový klub Světlá nad Sázavou

1x 3575x
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat
28.08.2014 16:20 | Pavel Ch

Zatím dle příprav yespořadatelům.