Tour de Chess vede Milan Krča

29.07.2015 11:28 | Uživatelské zprávy

Po dvou třetinách cyklo-šachového závodu Tour de Chess vede Milan Krča z týmu ŠK Staré Město, který drží kromě černého trikotu i trikot bílý v šachové soutěži.

Ve druhé třetině Tour de Chess se závodníci museli ve dvou etapách vypořádat s nezvyklými základními pozicemi Fischerových šachů (3. a 5.etapa) a ve 4.etapě Tour zajela do Baskicka.

Rapid turnaj ve Fischerových šachách s tempem hry 2x15 minut + 10 vteřin na tah  (3.etapa) s přehledem vyhrál Vojtěch Dobeš (5/5), na druhém až pátém místě společně dospurtovali Burda, Knotek, Krča a Marek. Posledně jmenovaný zároveň na čele absolutního pořadí bodově dostihl Vránu a díky lepšímu pomocnému hodnocení (výsledky na kole) si mohl v další etapě obléci černý trikot.

V dalších dvou etapách však tvrdě zaútočil Milan Krča, který nejprve svlékl Vránu z bílého trikotu a v další etapě i Marka z černého trikotu.

Ve 4. etapě, ve které se hrály baskické šachy s časovým limitem 2x15 minut, zvítězil Milan Krča se ziskem 8,5/10, druhé místo obsadil Miroslav Kocián, a na bronzový stupínek se postavil Josef Knotek. Vítězný Krča se dostal do vedení v šachové soutěži a v absolutním pořadí ztrácel na Marka už jen tři body.

5.etapě, blicák ve Fischerových šachách s tempem hry 2x5 minut + 5 vteřin na tah, sice triumfoval Vrána (9,5/10), Krča však dojel hned za ním, což znamenalo že předstihl v celkovém pořadí Marka, který uhrál pouze jeden bod a skončil až poslední.

Závěr závodu bude určitě napínavý, očekává se velký nápor Františka Vrány. Odstupy jsou minimální,  v celkovém hodnocení Vrána ztrácí na Krču pouze pět bodů a v šachové soutěži jeden bod. Pro Vránu hovoří i lepší cyklistická výkonnost.

V programu jsou ještě dva šachové turnaje, jeden v rapid šachu a druhý v bleskovém šachu, a na závěr závodu se pojede cyklistická vrchařská etapa Staré Město – Bunč.

Celkové pořadí po 5. etapě 1. Krča 95 bodů, 2. Vrána 90, 3. Marek 89, 4. Knotek 67, 5. Blümelová 52,5, 6. Burda 47, 7. Vrtal 26, 8.-9. Dobeš, Koutný 25, 10. Blaha 24