V polovině Corridy jdou Gelfand a Kriebel do trháku

30.08.2018 10:23 | Novoborská šachová Corrida 2018

Třetí hrací den přilákal spoustu diváků, kromě komentáře české jedničky Davida Navary si užili i atraktivní partie. Boris Gelfand zvítězil v obou partiích, Tadeáš Kriebel své vedení navýšil o další bod.

Středeční rapidové partie přinesly zvrat v hlavním zápase mezi Borisem Gelfandem a Viktorem Lázničkou. V první partii se domácí hráč dostal pod tlak, přesto dlouho držel naděje na remízu. Gelfandovi se ale postupně podařilo získat dva pěšce a v závěru ještě upletl na Lázničkova krále matovou síť. V odvetě hrál Izraelec černými figurami, přesto už ze zahájení získal lepší pozici, kterou postupně přetavil i v druhý bod.

Boris Gelfand upozorňuje, že se dnes jedná o rapid

(Komentuje GM Pavel Šimáček)


-
. kolo -

V obou rapidech mezi Tadeášem Krieblem a Nitzanem Steinbergem vznikly divoké pozice, které zatím mnohem lépe sedí Tadeášovi. V první partii přešel Tadeáš do lepší koncovky a tu nakonec vyhrál.

Ve druhém utkání nejdříve mohl zavěsit český hráč, poté ale udělal hrubku, kterou izraelský mladík nepotrestal, partie tedy skončila spravedlivou dělbou bodu.

Úvodní tahy první rapid partie mezi Tadeášem Kriebelem a Nitzanem Steinbergem

(Komentuje GM Pavel Šimáček)


-
. kolo -

V polovině zápasu vede Boris Gelfand nad Viktorem Lázničkou 3-1, stejným poměrem vyhrává i však Tadeáš Kriebel nad Nitzanem Steinbergem. Česko-Izraelský duel je tak opět vyrovnaný.

Do zázemí live studia zavítal odborník na slovo vzatý Martin Petr

Vítězem každodenní soutěže, kterého vylosoval host David Navara, se stal Přemysl Hofman. Odnesl si knížku „Dynamic decision making in chess“ od Borise Gelfanda. Gratulujeme.

Z předávání cen pro soutěžící má Pavel Šimáček upřímnou radost

I dnes se můžete těšit na novou otázku, na rozhovory s oběma izraelskými hráči i na nového hosta, kterým bude Vlastimil Hort. Živý přenos začíná v 15:40.


Zápas Gelfand vs Láznička


Zápas Steinberg vs KriebelTÝMYODKAZY

stránky NOVOBORSKÁ ŠACHOVÁ CORRIDA 2018
Přímý přenos, živý komentář

FOTOGALERIE


Kateřina Šmajzrová
PR Novoborská šachová Corrida

fotografie: Vladimír Jagr

3x 4029x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (3) Aktualizovat
31.08.2018 07:39 | Pavel Ch

MČR týmů blesk, rapid: Jako poděkování za velmi včasné přihlášky (do 1.9. 16h) vylosuji (můžete se v N.Boru dívatwink) po začátku sobotní Corridy 3x jednu pěknou týmovou cenu s předáním v Teplicích. Jaké a jak? na www.republika.sachyusti.cz

Lukulus: Díky, třeba se zadaří přijet :). Úplně prvními přihlášenými byli nejvzdálenější z východu a jihu, z Ostravy a Č.Budějovic.yes

30.08.2018 13:23 | lukulus

Hezky Pavle, třeba někoho u nás překecám, ale jak víš, od nás moc nejezdíme:)

30.08.2018 12:32 | Pavel Ch

Těšil jsem se, že se uvidím s mnohými kolegy diskutujícími a čtenáři při Corridě na Fejfaru. Alespoň do 50 by se startovka mohla dotáhnout? Prý ještě možné se dohlásit. V sedmdesátých a osmdesátých letech jezdilo i přes 200 hráčů.

--

Pokud přeci jen v sobotu  neuvidíme, tak zvu: Po Babylonu jsme převzali štafetu a děláme v hezkém hotelu Panorama Teplice MČR týmů v blesku a rapidu (15.9. poobědě až 16.9.). Když není zájemce o pořádání, musí holt vzít někdo z STKwink