V Koutech nad Desnou o tituly EU

24.08.2017 08:25 | Mistrovství EU mládeže 2017

Mistrovství Evropské unie mládeže 2017 je v plném proudu. Soutěž je kvalitně obsazená. Ve čtyřech kategoriích startuje celkem 119 hráčů.

Po čtyřech kolech vede v kategorii U8 Kamil Warchol (POL, 4 body), v U10 Bartosz Fiszer (POL, 4 body), v U12 Richard Stalmach (CZE), Tymon Ochedzan (POL) (CZE) a Vladimír Bochnička (SVK) všichni 3,5 bodu, v U14 Bence Leszko (HUN, 4 body).

K vidění jsou hezké a bojovné partie, a proto pořadatelé každý den vyhodnocují cenu pro nejlepší partii v každé kategorii. Za první čtyři kola byli oceněni tito hráči: Iva Fezová (BUL), Bartosz Fiszer (POL), Michal Jareš (CZE), Zsofia Gombocz (HUN), Alexandru-Mircea Butolo (ROU), Andrei-Octavian Ulian (ROU) , Richard Turčan (SVK), Martina Šošovičková (SVK), Nikola Kanov (BUL), Vladimír Bochnička (SVK), Bence Leszko (HUN), Karin Novomeská (SVK), Adéla Janoušková (CZE) a Andrea Slabá (SVK).

V běhu je i doprovodný program. V pondělí proběhla simultánka s mezinárodním mistrem Petrem Piskem. Simultánku hrálo 13 účastníků našeho mistrovství. Hráči měli 30 minut na partii, IM Pisk měl též 30 minut na partii. Po velkém boji zvítězil IM Pisk v poměru 9 : 4. Ida Oztuksavul (TUR), Felix Jordan (IRL) a Utkarsh Gupta (IRL) své partie vyhráli. Remizovali Kamil Warchol (POL) a Richard Stalmach (CZE).

V úterý se uskutečnil bleskový turnaj, kterého se zúčastnilo 22 hráčů ze 7 zemí z řad hráčů, doprovodu a trenérů. Po vynikajícím výkonu se stal vítězem Daniel Dardha (BEL, 9 bodů z 9 kol!). Druhé místo obsadil Arben Dardhou (BEL, 8 bodů), který prohrál pouze se svým synem. Třetí místo vybojoval Richard Stalmach (CZE, 6 bodů). Vítězové obdrželi hezké ceny na památku této vydařené akce.
Průběžné výsledky

Kromě společných aktivit účastníci nejvíce využívají bazénu, bowlingu, stolního tenisu a taktéž turistických tras v okolí hotelu a to nejen k chůzi, ale i k jízdě na kole a na koloběžce.

Všechny partie jsou přenášeny on-line, takže své svěřence mohou sledovat trenéři i rodiče v místě konání či doma u internetu. Přítomní diváci mohou také sledovat on-line přenos partií v hotelovém sále.

Veškeré informace o mistrovství, včetně online přenosu a fotogalerie.