Únik číslo dva

21.06.2019 14:43 | Open Teplice 2019

Tři hráči se perou o žlutý trikot, ve stíhací jízdě další čtveřice. Přicházejí poslední a nejtěší kilometry.

První šachovnici, zdá se, někdo uřknul a remízovou kletbu se nepodařilo zlomit ani Berkesovi proti Epishinovi, ačkoliv maďarský velmistr držel velký tlak až do samotného konce. Výhoda pěšce však v závěrečné koncovce na více než dělení bodu nestačila. 
Epishin ustál Berkesuv nápor, Teplice Open
Rozhodně nejpůsobivější byla včera na pódiu partie Demchenko - Romanov. Obhájce loňského titulu černými figurami drzou (leč korektní!) obětí figury za pouhého pěšce zdrtil svého soupeře a do tabulky si zapsal cenný bod, kor černými figurami.

-
. kolo -
Romanov přechytračil Demchenka, Teplice Open
Kromě Romanova učinil významný krok k dalšímu teplickému titulu i Movsesian, jenž si poradil s Vojtěchem Plátem. V dalším kole na sebe narazí právě Romanov s Movsesianem s ruským velmistrem na servisu. Nejlepší čeští hráči včetně Pláta se tak seřadili na 4,5 bodech a ztrátou jedné koňské délky na medailové pozice.

-
. kolo -
Duo doplňuje Vorobiov, který (rovněž jistě ke své velké spokojenosti) získal černými cenný skalp norského talenta Tariho a dokonce se díky Norově hrubce mnoho nenapracoval. Z losu však přílišnou radost mít nebude, protože si z klobouku vytáhnul nejsilnějšího hráče ze stíhacího pelotonu Nisipeanu, a to opět černými figurami.
Tari se složil do Vorobiovových rukou, Teplice Open
Na poctivé diváky a zejména přispávající si hráče apelujeme, aby nezapomněli, že zítra a pozítří se hraje již ráno od 9 hodin!
2x 2382x Tadeáš Kriebel
Fotogalerie
Komentáře (2) Aktualizovat
21.06.2019 19:59 | MaX

tj. může si plácnout s tím co stál na podiu na MČR

21.06.2019 17:56 | HonzaSvatoš

Dresscode GM Jepišina nemá chybu :-)