V Baku vyhrál Fabiano Caruana

14.10.2014 14:23

Remízové poslední kolo FIDE Grand Prix v Baku narušil výhrou pouze Griščuk s Dominguezem. Smírné výsledky Caruanu a Gelfanda udržely v čele, body za první místo tak připisuje Ital, Gelfand obsadil druhou příčku.

-
7x Petr Boleslav
Komentáře (7) Aktualizovat
15.10.2014 07:37 | Pavel Ch

Díky za upřesnění, tím T-B tedy asi neměl Jan Repák na mysli dodatečný zápas, ale pomocné hodnocení.

Za mne však nemám problém, proč "divadélko", Fibiano vyhrál turnaj a že se body udělují do seriálu a dělí, v pořádku, může být.

Zde byl turnaj, pořadatelé tomu věnovali energii, čas, ale nejen pro diváky, ale i pro žurnalisty,  sponzory  (jako v každém jiném sportu) potřeba jediného vítěze.

Pryč jsou (naštěstí-snad) doby, kdy se psalo, "turnaj skončil mrtvým během pěti hráčů". Takže vyhráli skoro všichni odpovíme žurnalistovi. Aha, odpoví, to je jak "běh pro všechny", jak jsem psal včera reporáž, tam také říkali, že vyhráli všichni, i dítě v kočárku nebo pejsek na vodítku. Jenže tam ale není výhrou ani jeden doláč, možná tak koláč.

14.10.2014 22:10 | rytir

Je to opravdu málo přehledné, zdá se, že je to na https://www.fide.com/component/handbook/?id=22&view=category - odkaz 06, pak se dá stáhnout pdf, ve kterém jsou podrobnosti - https://www.fide.com/FIDE/handbook/FIDE_GP_Regulations_2014_2015.pdf

14.10.2014 21:05 | Kozarek

Body sa v pripade rovnosti bodov vzdy delili. ale je zaujimave, ze sa k pravidlam neda trivialne doklikat, napr. na stranke turnaja alebo fide. inak, fide stranka sladko spi, este stale je na nej len info o 10. kole. ktovie dokedy.

14.10.2014 19:59 | nvmea

body se dělí, vždy to tak bylo, nepamatuji si že by to rušili

14.10.2014 19:36 | Pavel Ch

Příspěvek od Jan Repák je v rozporu s článečkem Bolka a komentářem Ofelie. Tak je nebo není T-B?

Pokud není, tak z článku (ne)přímo vyplývá, že Ital získal více bodů do G-P, od JR, že nikoliv.

14.10.2014 15:32 | HonzaR

Jen technická poznámka, jakýkoliv tiebreak mezi Caruanou a Gelfandem je zde jen divadlo pro diváky a nemá vůbec žádný význam, jelikož do celého seriálu Grand Prix se jim za dělené první místo započítává shodný počet 155 bodů: http://en.wikipedia.org/wiki/FIDE_Grand_Prix_2014%E2%80%9315

14.10.2014 15:09 | Ofelia

Fabiáno vyhral z důvodu protože měl vic výher, ale asi tenhle turnaj za sve vítězstvi nepovažuje. Velkym překvapenim byl pro mě Boris, ktery po delši pauze neztratil svuj kombinačni přehled.