Prague Chess Festival

Tři mušketýři

19.06.2019 13:11 | Open Teplice 2019

Po čtvrtém kole bez chybičky už jen Movsesian, Vorobiov a Babula. Podrobné vyjádření organizátora ke kauze Bánusz.

V horkém letním počasí už mohutný ledovec vedoucího pelotonu roztál a zbyla jen tříčlenná špička ve složení Movsesian, Vorobiov a Babula. Movsesian předvedl hezký tah na branku, Vorobiov zkušeně vycukal svého nebezpečného mladého soupeře v klidných (ale jen zdánlivě remízových!) vodách a Vlastimil Babula předvedl rovněž velmi kvalitní šachy a divoké taktické šarvátce se zorientoval bez sebemenšího zaváhání.
Zítra však s největší pravděpodobností budeme analyzovat první velké bitvy - Vorobiova s Movsesianem a dotahujícího se Berkese s Babulou, proto je ten správný moment kouknout se i na nižší desky. Překvapivý stříbrný medailista MČR (a tedy kvalifikant do příštího pražského Challengers turnaje) Lukáš Černoušek doslova smetl favorizovaného Jordena Van Foreesta a zdá se, že o výtečnou květnovou formu nehodlá jen tak přijít.

-
. kolo -
Lukáš Černoušek vs. Van Foreest, Teplice Open
Bok po boku (k ideální slovní hříčce v turnaji chybí už jen velmistr Benjamin Bok) bojovaly dvě severočeské naděje Mikeš a Rubeš. Zatímco prvně jmenovanému se partie s Romanovem moc nepovedla, Jan Rubeš na páce nakonec přetlačil Shevchenka.

-
. kolo -

Vyjádření organizátora k vyloučení Tamáse Bánusze

Zveřejňujeme vyjádření člena organizačního týmu Pavla Kirse (na vlastní žádost text v neredigovaném znění). Popis situace ze strany Tamáse Bánusze zde.
"V diskusi v předchozích článcích se objevuje kritika rozhodnutí rozhodčích a různé návrhy na mírnější postih těch, kteří porušili Sofijské pravidlo. Např. napomenutí, nebo přimouření očí. Teplice open je již známý mezinárodní turnaj, na který jezdí věhlasní velmistři i když ne zatím absolutní světová špička. Není to nějaký lokální turnaj v Horní Dolní na kterém by eventuelně mohl pan rozhodčí nad nějakým Pepíčkem Nováků přimouřit oko. V Teplicích to opravdu nejde. Pravdu mají ti, kteří poukazují na možnost, že by GM Banusz bral finanční cenu. Někdo by  mohl vznést námitku a řešení problému v posledním kole by dobré určitě nebylo. Co by se dělo tehdy, kdyby se totéž opakovalo v některém z dalších kol? Pozice se třikrát neopakovala. Rozhodnutí rozhodčích bylo proto naprosto správné a jedině možné."
Pavel Kirs, Teplice Open
"A nyní jak to bylo s ubytováním pátého nasazeného hráče turnaje. Děkuji panu Jiřímu Kadlecovi za tuto otázku. Tím pátým nasazeným je, jak všichni víme, maďarský velmistr Tamas Banusz (2629). Podle dohody měl GM Banusz ubytování od 15. června v jednolůžkovém pokoji v hotelu Payer a GM  Berkes ubytování v Hotelu Sportovní hala od 14. června. A teď dávejte pozor. Co čert nechtěl. Oba přijeli v noci ze 14. na 15.6. a dožadovali se ubytování v hotelu Payer. Člověk by řekl, že když jede někdo na šachový turnaj, tak by si měl pamatovat, kde bude ubytován a od kdy. Ale dobře. Stane se. Nikdo není dokonalý. I velmistr může zapomenout, kde bude bydlet. Recepční byla samozřejmě překvapená. Toto nečekala. Nebyl jsem pochopitelně v té chvíli v tom hotelu a nevím, co se tam skutečně dělo. Už jsem se chtěl klást ke spánku a vypnout počítač, když mi přišel v 14. června v 23:34 tento mail. Kopíruji i následující korespondenci. Čtěte od zdola."
_______________________________________________________________
Dear Mr. Banusz.
You have the accommodation at hotel Payer but Mr. Berkes at hotel Sports hall. He must with taxi to hotel Sports hall. 
Best regards, Pavel Kirs.

---------- Původní e-mail ----------
Od: Tamás Bánusz <>
Komu: Pavel Kirs <P.Kirs@seznam.cz>
Datum: 14. 6. 2019 23:37:12
Předmět: Re: Re: Playing in Teplice 2019
We have a problem in the hotel, the receptionist wanted to put us together in one room. Then she gave another key, now I have a suite room which is enormously big and Berkes has a little hole.:D What should we do? Thank you for your help in advance!

Tamás Bánusz <> (időpont: 2019. jún. 14., P, 23:34) ezt írta:
Hello, you still awake?
__________________________________________________________________________
"Tak co tomu říkáte? O tom se nějak pan Banusz nezmiňuje. Nedivím se. Pan Berkes se pak, nevím kdy, ubytoval na správném hotelu. Tedy ve Sportovní hale. Pan Banusz byl ve  dvoulůžkovém pokoji, který mu ale nepatřil. Recepční ho zcela oprávněně chtěla přesunout do jednolůžkového pokoje, protože ten dvoulůžák byl rezervovaný pro jiné hosty. A nyní si povíme něco o zplesnivělých zdech ve čtyřhvězdičkovém  hotelu Payer. Zde.
Tento hotel patří bezesporu k těm nejlepším v Teplicích. Jsme rádi, že v něm můžeme ubytovávat velmistry. Za třináct let si nikdo na tento hotel nestěžoval. Bydleli ve stejných pokojích, byli z např. Israele a nestěžovali si. Není tedy pravda, že rozdělujeme hráče do hotelů podle národností. Rozdělujeme je podle ratingu."
Tamás Bánusz, autor: Przemysław Jahr / Wikimedia Commons
Velmistr Banusz je výborný šachista. Byli jsme rádi, že jsme takového velmistra na náš turnaj dostali. Ubytovali jsme ho v čtyřhvězdičkovém hotelu. Netušili jsme však, co bude vyvádět. Je asi nějaký přecitlivělý. Alergie je holt prevít. Telefonoval jsem do hotelu a chtěl jsem se podívat na pokoj, ve kterém měl být GM Banusz ubytován. Chtěl jsem vidět tu strašnou plíseň. Nebylo mě to umožněno. Pokoj byl již obsazen hostem ze západní země. Ta potvora plíseň asi najednou zmizela. Prostě nebyla. Západní host, který si pokoj platí, si na nic nestěžuje. 

Zjistil jsem si, že v tomto hotelu jsou nyní ubytováni šachisté i ze západních zemí a všichni jsou spokojeni. Stěžuje si jen velmistr Banusz, který projel kvůli své špatné paměti druhé kolo. Nabídli jsme oběma hráčům náhadní ubytování ve dvou jednolůžkových pokojích v jiném hotelu. Mysleli jsme, že chtějí být asi spolu. Návrh byl přijat, avšak po Banuszově výsledku v 2. kole vzaly události nečekaný obrat. Velmistr neunesl realitu a odhlásil se i když měl zajištěno náhradní ubytování se kterým souhlasil. Důvodem k odstoupení z turnaje tedy nebylo špatné ubytování. Jestliže mu ani po partii nedošlo, co se stalo, jak sám píše, věc je zcela jasná."

"Pan Banusz ještě píše, že jsem ho ignoroval. Ani toto není pravda. Neignoroval jsem ho. Neodpovídal jsem mu z toho prostého důvodu, protože mi psal do zpráv na Facebooku. Nechápu proč. Na Facebooku jsem nebyl a tak jsem samozřejmě ani nevěděl, že mi něco psal. Facebook není na komunikaci v takových důležitých chvílích. To v propozicích není.  Co říci na závěr? Tak třeba to, že Šachový klub Teplice, spolek, zve všechny ty, kteří na nás útočí, a léčí si své mindráky v komentářích pod různými přezdívkami,  na XV. ročník mezinárodního šachového turnaje Teplice Open 2020. Ukažte nám, co umíte. Když budete  mít vysoké ELO, kdo ví, třeba vás ubytujeme v čtyřhvězdičkovém hotelu Payer, který je pro ty lepší šachisty. Přihlaste se ale včas. Na náš turnaj se totiž hlásí šachisté již od prosince. Problém bude asi v tom, že se budete muset přihlásit svým jménem a ne přezdívkou. Víte co? Zkuste si pořádat třeba nějaký dětský turnaj. :-))"

54x 5571x Tadeáš Kriebel
Fotogalerie
Komentáře (54) Aktualizovat
21.06.2019 14:11 | ...

Zdeněk Janda - co píšete je ovšem nepochopení proč se demonstrace konají. Co píšete je papouškování toho, co se snaží agent svým ovečkám nakukat. Zjevně úspěšně. Demonstrace není proti výsledku voleb a nikdo je nezpochybňuje.

21.06.2019 12:26 | ciki333

21.06.2019 08:14 | Zdeněk Janda

Přesně jste to napsal...V roce 2021, po řádných volbách do PS, zmizí trpaslíci jako TOP 09, ČSL a ČSSD z politické mapy ČR. A vláda bude tvořena odborníky tří hnutí - ANO, SPD a TRIKOLÓRA...Velký comeback zaznamená především Václav Klaus junior.

21.06.2019 08:14 | Zdeněk Janda

z mé strany také poslední reakce - na ...

výsledkem r.89 bylo  ,kromě mnoha jiných věcí , také možnost se vyjádřit ve svobodných volbách , jaké chceme mít své politické představitele . Srandovní není , že horda kavárníků , ať na Václaváku , nebo na Letné, nechce pochopit , co se událo (či lépe , kdo se umístil, ve volbách na 1.místě)  v posledních volbách do našeho parlamentu  , nebo do evropského. Mně se také nelíbilo , že byl znova zvolen do PS nejhorší ministr financí v našich dějinách , ale respektuji vůli Pražáků, že tam takového člověka chtějí mít. Konec. Tečka. Ne tři wink

20.06.2019 22:55 | bishop

My co jsme špatní jasnovidci víme jen to, co bylo publikováno. Faulovat nejasnými narážkami umí taky každý Pepíček Nováků. Z toho, co je známo a necucáte si z prstu, je myslím o taktu docela jasno.

20.06.2019 21:34 | Observer

Je videt, ze bishop je asi 'spatny'. Ctenar:) Tak jeste jednou, nemluvil jsem o tom, co bylo publikovano na nss, ale jak Banusz komunikoval osobne.

20.06.2019 18:16 | bishop

Banusz se vyjádřil úplně normálně, je to v předešlém článku, kdybyste Observoval pořádně :)

20.06.2019 17:07 | Observer

To, jak P. Kirs sarkasticky pise o plisni, je jen velmi slaby odvar toho, jak se predtim osobne pan Banusz vyjadroval o nem a celem turnaji a tymu. To bylo taktne organizatory ponechano bez publicity v ramci zbytecneho neeskalovani incidentu. At si z toho kazdy udela obrazek sam.

20.06.2019 15:35 | P. Kirs

Ješte tedy jednou a naposledy pár vět k tomu nešťastému případu. Stále se tady píše o mé aroganci, o špatném hotelu atd. Nejsem konfliktní člověk a nemám tyto věci opravdu rád.  Nikdo k velmistru Banuszovi arogantní nebyl. Je to silný hráč a byli jsme rádi, že ho máme na startovní listině.  Když se mu nelíbil původní hotel, zajistili jsme mu náhradní ubytování v jednolůžkovém pokoji v jiném hotelu. Vyšli jsme mu opravdu maximálně vstříc, abychom mu vyhověli. Toto je důležitá věc. Měl jiné ubytování. On však po 2. kole po kontumaci odstoupil z turnaje. Opravdu nevíme proč, když měl jiný hotel, se kterým souhlasil. Mohl přece pokračovat ve hře. Z důvodu špatného ubytování to tedy zcela jasně nebylo. Mrzí nás to, ale bylo to jeho rozhodnutí. Podmínky měl  dobré a v původním hotelu by již nespal. Více o celém případu nebudu nic psát. Myslím, že je to dostatečně popsáno. Je škoda, že se zde v komentářích někteří zabývají referencemi z hotelu a vybírají pouze reference negativní, místo toho, aby komentovali partie a hru silných velmistrů. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20.06.2019 14:13 | ...

bražina - Postav se před zrcadlo a koukni se do něj. Uvidíš tam magora a jedinýho člověka, který tady někoho uráží.

20.06.2019 14:04 | igors

Pane Babička, súhlas, Tamás mal zavolať, či poslať mail, veci by sa vyriešili skôr. Avšak zrejme by žiadal to isté a rovnakým spôsobom, ako 15 minút pred kolom. Podľa mňa by ste snahu domôcť sa adekvátneho ubytovania nemali prezentovať ako vydieranie, keď ste mu ho následne aj zabezpečili. To, čo sa stalo potom, je už fakt na jeho triku. Ale ako som už písal nižšie, nemusíte sa snažiť mu to ešte dodatočne "osoliť".

20.06.2019 13:58 | david brazina

Hrdina s nickem... opět dokázal, co to je za magory, co si myslí, že mají patent na rozum a jedina jejich životní meta je urážet ty s jiným názorem.

20.06.2019 13:22 | Oma z DC

Kavárníku ty mě fakt bavíš... můj nick je asi tak anonymní jako Pavel Ch aj.

K jeho rozluštění potřebuješ buď znalost němčiny na úrovni A0, nebo zapojit rozum a lehce zapátrat. Čapek to trefil smiley.

Budu rád, když se mi také předsavíš, abych měl tu čest poznat, kdo se schovává za hrdinskými komentáři.

Organizátor není jeden, ale celý tým. Takže je úplně jedno, komu z nich by se ozval na normální kontakt uvedený v propozicích, informaci by si předali. to igors: Chápu, že můžete předpokládat aktivitu na všech dostupných kanálech, na druhou stranu se mu v podstatě vyčítá, že si tam založil účet, protože by tím pádem měl být aktivní. Kdybych já měl nějaký urgentní problém, tak volám na číslo. Nebo aspoň pošlu mail na oba v propozicích.

Ale to co předvedl Banusz je prostě vydírání, přišel 15 minut před začátkem kola, řekl nám svůj postoj a prohlásil, že dokud se situace nevyřeší, odmítá nastoupit k partii...

Já kdybych psal svým prarodičům něco urgentního na Facebook tak se asi taky odpovědi nedočkám, ačkoliv jej mají.

20.06.2019 12:14 | igors

Pane Janda, ja mám síce oveľa radšej Skype a FB používam minimálne, ale dnes je to bežný komunikačný kanál. Keby som bol organizátorom veľkého podujatia, ako Teplice Open, tak určite by som mal počas turnaja zapnutý nielen počítač, či mobil, ale na pozadí aj Skype aj Messengera na FB, aby som bol v kontakte. A Honzu Svatoša ste nečítali pozorne Vy - P.Kirs existenciu pliesne nijako nevyvrátil, sarkastické reči o nej si však neodpustil. Ide vlastne o to, či veríte tvrdeniam hotelu, alebo T.Banusza. Môžete povedať, že som zaujatý,lebo Tamása poznám - ale aký by mal záujem vymýšľať si? Hotel naopak urobí všetko, aby vyznel v dobrom svetle, keď už má slabšie recenzie na nete.

20.06.2019 12:07 | MMM

SchwartzBlack: Máte link na ten nss filtrovací add-on? Když ho sem někdo dával, něchtělo se mi kvůli tomu měnit prohlížeč. Ale už mě taky nebaví prokládat si zajímavou diskuzi čtením hromady hnoje od několika málo jednotlivců.

20.06.2019 11:40 | Pavel Capek

Tak já si tipnu, že pod nickem Oma z DC je Michal Babička, protože oma je německy babičkasmiley

20.06.2019 11:22 | ...

Demonstrace bude na Letné, nikoli na Václaváku. A pokud někomu přijde srandovní mít v křesle premiéra StBáka podporovaného komunisty a Pitomiem, tak mně ne.

20.06.2019 11:16 | Zdeněk Janda

Kavárníku , co se divíš,že tu někdo vystupuje pod nicky ? Ty ses někdy představil , anonymní hrdino? S temnou minulostí Tally připomínáš Nasku s konopným provazem . Raději běžte kavárníci demonstrovat na Václavák , ať se zbytek republiky pobaví. Srandy je teď málo,

20.06.2019 11:14 | Pražský kavárník

Když pan Kirs nemá v propozicích turnaje na sebe uveden kontakt na mobil, ale jenom e-mail, tak těžko pochopit, jak jinak než přes internet ho měl ten Maďar kontaktovat. Ale možná měl maďarský velmistr kontaktovat pana Maščáka, možná by se dočkal serióznějšího jednání než od filharmonisty P. Kirse.

20.06.2019 11:10 | Zdeněk Janda

Ad Honza Svatoš - už bych se v tom , Honzo , přestal hnípat . Je to k ničemu. Samozřejmě pan Kirs nemohl pokoj okomentovat , protože se tam jednoduše nedostal , protože už byl obsazen jinými hosty . Nejdříve si přečti pozorně příspěvek , na který reaguješ. Mimochodem , k dnešní mladé generaci mám (to přiznávám) poněkud despekt ( v naší praxi je to zvláště patrné , jsou rozmazlení , to je fakt). Zvláště když vidím, jak se sejdou v hospůdce a komunikují mezi sebou pouze  na FB. A nechápou , že starší generace nemá zapotřebí právit a zabíjet čas 15 hod denně na FB , nehledě na to, je to je zhůvěřilost. Ale respektuji ty , co si neumí představit život bez FB hats off

20.06.2019 11:10 | Pražský kavárník

Celkově působí organizace turnaje chaotickým a nesystematickým dojdem. V propozicích je jasně napsáno, že ředitelem turnaje je Milan Maščák, mobil:+420 724 070 707, e-mail: milan.mascak@gmail.com. Pan Kirs tam ani není napsán svým jménem, má tam jenom e-mailovou adresu p.kirs@seznam.cz, a dále je uvedeno, že na tuto adresu se mají posílat přihlášky. Tak je trochu podivuhodné, že se ke skandálu vyjadřuje P. Kirs, který ani neuvede v propozicích svoje jméno, a který má pouze a jedině vyřizovat přihlášky. Dále je zajímavé, že rozhodčí tady diskutují pod anonymními přezdívkami (Oma z DC), když samotný pan hudebník Kirs se ve svém jízlivém vyjádření anonymům vysmívá. Který rozhodčí se skrývá pod přezdívkou Oma z DC? GM Talla se svou temnou minulostí? Pomocný rozhodčí Michal Babička? Pomocný rozhodčí Jiří Křivský? Taktéž je ironií osudu, že prezenčka se konala v Estrádním sále domu kultury, když celá tato kauza připomíná cirkus a estrádu. http://www.tepliceopen.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=110&Itemid=105&lang=cs 

20.06.2019 09:11 | Pavel Ch

Rád bych se někdy tváří v tvář setkal s jistými zdejšími diskutéry. Abych pochopil, zda jsou tací i v běžném životě, a nebo jenom tady (pro mne z neznámého důvodu) si virtuálně hrají na mr. Hyda, zatímco jsou třeba slušní Dr. Jackyllové.

--

Mnozí říkají, že by na facebook nevlezli, že je tam hrůza. Opak je pravdou, záleží jen na Tobě, s kým se chceš bavit a jednoduše můžeš kohokoliv nepřijmout nebo po přijetí ve vteřině navždy vykmitnout. Jak velmistr jednoho zdejšího diskutéra - to poté okomentoval.

  Když tam čtu o Teplicích i o tady kritizované Matochově akci, včetně komentů, tak to má úpně jinou úroveň. Také asi proto, že se u každého komentáře můžeš podívat, kdo ho napsal a nejen Pepek Nová z Protřední Vsi, ale i na jeho profil. Tak píše každý za sebe a ne za svoji virtuální nerealitu.    

20.06.2019 09:09 | HonzaSvatoš

Rádobysarkastická reakce Pavla Kirse na Bánusze, plus nálepkování v posledním odstavci, že kdo na ně "útočí", tak si léčí své mindráky a asi má pořádat dětské turnaje, je děsivá. A je o to děsivější, že ji nejspíše napsal až den po incidentu, kdy už by hlava měla vychladnout. Bánusz asi z turnaje odstupoval nemusel, ovšem popsal svůj úhel pohledu bez invektiv. Narozdíl od Kirse. Který, mimochodem, ani plíseň, ani pokoj smrdící po cigaretách ve svém příspěvku nevyvrátil. Bánusz také čestně přiznal, že je jeho chybou, že na sofijské pravidlo zapomněl.

 

Co se předmětného hotelu týče, nějaké negativní komenty jsou na bookingu https://www.booking.com/hotel/cz/payer.en-gb.html , když pominu negativní hodnocení od Sauda a Kuvajťana, kteří mohou být rozmazlení, tak tam je pár komentů od Evropanů a Čechů, na kouř na schodišti například upozorňuje anonymní německý uživatel 26.1.2018.

19.06.2019 23:12 | ...

Zákulisí případu neznám, neb nejsem na místě. Zároveň nechci polemizovat, jestli bylo rozhodnutí pana Tally správné, či nikoli. Už před lety jsem prohlásil, že mě v Teplicích nikdo neuvidí, dokud bude toto pravidlo platit. Je právo pořadatelů takové pravidlo mít a ať si dělají co uznají za vhodné. Do jeho zavedení jsem jezdil pravidelně. Vycházím tedy z vyjádření místních diskutujících, Tamase a pana Kirse. Dlouho jsem nečetl od někoho z organizátorů turnaje tak arogantní text, jako zde od pana Kirse, který se mj. ohání propozicemi, kde je uveden pouze jako člověk přijímající přihlášky. Tento člověk tedy mluví za organizační tým? Dovedu si představit, jaká byla jeho komunikace s Banuszem, když je schopnen napsat takový text veřejně. Netvrdím, že se Banusz zachoval správně, ale zároveň věřím panu Stohlovi, že ví, jaký je to člověk a jak se chová.

19.06.2019 23:00 | giocozo

Na vítěze jsem nevsadil, ale vsadil bych hodně na to, že Movsesjan udělá zítra z Pláta cedník. Leda, že by se Vojtovi podařilo doklouzat s holým králem do koncovky proti střelci a koni. Tam bych viděl nějakou šanci na remízu.

19.06.2019 22:57 | MaX

haha, uvidíme :o)  (to jsi měl nechat, to bylo k zasmání...)

19.06.2019 22:42 | alvar

No jestli jsou ty recenze toho teplického hotelu aspoň z poloviny pravda, tak se vůbec nedivím, že ten Maďar odjel. A ona to pravda asi bude, protože mají i na svých stránkách jednu stížnost a kupodivu na prokouřenost pokoje.

19.06.2019 22:29 | igors

Tamása poznám celkom dobre, hrali sme (aj ešte hráme) spolu vo viacerých ligových družstvách. Bývali sme aj celkom skromne a nespomínam si, že by sa kedykoľvek choval ako rozmazlený fracek. V hoteli Payer mal zrejme smolu na niektorú z neobývateľných izieb, ktoré sa samozrejme na webstránkach neobjavia. A že napísal P.Kirsovi na FB? Zrejme dúfal, že správa takto k nemu dorazí rýchlejšie, ako mail. Ten už následne neposlal, chcel sa asi pripravit & najesť a následne ďalej riešiť hotel. Dostal náhradné ubytovanie za cenu nervov a polhodinovej straty v 2.kole. Proti Joanne bol samozrejme favoritom a iste dúfal vo viac, ako remízu. Následne sa však dozvie, že ani tá sa vlastne nekoná a partia končí 0:0, obaja zabudli na sofijské pravidlá. Nespochybňujem rozhodnutie rozhodcov, ale jeho frustráciu si tiež viem celkom dobre predstaviť. Rozhodol sa odísť z turnaja (nikdy predtým to neurobil a profíci to vo všeobecnosti robia veľmi neradi) a situáciu popísal. Samozrejme zo svojho pohľadu - mal pocit, že bol ignorovaný, hoci to bolo inak. Dosť ma však udivuje výsmešný tón reakcie P.Kirsa, veď úplne stačilo napísať, že nebol online, na hotel sa doteraz nikto nesťažoval a mrzí ho skúsenosť aj rozhodnutie T.Banusza. Naozaj stálo zato snažiť sa "vyhrať" akýsi virtuálny súboj s už odcestovaným veľmajstrom?

19.06.2019 22:17 | MaX

přituhuje, zítra Movsesian - Plat, já fandím Vojtovi. Hobluj :o)

19.06.2019 21:55 | Vojta Plát

Vsadilo je špatně. Kdo si tipnul je lepší.

19.06.2019 21:55 | Vojta Plát

Kavárníku, třeba si fakt nikdo jiný nestěžuje proto, že tu fakt nikdo jiný problém nemá. Původně jsem říkal D.Šormovi, že to V.Talla trošku přehnal, ale teď si fakt myslím, že to rozhodnutí bylo nakonec správné. Kór po vyjádření T.Banusze a co mi řekl i druhý rozhodčí(Oma z DC). Joanna zjevně výsledek vzala v pohodě, však se ji započítá do ela remíza a ta nějaký ten bod hodí. A už to neřešte. Kolik z vás tady si vsadilo na vítěze turnaje?

19.06.2019 20:53 | ciki333

Hotelová zápletka s GM Bánuszem a Berkesem jakoby vypadla ze Smoljakova filmu o dvanáctinásobné směně bytu "Kulový blesk", kterou místo JUDr. Radosty organizuje duo Kirs & recepční...Úsměv na tvaři vyloudí konstatování Tamáse: "now I have a suite room which is enormously big and Berkes has a little hole..." Pavel reaguje promptně s ohledem na to, že byl právě probuzen : "He must with taxi to hotel Sports hall. "

Thriller však nekončí hapyendem...hrdinu vyhnali ze suite room: "Před začátkem druhého kola mi recepční sdělil, že se musím přestěhovat do maličkého pokoje, který páchnul po cigaretách...Zdi byly zplesnivělé ..."

Kdo je tedy v právu? Spíše GM Bánusz, jak dokazují recenze hotelu "Payer":

1)Pavol (30.11.2018) - There was a smell of cigarettes everywhere. Ashtray in the hallways suggested smoking is OK everywhere. The furniture and bathroom was used, there was mold in bathroom and in shower.

2)Veronika Vojtěchová (2.7.2017) - Jednodenní přespání a stačilo. Pokud vám nevadí vzhled hodinového hotelu, pak vám bude vyhovovat. Koupelna neviděla řádné umytí hodně dlouho, plíseň na okraji vany toho byla důkazem.

3)Nicole21110 – Německo (28.8.2018) - Raucherzimmer (lt. Beschreibung Nichtraucherhotel); extremer Gestank nach Rauch; dreckiges, renovierungsbedürftiges Zimmer; kaputter (zusammengeklebter) Föhn; fleckiger Heizkörper neben der Toilette (Urin???); schmutzige Fugen (lt. Bexschreibungsbildern neue Badezimmer); Wassertemperatur schlecht regulierbar; kein Safe; löchriges Bettlaken Absolute Absteige, bittte nicht von den schönen Bildern täuschen lassen. Entspricht nicht der Beschreibung.

PS. Jen jedno je jisté...GM Bánusz se nasral a hodně dlouho se v České republice neobjeví...

 

19.06.2019 19:17 | Inconnu

Výborný, dle očekávání.

19.06.2019 19:05 | SchwartzBlack

Kavárník byl hospitalizován a půjčili mu tam na hraní jenom gumový noťas, proto tady tak dlouho nebyl. Přihodím si ho na blacklist, Morfík, Zombík, Kavárník se hezky rýmuje.

19.06.2019 18:05 | Petan

Pane Pražský kavárníku, spíše nám napište, co si o celém problému myslí Váš ošetřující psychiatr. Vaše příspěvky nejenže ukazují téměř nulovou schopnost porozumět psanému textu, ale zároveň i  signalizují vaši již zřejmě rozvinutou psyhickou poruchu.

19.06.2019 17:53 | pawel

Smutný pohled na člověka, kterému už není pomoci. Že si "oniká", bývá jedním z průvodních jevů takového stavu.

19.06.2019 17:49 | Pražský kavárník

Taky by nám pan organizátor mohl objasnit, co je tak vtipného na dětských turnajích. Velmistři Navara, Plát, Hráček, atd. žádný dětský turnaj nehráli? Velmistři nezačínají na dětských turnajích? Podpora mládeže a dětských turnajů důležitá není? Mají vůbec v Teplicích nějaký kroužek pro děti?

19.06.2019 17:32 | Pražský kavárník

Pořád nevíme, proč tam je ta fotografie s politikem Kuberou (ODS). Když už, tak bychom očekávali fotografii s panem Hanzou (ODS). A proč se nevyjádřila paní Worek? Ta taky zřejmě pochybila. Proč prostě neupozornila Maďara, že ještě musí udělat jeden tah? 

19.06.2019 16:54 | Pavel Capek

Hypertrofované ego - diagnóza mnohých šachistů. Ale abych jim nekřivdil, týká se to i mnohých hráčů pokeru a politiků.

Banusz se zachoval jako rozmazlený fracek a pan Kirs si ty arogantní poznámky taky mohl odpustit. Jeden za 18 a druhý za 20 bez 2....

 

 

 

19.06.2019 16:17 | Roman2

Takynecoblbenapsat. Protože mě nezajímáji kraviny ve stylu jedna paní povídala. Madar udělal chybu! Dostal co si zaslouží.

19.06.2019 15:46 | Oma z DC

Pan Banusz si ve svém vyjádření také nebral servítky...

Banusz a Berkes jsou spojováni, protože spolu přijeli autem... ačkoliv se spolu nepřihlašovali, tudíž jim bylo zajišťováno ubytování v jinou dobu, jedno už bylo plné, proto každý bydlel jinde, každý měl přijet v jiný den... to ani jeden z nich neoznámil. 

19.06.2019 15:17 | Zapka

Na druhou stranu tato pseudokauza zajišťuje také dobrou sledovanost tohoto turnaje wink

To: Pražský kavárník - doktor Vám změnil prášky? Jinak si Vaše výlevy nedovedu vysvětlit.

19.06.2019 15:02 | takychcineconapsat

Romane Druhý: tak mi vysvětlete, proč celou záležitost nešlo popsat bez arogantních narážek typu alergie je holt prevít... Nestačí slušně oznámit, že v jeho pokoji jste plíseň nenalezli? Asertivní jednání vám moc nejde.

19.06.2019 15:00 | morboj

Z vyjádření obou stran sporu jasně vyplývá, že organizátoři i hotel si své povinnosti splnili a dokonce vyšli panu Banuszovi vstřic NAD RÁMEC svých povinností. Pan Banusz si přesto chtěl něco vyvzdorovat vydíráním (nenastoupím do 2.kola) a lhaním (v hotelovém pokoji je plíseň). Potom poruší Sofijská pravidla, je po právu zkontumován a uraženě odjede. Podle mého je to jasné profesionální selhání pana Banusze a ten by se měl teplickým organizátorům omluvit. Pokud to neudělá on, tak by se snad měl omluvit maďarský Šachový svaz.

19.06.2019 14:55 | Roman2

Další takovej.

19.06.2019 14:53 | takychcineconapsat

Co měl znamenat ten závěr: "Víte co? Zkuste si pořádat třeba nějaký dětský turnaj. :-))" To jakože jsou v Teplicích světoví? Pokud se takhle bavili s GM Banuszem, tak se nedivím, že už na to neměl nervy.

19.06.2019 14:46 | Roman2

Já to vzdávám. Kavarnik je d... l. Omlouvám se všem.

19.06.2019 14:34 | Pražský kavárník

Taky se pan organizátor pozapomněl vyjádřit k tomu, že rozhodčí pan GM Talla je snad jediným rozhodčím v zemi, který je usvědčeným podvodníkem. Konkrétně máme na mysli kauzu Maník-Talla z roku 2008. 

19.06.2019 14:33 | Roman2

Ještě jednou a naposled. Madar to podelal a dostal flastr. To že se urazil a odešel je jeho problém. Zbytek jsou jenom dohady kde se prizivuji troolove:)

19.06.2019 14:20 | Roman2

Kavarnik nezklamal :)

19.06.2019 14:03 | Pražský kavárník

A proč najednou hovoří pan manažer o jakémsi Berkesovi? Na toho se nikdo neptal. Nás zajímal pan T. Banusz. A chyba na straně manažera je. Měl dojet ještě ve 23:34 do hotelu a tam vše vyřešit. Co mu bránilo? Akorát se mu nechtělo. A že je ten Maďar jediný, co si stěžuje, tak to znamená pouze a jedině to, že si stěžuje jako jediný. Z toho nelze vyvozovat, že by stížnost byla neoprávněná. Ještě k tomu si tam umístí pan manažer fotografii s profláknutým ODSákem Kuberou.

19.06.2019 13:55 | Tadeáš Kriebel

Diky, opravil jsem.

19.06.2019 13:50 | Vojta Plát

V tomhle článku i v tom předešlém nejde kliknout na odkaz výsledky. Nebo to nejde jenom mně?

19.06.2019 13:23 | Roman2

Teď jsem zvědav co tady napíšou Ti chytráci.